درست زمانی که وزیر خارجه آمریکا در اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از سران داخلی فتنه حمایت می‌کرد، پنج تن از اعضای گروهک تروریستی منافقین هم در مقابل ساختمان اجلاس در حمایت از آشوب طلبان داخلی شعار می‌دادند.

آعضای این گروهک تروریستی که به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسیدند، چند پلاکارد در حمایت از آشوب طلبان داخلی به همراه داشتند و شعارهایی علیه ایران سر می دادند.

آنان با این اقدام سعی در جلب توجه خبرنگاران و عکاسانی که برای پوشش خبری اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل آمده بودند، داشتند.

مریم رجوی، سرکرده گروهک منافقین هم در هفته های اخیر چندین بیانیه در حمایت از میرحسین موسوی، مهدی کروبی و آشوب طلبان داخلی صادر کرده و هدف آنان را با مجاهدین خلق مشترک دانسته است.

اما تجمع ناکام منافقین در ژنو که به علت تعداد اندک آنها به چشم نیامد در حالی صورت گرفت که همزمان هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در سخنان ضدایرانی خود در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، حمایت خود را از جریان فتنه و سران آن اعلام کرد.

سران کشورهای غربی پیش تر هم بارها حمایت ویژه خود را از جریان فتنه در ایران اعلام کرده اند. آنان اقدامات جریان فتنه را برای انحراف افکار عمومی دنیا از انقلاب های مردم مسلمان منطقه به سمت ایران مغتنم می دانند.

تحرکات سیاسی هماهنگ در ژنو، در حالی انجام پذیرفت که آمریکا هنوز گروهک منافقین را در لیست گروه‌های تروریستی جای داده است اما در عمل همکاری اعضای این گروه ضدانقلاب با آمریکا در جهت رسیدن به اهداف مشترک مشاهده می شود.

حضور منافقین در ژنو برای حمایت از جریان فتنه از آنجا با اهمیت است که در هفته های اخیر اطلاعات زیادی از ارتباط سران داخلی فتنه و اطرافیان آنان با اعضای گروهک مجاهدین خلق منتشر شده است. در همین راستا، از اردشیر امیر ارجمند، مشاور موسوی، به عنوان رابط اصلی جریان فتنه با منافقین نام برده می شود.

گفتنی است، اتحادیه اروپا چندی پیش گروهک منافقین را از لیست گروهک های تروریستی خارج کرد. بخشی از دولتمردان آمریکایی هم در حال زمینه چینی برای انجام همین اقدام هستند.

اتحادیه اروپا و آمریکا در عین حال روز به روز بر حجم لیست تحریم دانشمندان، اساتید دانشگاه و روزنامه‌نگاران ایرانی اضافه می کنند.