دیوان محاسبات به موضوع دریافت وجوهات غیرقانونی توسط برخی از مدیران رسمی وزارت نفت و بازنشستگان این وزارتخانه ورود کرد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ طبق بند "دال" تبصره 18 قانون بودجه 94، هرگونه پرداخت حقوق، حق‌حضور در جلسات و پاداش نقدی و غیرنقدی به کارکنان شاغل دولت و پرداخت حقوق به بازنشستگان دولت که به عنوان عضو هیأت مدیره غیرموظف شرکتهای دولتی و شرکتهای وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی، به ویژه به عنوان نمایندگان اشخاص حقوقی در می‌آیند، ممنوع است.

علی‌رغم این موضوع هم اکنون برخی از مدیران رسمی وزارت نفت و بازنشستگان این وزارتخانه‌ به عنوان عضو هیأت مدیره غیرموظف شرکت‌های دولتی و شرکت‌های وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی دریافت‌های قابل توجهی دارند؛ بر همین اساس نیز شنیده‌ها حاکیست که دیوان محاسبات به این موضوع ورود کرده است.
تاکنون شواهدحاکی است که این مدیران متخلف به عنوان عضو هیئت مدیره و یا نماینده سهام عدالت در شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی شیراز، پالایش نفت شیراز، پتروشیمی امیرکبیر، پالایش نفت تهران و پتروشیمی قائد حضور دارند.
سید مهدی موسوی‌نژاد؛ عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز پیش از این به خبرنگار تسنیم گفته بود: در صورتی که این موضوع صحت داشته باشد، باید با این مدیران برخورد شود.
وی با اشاره به اینکه وظیفه دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور نظارت بر اجرای بخشی از قوانین است، خواستار ورود آن ها به این موضوع و تذکر به خاطیان شده بود.(+)

"Our President, analytical news site"