لاریجانی: با در نظر گرفتن بودجه هزار و 700 میلیارد تومانی برای بنیه دفاعی کشور نمی‌توان پاسخ عملیاتی به آمریکا داد که در این زمینه ردیف بودجه این بخش باید یک پرش داشته باشد تا وقتی وزیر امور خارجه آمریکا از ایران اقدام عملیاتی می خواهد بتوانیم پاسخ عملیاتی به آنها بدهیم

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از خانه ملت علی لاریجانی با حضور در جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق گفت: در شرایط حساسی قرار داریم که تنظیم بودجه نیز جدا از وضعیت کنونی کشور نیست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اظهارات جان کری وزیر امور خارجه آمریکا تصریح کرد: امروز حرف‌های کری را ملاحظه کردید چگونه برای جمهوری اسلامی ایران رجزخوانی می‌کرد که باید این حساسیت را کاملا درک کنیم و نسبت به آن اقدامات عملیاتی انجام دهیم.

وی افزود: وزیر امور خارجه آمریکادر اظهارات خود اعلام کرده "ما از ایران الفاظ نمی‌خواهیم بلکه عمل می‌خواهیم"؛ امروز باید درباره همان عمل و اقدامات عملیاتی دربرابر رفتارهای آمریکا در کمیسیون تلفیق تصمیم گیری کنیم تا متوجه شوند جمهوری اسلامی ایران چشمانی بینا دارد و برای مقابله با رجزخوانی‌ها تصمیم عملیاتی اتخاذ می‌کنیم.

لاریجانی تصریح کرد : با توجه به تجربیاتی که در سطح امنیت ملی کشور دارم توجه به حفظ منافع کشور امروز ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تقویت بنیه دفاعی کشور را یکی دیگر از پایه‌های حفظ منافع ملی عنوان کرد و گفت: وقتی آمریکائیها رجزخوانی می‌کنند ما باید با تقویت بنیه دفاعی کشور آماده تر شویم .

وی به بودجه دفاعی کشور اشاره کرد و تصریح کرد: با در نظر گرفتن بودجه هزار و 700 میلیارد تومانی برای بنیه دفاعی کشور نمی‌توان پاسخ عملیاتی به آمریکا داد که در این زمینه ردیف بودجه این بخش باید یک پرش داشته باشد تا وقتی وزیر امور خارجه آمریکا از ایران اقدام عملیاتی می خواهد بتوانیم پاسخ عملیاتی به آنها بدهیم.