معاون اول رئیس جمهور در همایش امروز روز صنعت و معدن با اشاره به اینکه با دنیا قهر نیستیم و روابط خوبی داریم، گفت: در کشور نیاز به آشتی ملی نیست و ما در آشتی ملی هستیم.

محمدرضا رحیمی در همایش روز ملی صنعت و معدن اظهار داشت: در حال حاضر تحریم‌ها باعث شده تا صنعتگران بیش از گذشته در عرصه تحولات صنعتی و معدنی فعال باشند.

وی با بیان اینکه در طول عمر دولت دهم شرایط سختی پیش آمد خطاب به بخشی از صحبتهای رئیس خانه صنعت و معدن ایران اظهار داشت: صحبتهای ایشان طوری بود که گویی در کشور نزاع عمومی وجود دارد که باید آشتی کنیم و انگار با مردم جهان قهریم در حالی که ما با همه دنیا آشتی هستیم و روابط خوبی داریم.

وی با بیان اینکه اقدامات رئیس جمهور، او را به میدان ستایش کشاند گفت: در هر قاره دور و نزدیک، هیچ جا نیست که شخصیت معاون اول رئیس جمهور احمدی‌نژاد شناخته نشده باشد، نام او در کنار نام رهبران جمهوری اسلامی و آرمان‌های انقلاب و همچنین آرمان‌های بازمانده از حضرت امام همه جا با آواز و صوتی خوش شنیده می‌شود.

رحیمی ادامه داد: شاید وضعیت ظاهری باعث چنین تقاضایی از سوی رئیس خانه صنعت شده است اما در کشور نیاز به آشتی ملی نیست و ما در آشتی ملی هستیم که اگر نبود پیشرفتی حاصل نمی‌شد.

وی با اشاره به رشد 11 برابری ایران نسبت به متوسط علمی جهان گفت: این یک اخطار بزرگ به قدرتهای ظالم است چرا که ایران در عرصه رقابت و خیزش قله‌ها را نشانه گرفته و هیچگاه متوقف نمی‌شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به بخشی از صحبتهای رئیس خانه صنعت گفت: ایشان اسرائیل و عزرائیل را یکی خواند در حالی که عزرائیل فرشته‌ای بسیار زیبا است که ما روزی او را خواهیم دید و در کتب الهی آمده که او یکی از فرشتگان زیبای خدا است اما همان قدر که عزرائیل زیبا است، اسرائیل زشت است مثل آقای غنیمی‌فرد که زیبا است و نقطه مقابل زشت است.

وی در ادامه با بیان اینکه در دولت احمدی‌نژاد هیچ کس به اندازه غضنفری وزیر صنعت رنج ندید، گفت: گاهی در خلوت برای این همه جست و خیز و نگرانی‌هایش در چشمانم اشک جمع می‌شد.

وی تصریح کرد: همه فشارهای ناشی از عدم خرید نفت و یا فشارهای وارد بر سیستم بانکی بر روی شانه غضنفری سنگینی می‌کرد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به کاهش فروش نفت ایران از 2 میلیون 300 هزار بشکه در روز به کمتر از یک میلیون بشکه گفت: با صادرات غیرنفتی توانستیم بخشی از این کاهش را جبران کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه قصد داشتیم نرخ بیکاری را تک رقمی کنیم گفت: در دولت نهم و دهم جلسات شورای عالی اشتغال چند برابر دولت قبل از احمدی‌نژاد بود.

وی افزود: قصد داشتیم نرخ بیکاری را تک‌رقمی کنیم که با برخی مشکلات متوقف شد.