رویکرد رسانه‌ای اصولگرایان نشان می‌دهد آنها هنوز از روش‌های نادرستی که مدت‌ها در پیش گرفته‌اند و منجر به نتیجه انتخابات اخیر شد درس نگرفته‌اند. اصولگرایان در پی به حراج گذاشتن اعتبار یک چهره امتحان پس داده و انقلابی مانند دکتر الهام به وضوح نشان دادند که عقلانیت سیاسی در اردوگاه‌شان محلی از اعراب ندارد.

"بی بی سی" و "وی او ای" در بیشتر ماجراها و حاشیه‌سازی‌های این سال‌ها علیه تنها دولت اصولگرای تاریخ انقلاب اسلامی فقط دنباله‌رو و بازتاب دهنده رسانه‌های اصولگرا بوده‌اند.
به گزارش نکات پرس، رویکرد رسانه‌ای اصولگرایان نشان می‌دهد آنها هنوز از روش‌های نادرستی که مدت‌ها در پیش گرفته‌اند و منجر به نتیجه انتخابات اخیر شد درس نگرفته‌اند. اصولگرایان در پی به حراج گذاشتن اعتبار یک چهره امتحان پس داده و انقلابی مانند دکتر الهام به وضوح نشان دادند که عقلانیت سیاسی در اردوگاه‌شان محلی از اعراب ندارد.

به مانند رویه چند سال اخیر باز هم در جریان تبلیغات پرحجم رسانه‌ای علیه یک چهره خدوم، اصولگرایان گوی سبقت را از اصلاح‌طلبان ربودند و به واقع خوراک رسانه‌ای جریانی که از اصل بسیاری از ارزش‌ها را قبول ندارد را فراهم آوردند.

در ماجرای سوء استفاده و سیاه‌نمایی از سخنان روز نیمه شعبان دکتر الهام باز هم مانند رویه تکراری این سال‌ها رسانه‌های خارجی تنها بازتاب دهنده آتشی بودند که پروپاگاندای رسانه‌ای جریان اصولگرا به آن دامن زد.

همه چیز از انتخاب تیتر خبرگزاری رسمی نهادی آغاز شد که وظیفه ذاتی و انقلابی آن پاسداری از انقلاب اسلامی تعریف شده است و می‌بایست نسبت به اعتبار زدایی از ارزش‌های پذیرفته شده انقلاب به ویژه مهدویت و شخصیت‌های امتحان پس داده و شاخص آن حساسیت به خرج دهد.

"بی بی سی" و "وی او ای" در ماجراها و حاشیه‌سازی‌های این سال‌ها علیه تنها دولت اصولگرای تاریخ انقلاب اسلامی فقط دنباله رو بوده‌اند. تردیدی نباید کرد که یک اصولگرای منصف و معتقد نسبت به سخنان نیمه شعبان غلامحسین الهام در بدبینانه‌ترین نگاه، سهو لسان وی را برداشت می‌کند. اما خبرگزاری بزرگترین نهادی که حفاظت از انقلاب به عنوان وظیفه ذاتی او تعریف شده است به شکلی حیرت‌آور سال‌هاست که خوراک رسانه‌ای ضد تفکر اصولگرایی را به مخاطبان داخل و خارج از کشور پمپاژ می‌کند.

دولت احمدی‌نژاد را در همه جای دنیا با عنوان یک دولت اصولگرا می‌شناسند. حتی اگر خود احمدی‌نژاد هم نسبت خود را با اردوگاه سیاسی اصولگرایان رد کند باز هم انتظار می‌رود عقلای این جناح به نگاه قالبی که توده‌های مردم داخل و خارج از کشور نسبت به دولت وی دارند اشراف داشته و مصالح انقلاب اسلامی را در پای کینه‌های شخصی و گروهی ذبح ننمایند.

انتظار می رود اصولگرایان نسبت به آرای مردم در انتخابات اخیر تحلیل درخور و عقلایی داشته باشند و بیش از این در پی ضربه زدن به پایگاه اجتماعی خود از طریق ضربه زدن به وجهه دولت احمدی نژاد نباشند.

به تازگی ابراهیم تاج‌زاده چهره شاخص اردوگاه اصلاحات و از موثرین غائله پس از انتخابات درباره عملکرد غلط انتخاباتی اصولگرایان گفته است: اصولگرایان به علت اطمینان از پیروزیشان، سه خطای استراتژیک انجام دادند. 1- نقد تخریب‌گونه یکدیگر 2- انتقاد به دولت به خصوص در عرصه اقتصادی و سیاست خارجی و 3- آنچه وی با عنوان سکوت تایید‌آمیز درباره فضای امنیتی جامعه از آن یاد کرده است. درباره گزینه سوم نظری ندارم اما تردیدی نباید کرد این عضو شاخص سازمان مجاهدین تحلیل و نگاه تیزبینانه و دقیقتری‌تری نسبت به اصولگرایان و رویکرد انتخاباتی آنها دارد که توصیه می‌شود اردوگاه اصولگرایی اگر آنطور که مدعی‌اند دلسوز انقلاب هستند نسبت به آن بی‌توجه نباشند.

جواد محرمی