جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي به ميرحسين موسوي نامه سرگشاده نوشت و نسبت به مواضع تلخ و تحريك‌آميز وي در ايجاد آشوبهاي خياباني هشدار داد.

 

به گزارش خبرگزاري فارس، جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در اين نامه سرگشاده خطاب به ميرحسين موسوي آورده است: پس از حضور باشكوه ملت بزرگ ايران در انتخابات 22 خردادماه و ثبت مشاركت تاريخي 85 درصدي آنان شاهد رفتارها و مواضعي تلخ و تحريك‌آميز از سوي جنابعالي هستيم.

جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي افزود: به رغم اين كه همه عوامل و نهادهاي نظارتي صحت جريانات انتخابات را در اين مرحله تأييد كرده‌اند، عدم پذيرش نتيجه، نشانه عدم تمكين به قواعد مردم‌سالارانه و سياسي و بي‌مهري به ملت نجيب و بزرگواري است كه 30 سال در خدمت انقلاب اسلامي هستند و حماسه ملي 22 خرداد را آفريدند.

در ادامه اين نامه آمده است: وقتي سازوكارهاي قانوني براي رسيدگي به اعتراضات نامزدها در خصوص هر يك از مراحل برگزاري انتخابات وجود دارد و شما با پذيرش آن وارد عرصه رقابت شده‌ايد و نمايندگان جنابعالي در سر همه صندوق‌هاي رأي‌گيري حضور داشته‌اند، چه وجه شرعي، عقلاني و قانوني وجود دارد كه به جاي طي مراحل قانوني اعتراضات مستند، با متهم كردن غير مستند مسئولان كشو به تقلب، دروغ گويي و خيانت و بيان اين جمله كه «ما موج عقلانيت سبز خود را كه بر گرفته از تعاليم ديني و علائق ملت، به اهل بيت پيامبر (ص) است را با تمامي شور ادامه مي‌دهيم» به تحريك و آشوبگري روي آورده‌ايد؟

جمعيت ايثارگران در ادامه افزود: با توجه به برخي رفتارهاي آشوبگرانه عده‌اي تحريك شده و غافل و پخش مستقيم آن توسط رسانه‌هاي بيگانه، به خصوص بي‌بي‌سي و موضع‌گيري‌ها و تهديدهاي قبلي اطرافيان جنابعالي مبني بر ايجاد آشوبهاي خياباني در صورت عدم اعلام نام شما به عنوان پيروز انتخابات، به جنابعالي اعلام مي‌داريم، عواقب رفتارهاي آشوبگرانه و هرج‌ومرج طلبانه مستقيماً متوجه حضرتعالي و اطرافيان شما خواهد بود. لذا از شما توقع داريم با پذيرش رأي ملت و نتيجه انتخابات و تبريك به ملت و نامزد منتخب، رفتاري مردم‌سالارانه و در خور سوابق و روحيات انقلابي و ديني‌تان بروز دهيد. اين روش به نفع مصالح شما، ملت و ميهن عزيزمان خواهد بود.