با نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در روز ۷ اسفند، تنور انتخابات گرم شده است اما در آن سوی ماجرا، اما برخی از جریانات و رسانه ها در همنوایی با جریان ضدانقلاب و نظام، در پی پیاده سازی طرح هایی هستند تا آرای مردم را به بازی بگیرند. بی بی سی فارسی در گزارشی، یک فرمول ریاضی ارائه کرده که اصلاح طلبان و حامیان دولت بر اساس آن می‌توانند مانع ورود برخی از شخصیت‌ها به مجلس خبرگان شوند. 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ در روزهای اخیر جریان رسانه ای اصلاحات با بهره گیری از فضای شبکه های اجتماعی به شدت در حال تبلیغات سوء و دشمن شاد کن است. این جریان برای حذف رقیب در مرحله انتخابات و انتقام از کسانی که مانع ورود فتنه گران شده اند، طرحی را برای دادن آرای سلبی به راه انداخته اند. بر اساس این طرح، آرا در انتخابات خبرگان به سمت لیستی می رود که سرلیستی آن با هاشمی رفسنجانی و روحانی است. در این لیست کسانی حضور دارند که در لیست جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین نیز مشترک هستند اما هدف اصلی، حذف آیات جنتی، مصباح یزدی و یزدی است.
رسانه های اصلاح طلب با به راه انداختن کمپین هایی در شبکه های اجتماعی به شدت این طرح را پیگیری می کنند و حتی در تبلیغات خود ساختارهای اصلی نظام را به تمسخر و استهزاء می گیرند. در همین حال اما در آن سو، سایت بی بی سی فارسی وابسته به بنگاه خبرپراکنی بریتانیا، در یادداشتی تحت عنوان “احتمال حذف ‘یزدی، جنتی و مصباح’ از خبرگان با ۴۰ درصد آرای روحانی در ۱۳۹۲″، فرمول ریاضی مورد نیاز جریان رسانه ای اصلاح طلب را نیز ارائه داده است. همنوایی جریان اصلاح طلب با سایت های ضدانقلاب، هرچند تازگی ندارد اما بار دیگر یادآور نیات و اهداف پشت پرده این جریان برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی به هرشکل و روشی است.
بی بی سی در ابتدای خبر خود با اشاره به فراخوان اصلاح طلبان و حامیان دولت آورده است: “این فراخوان، در قالب دعوت از رای دهندگان در تهران به رای دادن به ۱۶ نفر “غیر از” آقایان یزدی، جنتی و مصباح بوده تا با کاهش آرای آنها در مقایسه با رقبا، امکان حذفشان از فهرست نهایی ۱۶ منتخب تهران میسر شود. اما تحقق چنین هدفی، فارغ از ارزش گذاری در مورد “خوب” یا “بد” بودن آن، و گذشته از اینکه به لحاظ سیاسی هم ممکن باشد یا نه، به لحاظ ریاضی تا چه حد ممکن است؟”
در ادامه نیز با بررسی افراد واجد شرایط در انتخابات خبرگان ۱۳۸۵ و آرای افرادی چون هاشمی رفسنجانی و آیات جنتی و یزدی، و مقایسه تقریبی با انتخابات سال ۱۳۹۴ و آرای احتمالی، عملی شدن طرح اصلاح طلبان را غیرممکن ندانسته است: “هماهنگ کردن رای دهندگان حامی فهرست رفسنجانی-روحانی برای نوشتن اسامی ۱۶ نامزد مشخص در برگه های رای، البته دشوارتر از فعالیت انجام شده در چهار روز منتهی به انتخابات ۱۳۹۲ است. با وجود این، توفیق در انجام چنین کاری، به لحاظ منطقی غیرممکن نخواهد بود.”
با توجه به استقبال رسانه های ضد انقلاب از فراخوان اصلاح طلبان در حذف نیروهای انقلابی و وفادار به نظام، بازی و زینتی بودن آراء مردم برای این گروه کاملا مشخص می شود. جریانی که رای مردم را برای دامن زدن به کینه ها می خواهند و شعارهایی مانند آشتی ملی و برجام ۲، تنها آدرس غلط آنها در پیشگاه افکار عمومی است. اصلاح طلبان زمانی رای مردم را نمود دموکراسی می دانند که در سبد رای آنها قرار گیرد و در صورتیکه جریان رقیب آراء را به دست آورد، اتهاماتی چون تقلب و مهندسی آراء، متوجه کلیت نظام می شود.
ولی آنچه مشخص است این می باشد که مردم خود را وارد بازی های سیاسی اصلاح طلبان نمی کنند و بر اساس برداشت های خود از میزان صداقت و تعهد نامزدهای انتخاباتی، آرای خود را به صندوق می ریزند. تا به امروز پیش نیامده که نیروهای اصیل انقلاب در صورت رای نیاوردن، خود را طلبکار نظام و مردم بدانند و نتیجه را چه خوب و چه بد بدون هیچ حاشیه سازی پذیرفته اند و خللی در ادامه خدمت به نظام و کشور در آنها ایجاد نشده است.(+)

شایان ذکر است بی بی سی فارسی به عنوان بنگاه خبری انگلستان طی روزهای گذشته به پوشش اخبار رد صلاحیت‌شدگان پرداخته بود؛ ليست خبرگان آقای هاشمی را دركانال تلگرامی خود به شرح ذیل منتشر کرده است(+)