پژوهشگر پرآوازه آمريكايي با انتشار پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان غربي نوشت: غربي‌هايي كه قادر باشند حباب‌هاي ذهني ناشي از تبليغات را بشكنند و به اسلام با ذهن «سفيد» بنگرند، احتمال دارد از ديدن ميزان تفاوت حقيقت با تصويرهاي تبليغاتي رقت‌انگيز حيرت‌زده شوند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ تحليلگر و پژوهشگر آمريكايي پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي را در پايگاه خبري وترنز تودي منتشر كرد و مقدمه زير را براي آن نوشت:
«امروز مفتخرم به اينكه پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران، سيد علي خامنه‌اي را براي جوانان غربي منتشر كنم كه از جوانان غربي خواسته است تسليم شرطي‌سازي‌هاي اسلام‌هراسانه جوامعشان نشوند، بلكه به جاي آن مستقل فكر كنند. شايد براي برخي از خوانندگان اينكه يك رهبر اسلامي خواستار تفكر آزاد است، جاي تعجب داشته باشد. در غرب، معمولاً چنين تصور مي‌شود كه آزادانديشان با مذهب مخالفند. دكترين امروزه غرب بر اين باور است كه مذهب و تفكر آزاد همواره در تقابل با يكديگر قرار دارند. اين ديدگاه اكنون بر مدارس و دانشگاه‌هاي ما سايه افكنده است و در آنجا، از افرادي مانند گاليله، ولتر و داروين به خاطر ستيز با سانسورگري كليسا قهرمان‌سازي مي‌شود.
اما اين ديدگاه به دو دليل محدود و گمراه‌كننده است:
اول اينكه، تاريخ واقعي رابطه بين علم و مذهب در غرب كاملاً با افسانه «تقابل آته‌ئيست‌هاي(خداناباوران) آزادانديش قهرمان با بنيادگراهاي جزم‌انديش» متفاوت است. در واقع، اكثر متفكران بزرگ غرب، افرادي بسيار مذهبي بودند كه تفكراتشان را هم از مذهب الهام گرفتند. علم غرب را اصولاً مسيحي‌هايي پي‌ريزي كردند كه مي‌خواستند خدا را از طريق فهم خلقت او بهتر بشناسند. (خود اين مسيحي‌ها هم تا اندازه زيادي يافته‌هايشان را بر بناهايي استوار مي‌‌كردند كه مسلمان‌ها تا اندازه زيادي ساخته بودند، آنها پيشرفت‌هايي در رياضيات مانند اختراع جبر كرده بودند كه علم مدرن را امكان‌پذير مي‌كرد.)
دوم اينكه، همان تقابل محدودي كه بين علم و مذهب در غرب وجود داشت، هيچ قرينه حتي كمي مشابه در هيچ جاي ديگر نداشت و اين موضوع در جهان اسلام كمتر از هر جاي ديگر بود. مسلمانان در طول تاريخ مخالفت‌هاي اندكي با اكتشافات علمي يا مطالعات علمي داشته‌اند. نظريه خورشيد مركزي؟ از ديد اسلام مشكلي ندارد. نظريه تكامل؟ بحث‌ها در اين مورد متناقض هستند (همان‌طور كه شواهد مربوط به خود تكامل چنين است) اما مسلمانان، مخالفان بي‌انديشه اين خط سير از تحقيقات نيستند. نظريه كوانتوم؟ مطمئناً اثباتي بر نظريه توحید الهي يا حتي وحدت وجودي است.
بحث ديگري كه وجود دارد اطلاعات ماوراي كيهاني است، كه برخي معتقدند موضوع آن از انسان‌ها پنهان نگاه داشته مي‌شود تا افراد مذهبي شوكه نشوند. در واقع، تعداد اندكي از مسلمانان با شنيدن اين خبر كه علاوه بر فرشتگان و جن گونه‌هاي ديگري از انسان‌ها هم از زمين ديدن مي‌كنند، متعجب خواهند شد. قرآن، خداوند را «رب‌العالمين» به معني خداي جهان‌ها معرفي‌ مي‌كند كه در آن عبارت «جهان» به صورت جمع درآمده است.
غربي‌هايي كه قادر باشند پيش‌شرط‌هاي ذهني‌شان را كنار بگذارند، حباب‌هاي ذهني ناشي از تبليغات را بشكنند و به اسلام با ذهن «سفيد» بنگرند (و بعد از هوش خود يا عقل استفاده كنند) احتمال دارد از ديدن ميزان تفاوت حقيقت با تصويرهاي رقت‌انگيزي كه رسانه‌ها بيست و چهار ساعت شبانه‌روز در طول سال به خورد ما داده مي‌شود، حيرت‌زده شوند.
اين پيام رهبر معظم ايران به جوانان غربي است. لطفا آن را به هر جواني كه مي‌شناسيد، برسانيد.
منبع:فارس

"Our President, analytical news site"