به گزارش باشگاه خبرنگاران، به نقل از پايگاه اطلاع رساني هابيليان (خانواده شهداي ترور)، سايت نهرين‌نت با درج گزارشي تفصيلي به تشريح دخالت‌هاي سازمان اطلاعاتي يكي از كشورهاي عرب در آشوب‌هاي اخير در ايران و همكاري منافقين با اين سازمان پرداخت.

در اين گزارش آمده است: برخي منابع سعودي افشا كردند كه عربستان سعودي‌ مستقيماً در حوادث جاري در ايران نقش ايفا كرده و شوراي امنيت ملي عربستان بنا را بر اين گذاشته كه از تمامي رويدادهاي ايران به نفع خود بهره‌برداري كند.

برخي منابع سعودي در لندن با اعلام اين خبر به نهرين نت اعلام كرده‌اند كه دستور‌هاي لازم به سفارتخانه‌هاي سعودي داده شده كه ارتباط خود را با نيروهاي اپوزيسيون ايراني در پايتخت هاي غربي، اردن و امارات افزايش دهند.

اين منابع اعلام كردند كه گزارش‌هاي رسيده از سوي نزديكان برخي مسئولين ارشد سعودي از رياض به اين نكته اشاره دارد كه تحركات عربستان سعودي براي بر هم زدن اوضاع امنيتي موضوع جديدي نيست و اين دولت به اپوزيسيون ايران به ويژه منافقين، جندالله، پژاك، سلطنت طلبان و ملي گراها كمك مالي مي‌كند.

آنچه در اين بين قابل تامل است اين است كه دستگاه اطلاعاتي عربستان ارتباطات خود با اپوزيسيون ايراني را از 4 ماه قبل از انتخابات افزايش داده و صدها ميليون دلار براي بهره‌برداري از انتخابات در يك چارچوب مشخص هزينه كرده است كه محوريت اين مساله بر سرنگوني كانديداي جريان محافظه كار - محمود احمدي نژاد - و حمايت از يكي از كانديداهاي جريان مقابل تا مرز پيروزي بوده است.

اين منبع مي‌افزايد: دستگاه اطلاعاتي عربستان به اپوزيسيون‌هاي مذكور وعده داده كه تمامي امكانات رسانه‌اي و مالي خود را براي برنامه‌هاي قبل و بعد از انتخابات در اختيار آنها قرار مي‌دهد و مانور تبليغاتي آنها زماني بيشتر خواهد شد كه رقباي احمدي نژاد در انتخابات شكست بخورند.

براساس اين توافق نامه يك ليست شامل ده‌ها اسم از شخصيت‌‌هاي سياسي، رسانه‌اي و آكادميك ايراني كه مخالف نظام و دولت احمدي‌نژاد هستند تهيه و به ليست دستگاه اطلاعاتي عربستان اضافه شده تا تمامي امكانات رسانه‌اي عربستان براي تبليغات در اختيار آنها قرار گيرد و آنها بتوانند تحليل‌ها و اخبار و گزارشات خود را در انتقاد از جمهوري اسلامي و به زير سوال بردن انتخابات از اين طريق منتشر كنند.

اين گزارش مي‌افزايد: لندن يكي از مهمترين پايگاه‌ها براي ارتباط بين سعودي‌ها و اپوزيسيون ايراني بود تا جايي كه چندتن از افراد گروه‌هاي مذكور آزادانه و بدون هيچ محدوديتي به سفارتخانه عربستان در چارلز استريت لندن رفت و آمد مي‌‌كردند كه از جمله آنها مي‌توان به تعدادي از پرسنل مركز مطالعات ايران به رياست عليرضا نوري زاده روزنامه نگار مخالف جمهوري اسلامي ايران - كه توسط عربستان حمايت مالي مي‌شود - اشاره كرد.

گزارش نهرين نت مي‌افزايد: قرار بر اين شد كه پرسنل اين مركز به عنوان يكي از بارزترين مراكز حلقه اجرايي اين پروژه در انگلستان بر عليه دولت و نظام جمهوري اسلامي ايران عمل كنند.

يكي ديگر از امور كه سرويس‌هاي اطلاعاتي عربستان در مورد آن برنامه‌ريزي كرد، ايجاد هماهنگي ميان شبكه خبري ‌BBC و مركز مطالعات ايران بود.

در ادامه گزارش نهرين نت آمده است: منابع مخالف عربستان سعودي شگفتي خود را از حجم بالاي توطئه‌هاي شبكه ماهواره‌اي العربيه و روزنامه الشرق الاوسط اعلام كردند، به شكلي كه هر بيننده‌اي كه بخش‌هاي خبري اين شبكه را مي‌بيند گمان مي‌كند اين شبكه يك تلويزيون خبري ايراني ضد انقلاب است كه برنامه هايش را به زبان عربي پخش مي‌كند.

اين گزارش افزوده است: با ملاحظه‌ بخش‌هاي خبري اين شبكه مشاهده مي‌شود كه اخبار دروغين بسيار زيادي در اين رسانه توليد مي‌شود كه يكي از آخرين نمونه‌هاي آن اشاره به اين مطلب بود كه رزمندگان حزب‌الله براي سركوب اعتراضات وارد ايران شده بودند.

همچنين در ادامه گزارش آمده است: سفارت سعودي در واشنگتن تنها به معاندين جمهوري اسلامي بسنده نكرده بلكه با برخي از مراكز مطالعاتي كه در مورد جمهوري اسلامي كار پژوهشي انجام مي‌دهند نيز ارتباط برقرار كرده و از آنها خواسته است تا پژوهش‌هايي با هدف زير سوال بردن نظام ايران تهيه كنند، به گونه‌اي كه گويا نظام جمهوري اسلامي ايران در حال فروپاشي است