وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه مخالف کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت خودروهای ساخت داخل هستم، گفت: بنده هیچ خبری یا صحبتی مبنی بر حضور آقای فروزنده در وزارت صنعت نشنیده‌ام.

به گزارش فرهنگ نیوز، محمد رضا نعمت زاده بار دیگر با کاهش قیمت خودور که این روزها صدای مردم را درآورده، مخالفت کرد تا اختلاف فکری او با رئیس جمهور بیش از پیش نمایان شود.

وی امروز در جمع خبرنگاران در واکنش به احتمال کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت انواع خودروهای ساخت داخل اظهار داشت: سیاست‌گذاری برای قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت انجام می شود اما وزارت صنعت با کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت‌های فعلی خودرو موافق نیست.

این در حالی است که از روز شنبه ۱۴ تیرماه و با اعلام شورای رقابت، قیمت خودروهای ساخت داخل به شکل سرسام‌آوری بالا رفت به گونه ای که تغییر قیمت در برخی خودروها تا نزدیک به ۶۰میلیون ریال نیز مشهود بود.

به گزارش جهان، چند روز پیش سخنگوی دولت در واکنش به این افزایش قیمت گفته بود که حسن روحانی نیز از این افزایش قیمت مکدر شده است.

کارنامه وزارت صنعت از دید نعمت زاده: خوب و رو به رشد!

نعمت زاده که این روزها صندلی خود در وزارت صنعت را لرزان می‌بینند، همچنین در تشریح عملکرد یکساله وزارت متبوع خود مدعی شد: سیاست و برنامه وزارت صنعت رشد ۱۰ تا ۱۲ درصدی صنعتی کشور تا سال ۱۳۹۶ است. وی با یادآوری اینکه در سال ۹۱ رشد صنعتی کشور منفی ۱۰ درصد بوده ، تاکید کرد: اما اگر بتوانیم این رشد منفی را به مثبت ۱۰ تا ۱۲ درصد ارتقا دهیم، کارنامه خوبی برای وزارت صنعت خواهد بود.

نعمت‌زاده همچنین درباره جزئیات طرح بخشودگی و معافیت های مالیاتی تولید کنندگان و صنعتگران در قالب طرح خروج اقتصاد از رکود دولت تدبیر و امید گفت: برای نخستین بار در قوانین مالیاتی کشور طرحی گنجانده شده که آن دسته از سرمایه گذارانی که منابع مالی مورد نیاز طرح های تولیدی و صنعتی را با استفاده از سرمایه های بخش خصوصی و یا سرمایه های خارج از کشور وارد می کنند، مشمول این بخشودگی ها و یا تخفیف های مالیاتی شوند.

وزیر صنعت معدن و تجارت با اعلام اینکه دولت اخیرا لایحه ای به مجلس شورای اسلامی برای اجرای این طرح جدید بخشودگی مالیاتی ارائه کرده است، تصریح کرد: با اجرای این طرح، آن دسته از سرمایه گذاران که آورده مورد نیاز طرح های جدید تولیدی و صنعتی را از خارج کشور وارد کشور کنند، مشمول این طرح بخشودگی مالیاتی خواهند شد.

خبر برکناری‌ام را نشنیدم

به گزارش جهان، محمدرضا نعمت زاده در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال حضور فروزنده به عنوان وزیر جدید صنعت معدن و تجارت، گفت: بنده هیچ خبری یا صحبتی مبنی بر حضور آقای فروزنده در وزارت صنعت نشنیده‌ام.

وی گفت: البته در خصوص واگذاری پست بنده هنوز موضوعی مطرح نشده و بنده در جریان نیستم.

گفتنی است، سایت جهان نیوز خبر داده بود: به دنبال نارضایتی دولت از اقدامات آقای نعمت زاده، خبرنگار جهان با خبر شد احتمال دارد وی تا پایان شهریورماه برکنار شود. گفته می‌شود سابقه دوستی رئیس جمهور و رودربایستی وی با وزیر صنعت دلیل این تاخیر بوده است.