اعضاي فراكسيون اقليت مجلس پس از ملاحظه انتقادها نسبت به ملاقات خود با سران فتنه، در پروژه اي جديد قصد ملاقات با افرادي از جناح راست براي توجيه ديدارهاي قبلي را دارند.

 

 

پس از ديدارهاي فراكسيون اقليت مجلس با موسوي، كروبي و خاتمي انتقادات بسياري به اعضاي اين فراكسيون مطرح شد، در اولين واكنش سيد علي محمد بزرگواري نماينده كهكيلويه و بهمئي در نطق ميان دستور خود (چهارشنبه ۱۸ فروردین) نسبت به اين اقدام فراكسيون اقليت اعتراض كرد.

 

وي در نطقش از نمایندگان خواست تا شان مجلس را در داخل و خارج مجلس حفظ کنند و گفت: " هیچ نماینده یا فراکسیونی حق ندارد با سران فتنه ملاقات کند."

 

وي همچنين افزود: "موسوی و کروبی از سران اصلی فتنه هستند و باید هیات رئیسه مجلس در این خصوص به این فراکسیون تذکر دهد."

 

اين اقدام نمايندگان اقليت البته با همراهي تمامي اعضاي فراكسيون اقليت همراه نشد بلكه تعدادي از اين نمايندگان از ملاقات با سران فتنه خودداري كردند، به عنوان مثال محمدرضا خباز از اعضاي فراكسيون اقليت به خبرنگار رجانيوز گفت كه براي حفظ آرامش در اين ملاقات حضور نيافته است.

 

پس از اين انتقادهاي گسترده، اخيرا خبرهايي مبني بر ديدار اعضاي اين فراكسيون با افراد جناح راست براي توجيه ملاقات با موسوي، كروبي و خاتمي دريافت شده است.

 

در همين رابطه مصطفي كواكبيان نماينده سمنان و از اعضاي فراكسيون اقليت در گفتگو با رجانيوز با تاييد خبر ملاقات فراكسيون اقليت با افرادي از جناح راست از جمله حجت الاسلام ناطق نوري و آيت الله مهدوي كني در آينده اظهار داشت: ما صددرصد معتقديم كه بايد اين ملاقات ها صورت بگيرد، گفتگو ها انجام شود چرا كه آدم در اين گفتگو ها خيلي ديدگاههايي كه به آن اعتقاد دارد بيان مي كند و نتيجه از آن مي گيرد.

 

وي در پاسخ به اين سوال كه گفته مي شود ملاقات هاي تدارك ديده شده با جناح راست براي توجيه ملاقات هاي با سران فتنه است، با تكذيب اين موضوع گفت: بيست و شش سال است كه بنده با مهندس موسوي ديدار مي كنم.

 

وي افزود: اگر بخواهيم اين روزنه هاي قدرت كه ما باشيم را مسدود بكنيم ديگر بايد اين افراد را پرتشان كرد بروند.

 

هرچند خبر ملاقات فراكسيون اقليت با سران فتنه را رسانه منسوب به اين فراكسيون به همراه گزارشات تصويري منتشر كرد، اما كواكبيان در ادامه اين گفتگو تصريح كرد: اگر كسي جنجال نمي كرد اصلا كسي نمي فهميد كه ما به ديدار آقاي موسوي، كروبي و خاتمي رفته ايم.