ساندی تایمز انگلیس گزارش داده بود که ریاض موافقت کرده، اسرائیل در حمله نظامی به ایران از حریم هوایی این کشور استفاده کند و ریاض همچنین برای همکاری و کمک توسط هلیکوپترهای عملیات نجات، هواپیماهای سوخت گیری و هواپیماهای بدون سرنشین با اسرائیل توافق کرده است.

عربستان سعودی، خبر ساندی تایمز انگلیس (Sundaytimes) مبنی بر توافق آل سعود و رژیم صهیونیستی برای حمله به ایران را تکذیب کرد.

 

 

الجزیره انگلیسی (aljazeera) به نقل از خبرگزاری دولتی عربستان (SPA) نوشت: ریاض ارتباط احتمالی با اسرائیل برای جلوگیری از دستیابی ایران به کلاهک هسته ای را رد می کند.

 

 

در ادامه این گزارش با بیان اینکه "عربستان هیچ رابطه دیپلماتیکی با اسرائیل ندارد" آمده است: بعد از اینکه روزنامه انگلیسی ساندی تایمز گزارش داد، دو کشور علیه ایران هماهنگی کرده اند، این خبر از سوی عربستان تکذیب شد.

 

 

سخنگوی وزارت خارجه عربستان تاکید کرده: پادشاهی عربستان هیچ تماسی در هیچ سطحی با اسرائیل نداشته است. وی افزوده که گزارش ساندی تایمز انگلیس "کاملا بی اساس است".

 

 

ساندی تایمز پیشتر به نقل از "یک منبع دیپلماتیک" که نامی از وی نبرده بود، نوشت: عربستان سعودی خشمگین و عصبانی بوده و مایل به ارائه کمک های مورد نیاز به اسرائیل است. ریاض موافقت کرده که اسرائیل در حمله نظامی به ایران از حریم هوایی این کشور استفاده کند. ریاض همچنین برای همکاری و کمک توسط هلیکوپترهای عملیات نجات، هواپیماهای سوخت گیری و هواپیماهای بدون سرنشین با اسرائیل توافق کرده است.