موسوی در پاسخ به این سوال که اگر فتنه گران خود را محق می دانند پس چرا از پخش یک مستند وحشت دارند و نسبت به آن اعتراض می کنند؟ گفت: اینها می خواهند با مرور زمان این اتفاقات به فراموشی سپرده شود و مردم هم این هتک حرمت ها را فراموش کنند، اما باید بدانند که همانطور که عاشورای سال 61 هجری قمری فراموش نشد این عاشورا هم فراموش نخواهد شد، دلیل آن هم این است که برخی از صحنه های عاشورای سال 61 هجری قمری در فتنه 88 تکرار شد، در عاشورا اهل بیت پیامبر(ص) را با ضربات تازیانه و سیلی زدند درعاشورای88 هم عزاداران امام حسین(ع) را با بدترین وضع کتک زدند.

در حالی که نمایندگان مجلس به دلیل پخش مستند عبرت از بخش خبری صدا و سیما تقدیر کردند، فتنه گران و حامیان انها از این مستند ناراحت و آن را اقدامی مناسب ارزیابی نکردند. .مستند 15 دقيقه‌اي "عبرت" كاري است از گروه سياسي باشگاه خبرنگاران كه به بررسي سير تحولات 8 ماهه فتنه 88 بوي‍ژه مقطع چند روزه پيش از عاشوراي حسيني و حرمت‌شكني در آن مي‌پردازد. "عبرت" سعي كرده تا به زمينه‌هاي آنچه به حرمت‌شكني در عاشورا منجر شد بپردازد، البته در اين ميان وقايع روز عاشورا و برخي از تصاوير اين هتك حرمت كه امكان نشر داشته را نيز منتشر كرده است.

احمد شیرزاد نماینده اصلاح طلب مجلس ششم در مصاحبه با سایت ضدانقلاب "روز" گفت که واقعا بسیار مشمئز کننده و خجالت آور است و آقای ضرغامی بایستی خجالت بکشد از این کاری که کرده است.

یک سایت نوظهور نزدیک به روحانی نوشت: ضمن تذکر به شیطنت عجیب صداوسیما در آستانه ی ارایه ی گزارش 100 روزه ی رییس جمهور، امیدوار است که همه ی رسانه ها و جریانات سیاسی برای آرامش کشور به پیام 24 خرداد مردم در انتخابات گردن گذاشته و اخلاقی حسینی را در پیش بگیرند!

غلامعلی رجایی در وبلاگ خود در انتقاد از رفتار صدا و سیمادر پخش مستند فتنه در ایام عزاداری محرم نوشته است انگار مرگ مرحومعسکراولادی هم نتوانست بعضی ها را بخود بیاورد. امروز و امشب سیمای ضرغامیدر شبکه های گوناگون خود هرچه خواست نثارآقایان موسوی و کروبی کرد.

 

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانینماینده و عضو فراکسیون روحانیون مجلس در گفتگو با بی باک اظهار داشت: با توجه به این که نظام جمهوری اسلامی ایران بر گرفته از انقلاب حضرت امام حسین(ع) است فتنه 88 یک حادثه تلخ برای نظام جمهوری اسلامی بود،اگر مردم ایران در مقابل رژیم ستم شاهی ایستاده و آن را سرنگون کردند به واسطه بی حرمتی این رژیم به دستورات اسلام بود.

وی بیان داشت:برای برپایی نظام اسلامی خونهای بسیاری ریخته شد و شکنجه های فرآوانی وارد شد، بعد از انقلاب هم همواره دشمنان داخلی و خارجی مشکلات فراوانی برای نظام به وجود آوردند اما یکی از تلخ ترین حادثه ها فتنه 88 بود که به مقدسات اسلام مستقیما اهانت شد و مردم هم که حب اهلبیت(ع) در وجودشان است و مخصوصا حرمت عاشورا برایشان بسیار با اهمیت است رنجیده خاطر شدند، اما عده ای خیمه های عزاداری را آتش زدند و صحنه های درد آوری را جلوی چشمان ملت مسلمان و شیعه رغم زدند اینها را که نمی شود کتمان کرد.

موسوی خاطر نشان کرد: برخی از افراد برای تطهیر و آزادی سران فتنه این روزها حرف هایی را بیان می کنند که چرا باید افرادی که در زمانی خطایی کردند باید در حصر باشند و تلاش می کنند آنها را مظلوم جلوه داده و از حصر آزاد کنند، نکته ای که باید توجه کرد این است که فقط بخش هایی از عمق این جنایتی که صورت گرفته به تصویر کشیده شده تا افرادی که هنوز در خواب غفلت هستند بیدار شوند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس تصریح کرد: زمانی که شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه توسط فتنه گران سر داده شد، باید همه آگاه باشند که اصل ولایت فقیه پیغمبر و ائمه(ع) هستند و در زمان ما ولی امر مسلمین ولایت فقیه است، وقتی تا این حد جسارت و توهین به مقدسات می شود سران فتنه و به جای عذر خواهی از ملت و مقام معظم رهبری از آشوبگران و توهین کننده گان حمایت می کنند باید مستند هایی این چنینی برای آگاهی مردم به تصویر کشیده شود.

وی در ادامه افزود: این مستند در پاسخ به افرادی است که حصر سران فتنه را نا عادلانه می دانند پخش شد تا بدانند که این ها به چه دلیل در حصر هستند، اگر بعد از چهار سال هم اظهار ندات کنند و اظهار انزجار نمایند مورد عفو و بخشش مردم قرار می گیرند اما متاسفانه خیلی گستاخانه همچنان بر آن حرکتی که انجام شده و پشتیبانی از این گونه حرکات مسر هستند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر فتنه گران خود رامحق می دانند پس چرا از پخش یک مستند وحشت دارند و نسبت به آن اعتراض می کنند؟ گفت: اینها می خواهند با مرور زمان این اتفاقات به فراموشی سپرده شود و مردم هم این هتک حرمت ها را فراموش کنند، اما باید بدانند که همانطور که عاشورای سال 61 هجری قمری فراموش نشد این عاشورا هم فراموش نخواهد شد، دلیل آن هم این است که برخی از صحنه های عاشورای سال 61 هجری قمری در فتنه 88 تکرار شد، در عاشورا اهلبیت پیامبر(ص) را با ضربات تازیانه و سیلی زدند در عاشورای88 هم عزاداران امام حسین(ع) را با بدترین وضع کتک زدند، سپاه عمر سعد خیمه های امام را آتش زدند در سال 88 تکیه های عزاداری را آتش زدند، حرمت مسجد خانه خدا که واجب است را نگه نداشته و آن را آتش زدند، این ها صحنه هایی نیست که فراموش شود.

موسوی تاکید کرد: ناراحتی این ها به این دلیل است که این جنایات دوباره برای مردم بازخوانی شد، مردمی را که نمی توان در خصوص قیام کربلا و عاشورا و دانستن واقعیت ها فریب داد، افرادی را که تا پیش از این متوجه نبودند که واقعا چه رخ داده است با دیدن این مستندات متوجه خواهند شد که اینها نه با نظام بلکه با امام حسین(ع) مشکل دارند و راهشان را از آنها جدا می کنند.

وی در واکنش به ادعای برخی از اصلاح طلبان تند رو که انتخاب دکتر روحانی در انتخابات را به منزله فراموشی اتفاقات 88 تلقی می کنند و اینکه صدا و سیما نباید به این موضوعات بپردازد؛ گفت: چنین حرفی به هیچ عنوان درست نیست، انتخابات صحنه ای است که در اثر برنامه های تبلیغاتی که به وجود می آید فردی انتخاب می شود، در سال 84 که دکتر احمدی نژاد انتخاب شد مردم از وی شناختی نداشتند اما در اثر تبلیغاتی که انجام شد مورد پسند مردم قرار گرفت و وی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند.

نماینده مردم فلاورجان خاطر نشان کرد: این توهین به مردم است که انتخابشان به دلیل فراموشی هتک حرمت عاشورا و خانه خدا است، این صحنه ها از ذهن مردم پاک نمی شود مگر می شود با انجام حرکاتی قلب امام زمان(عج) را جریحه دار کرده باشند و مردم از آنها راضی باشند، عزاداران امام حسین (ع) که میزبان آنها فاطمه زهرا(س) است تا پای مرگ کتک خوردند.

وی در پایان گفت: عاشورای سال 61 هجری را مردم از نزدیک ندیدند و درباره آن شنیده اند و با مرثیه سرایی و تعزیه و مقتل خوانی صحنه هایی را به نمایش گذاشتند و مردم با دیدن این تعزیه ها خون گریه می کردند، اما در فتنه 88 در روز عاشورا مردم برخی صحنه های کربلا را با چشم خود دیدند