تيم ملي دراگون بوت بانوان ايران بامداد امروز از مسابقه‌هاي قهرماني جهان در جمهوري چك به كشور بازگشت، اين در حالي است كه مينا عليزاده ملي‌پوش كشورمان همراه تيم ملي به ايران نيامد و گويا قصد پناهنده شدن به آلمان را داشته و مسوولان فدراسيون قصد بازگرداندن وي را دارند.

 

به گزارش ايسنا، مينا عليزاده در روز آخر حضور ايران در چك و زماني كه تيم آماده بازگشت به ايران بود، طبق هماهنگي با سرپرست تيم در هتل به استراحت پرداخت اما، پس از مراجعت مهين فرهادي‌زاد نايب رييس فدراسيون و سرپرست تيم اعزامي به هتل او در اتاقش نبود. پس از جستجوهاي فراوان مشخص شد كه او به آلمان سفر كرده و قصد پناهندگي دارد.

 

حسن تيمورتاش دبير فدراسيون قايقراني با تاييد عدم بازگشت اين ملي‌پوش به ايران گفت: فدراسيون در تلاش است تا بفهمد كه علت عدم بازگشت وي به ايران چه بوده است.

 

وي افزود: هنوز مطمئن نيستم كه عليزاده در چك است يا آلمان؟ اما پيگير هستيم كه او هرچه سريع تر به ايران بازگردد.

 

بنابراين گزارش؛ مسوولان فدراسيون قايقراني در تماس‌ با سفارتخانه هاي ايران در جمهوري چك و آلمان هستند تا مينا عليزاده را به ايران بازگردانند.

 

طبق آخرين شنيده‌ها مسوولان فدراسيون قايقراني بليت بازگشت عليزاده از آلمان را از يك شركت تركيه‌اي رزرو كرده‌اند.

 

پناهنده شدن قايقرانان ايراني در كشورهاي اروپايي در سال‌هاي گذشته بارها و بارها انجام شده است كه آخرين آن به دو سال پيش و حضور امين محمديان پاروزن اهل بندر انزلي كشورمان بود كه در سفري همراه تيم ملي به آلمان رفته بود. وي به بهانه‌ي ديدار با اقوام خود از تيم ملي جدا شد و ديگر به ايران بازنگشت.

 

فدراسيون قايقراني در آن زمان نيز تلاش زيادي براي بازگرداندن وي انجام داد اما، محمديان هرگز بازنگشت.

 

در مورد مينا عليزاده نيز بايد ديد كه آيا تلاش فدراسيون به نتيجه‌ي موردنظر مي‌انجامد يا خير.