معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در دولت نهم در واکنش به اظهارات اخیر اکبر ترکان، مشاور ارشد رییس‌ دولت یازدهم، گفت که آقای ترکان باید دقیقا بگوید کدام اموال از سوی مسئولان دولت نهم و دهم بازگردانده نشده است؟

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ علی سعیدلو در گفت‌وگو با میزان بعد از گذشت 23 روز از اظهارات اکبر ترکان، مشاور ارشد روحانی مبنی بر اینکه دولت سابق هنوز برخی از اموال را بازنگردانده است و دولت یازدهم در این خصوص به قوه قضاییه شکایت کرده است، اظهار کرد: من مصاحبه ایشان را هنوز دقیق نخوانده‌ام.

وی در پاسخ به این پرسش که آقای ترکان گفته‌اند برخی خودرو، اموال و ساختمان بازگردانده نشده است، گفت: آقای ترکان باید دقیقا بگوید کدام اموال بازگردانده نشده است؟؛ این اموال از کدام قسمت رفته و حالا بازگردانده نشده، آیا از استانداری بلوچستان، فارس، تهران و یا جاهای دیگر بوده است؟

آخرین رییس سازمان تربیت بدنی با تاکید بر اینکه دولت یک حوزه گسترده است، خاطرنشان کرد: باید آقای ترکان مشخص کنند که این اموال از دفتر فلان وزیر، اداره کل فلان استان، اداره ترابری فلان شهرستان و یا جاهای دیگر بوده است.

به گزارش میزان، اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور طی مصاحبه‌ای با میزان با بیان اینکه خودرو‌ها، اموال و ساختمان‌ها که توسط برخی مسئولان دولت سابق در اختیار گرفته شده، هنوز به دولت بازگردانده نشده است، اظهار کرد: هم اکنون این پرونده در دستگاه قضایی در نوبت رسیدگی قرار دارد.

وی در خصوص اینکه آیا خودرو‌ها، اموال و برخی ساختمان‌هایی که پیش‌تر اعلام شده بود در اختیار برخی مسئولان دولت گذشته است، پس از گذشت یکسال هنوز هم بازگردانده نشده است؟ افزود: متاسفانه همچنان خودرو‌ها، اموال و ساختمان‌ها که اعلام شده بود توسط برخی مسئولان دولت گذشته مورد استفاده قرار می گیرد، با گذشت بیش از یکسال از آغاز به کار دولت یازدهم، هنوز در اختیار این افراد است و به دولت بازگردانده نشده است.

مشاور ارشد رئیس جمهور تاکید کرد: این موضوع از سوی دولت به قوه قضائیه ارجاع شده است تا شاهد بازگشت اموال دولتی به بیت المال باشیم، تاجایی که بنده اطلاع دارم، هم اکنون این پرونده در نوبت رسیدگی قرار دارد.

اکبر ترکان همچنین در حاشیه ختم والده آیت‌الله هاشمی شاهرودی گفته بود که این پرونده در حال طی کردن مراحل قانونی خود در دستگاه قضاء است.

برپایه این گزارش، اکبر ترکان پیش تر گفته بود برخی مسئولان در دولت محمود احمدی‌نژاد تعدادی از خودرو و ساختمان های دولتی را در اختیار گرفته اند و با پایان کار دولت دهم هنوز هم حاضر نیستند این اموال را به دولت باز گردانند. موضوعی که حمید بقایی، معاون اجرایی دولت دهم به آن واکنش نشان داد، اما پس از رد و بدل شدن دیالوگ هایی در رسانه ها بین ترکان و بقایی، این غائله خوابید و دیگر خبری از این موضوع منتشر نشد. حال مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور صفحه جدیدی از این موضوع را ورق زده و می گوید که ماجرا به دستگاه قضایی ارجاع شده است تا از طریق قانون نسبت به بازگرداندن اموال دولتی اقدام شود. موضوعی که باید واکنش مسئولان دستگاه قضا را درباره آن بزودی دید.