یک روزنامه حامی خانواده هاشمی رفسنجانی، به خبر "لیست ۵۰ نفره هاشمی برای مجلس خبرگان رهبری" واکنش نشان داد.

روزنامه اصلاح طلب آرمان نوشت: جواد کریمی قدوسی با اشاره به نفوذ و نقش خانواده آقای هاشمی در انتصاب افراد گفت: در همین مدت، حدود ۳۰ تا ۴۰ مورد تذکر در مورد نفوذ خانواده آقای هاشمی و نقش آنها در مورد انتصابات دادم.

وی افزود: این جریان با همدستی آقای خاتمی به دنبال فتح مجلس شورای اسلامی آینده و خبرگان رهبری است و لیست ۵۰ نفره‌ای را برای در اختیار گرفتن خبرگان رهبری تهیه کرده که با دانش و بصیرت مردم و توانایی نظام این اتفاق نمی‌افتد. همچنین سایت‌های اصولگرا اخیرا نوشتند که سیدمحمد خاتمی در جمع برخی اعضای مجمع روحانیون گفته است: «ما باید خود را برای انتخابات خبرگان آماده کنیم. من انتخابات خبرگان را مهم‌تر از انتخابات مجلس می‌دانم. باید ترکیب خبرگان را عوض کنیم. با مجمع محققین قم صحبت کرده‌ایم که از میان روحانیون جوان و خوشفکر نیروهایی را شناسایی و برای حضور در خبرگان آماده سازیم.»

این روزنامه در ادامه مدعی شده است: آگاهان به امر با یک نگاه گذرا به این جملات پی به جعلی بودن آن خواهند برد چرا که خاتمی در طی دوران ریاست جمهور و پس از آن بارها نسبت به جایگاه روحانیون به‌ویژه اعضای مجلس خبرگان عرض ارادت کرده است. لذا آنچه این سایت‌ها نوشته‌اند بیش از همه به یک شوخی شباهت دارد.

به نوشته آرمان "نفس حضور در مجلس خبرگان برای هر یک از افراد و شخصیت‌ها بسیار ارزشمند است و نمی‌توان فردی از دو جناح اصلی کشور را یافت که تمایلی برای حضور در این مجلس نداشته باشد اما این جایگاه دارای اعتباری است که تمام افراد دارای ویژگی‌های ورود به آن نیستند. باید ذکر کرد که نباید با تخریب و هجمه به یکدیگر جهت راه یافتن به مجلس خبرگان از اعتبار آن کاست."