سوال خبرگزاری ایرنا از علیرضا زاکانی: «در انتخابات مجلس نهم شما مدعی بودید دولت 900 میلیارد تومان برای تصاحب 150 کرسی مجلس هزینه کرده است، اما هیچ‌گاه اسناد آن را ارائه نکردید، آیا سندی بر این ادعا دارید، همچنین در سال 84 گفته بودید نظر رهبری روی قالیباف است و حالا می‌گویید رهبری یک رأی بیشتر ندارد، چطور آن زمان این جمله را از طرف رهبری بیان داشته‌اید» گفت: شما برای این دو ادعا که مطرح کرده‌اید، اسنادی دارید؟!

علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری که روز گذشته در خبرگزاری تسنیم برگزار کرد، در پاسخ به سوال خبرگزاری ایرنا مبنی بر این‌که «در انتخابات مجلس نهم شما مدعی بودید دولت 900 میلیارد تومان برای تصاحب 150 کرسی مجلس هزینه کرده است، اما هیچ‌گاه اسناد آن را ارائه نکردید، آیا سندی بر این ادعا دارید، همچنین در سال 84 گفته بودید نظر رهبری روی قالیباف است و حالا می‌گویید رهبری یک رأی بیشتر ندارد، چطور آن زمان این جمله را از طرف رهبری بیان داشته‌اید» گفت: شما برای این دو ادعا که مطرح کرده‌اید، اسنادی دارید؟! خبرنگار بلافاصله پاسخ داد خبرهای ایرنا تنها خبرهایی است که به عنوان سند قابل استناد است.

زاکانی در پاسخ خبرنگار گفت: من خجالت می‌کشم روزنامه را بخوانم! من خودم مطبوعاتی هستم و ارزش خبر و تحلیل را می‌دانم، خبرگزاری ایرنا خبر کذب علیه من منتشر می‌کند. وی افزود: گمانه‌زنی‌ها برای شما ارزش دارد، اما بنده به آزادی و آزادیخواهی تاکید دارم.

زاکانی در ادامه گفت: ما گفته بودیم دولت برای هر نفر یک میلیارد تا سه میلیارد پول و امکانات در نظر گرفته. همین آقای افراشته که یکی از مدیران مجلس است، قبل از انتخابات مجلس گفته بود ملک‌زاده پیش من آمده بود و گفت 320 میلیون تومان به شما می‌دهم تا بروم در بوشهر نامزد شوم و اگر رأی آوردم سهم آنها را بدهم، در حقیقت با آن‌ها همراه باشم.

آنها لیستی را آماده کرده بودند و نمایندگان مجلس هشتم را به دو دسته نمایندگان خوب و بد تقسیم کردند که در لیست بدها نماینده‌های انقلابی و ارزشی قرار داشتند که می‌دانستند با آنان کار نمی‌کنند و در لیست خوب‌ها تمام دوم خردادی‌ها بودند و قرار بود امکانات را به این‌ها بدهند تا زمانی که نماینده شدند از پروژه‌های دولت حمایت کنند. وی در ادامه گفت: کناره‌گیری‌ام به نفع قالیباف را صددرصد تکذیب می‌کنم و این را یک سناریوسازی از طرف کسانی می‌دانم که با اصل گفتمان من مخالف هستند!