رئیس‌جمهوری روسیه در خصوص مواضع آتی ایران در عرصه بین‌المللی حسن روحانی را انسانی بسیار باتجربه خواند و ابراز امیدواری کرد که مباحثات همه جانبه با تهران با رئیس‌جمهوری کنونی و رئیس‌جمهوری منتخب ایران ادامه پیدا کند.

"ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتی در پایان نشست سران گروه 8 در ایرلند شمالی اعلام کرد که مواضع ایران در عرصه بین‌المللی بستگی به رهبران کنونی این کشور و بخصوص شخص "حسن روحانی" رئیس‌جمهوری منتخب دارد و روسیه امیدوار است که مباحثات با مقامات تهران در همه زمینه‌ها همچنان ادامه یابد.

پوتین گفت: روند مباحثات آتی با مقامات تهران بستگی به رهبران کنونی ایران و از جمله رئیس‌جمهوری منتخب این کشور دارد. او انسان بسیار با تجربه‌ای است و یکی از طرف‌های مذاکره کننده قبلی در مباحثات پیرامون برنامه هسته‌ای ایران است. وی از طرفداران خط مشی مدرنیزه سازی ایران به شمار می‌رود. البته در آینده همه چیز به اقدامات مشخص رهبران ایران در عرصه بین‌المللی بستگی خواهد داشت.

وی یادآور شد که روابط مرسوم چندین صد ساله، روسیه و ایران را به یکدیگر مرتبط کرده است.

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین آمادگی خود را برای بحث و بررسی مسائل هسته‌ای ایران با "محمود احمدی نژاد" رئیس‌جمهوری کنونی ایران که احتمالا در تاریخ 2-1 ماه جولای برای شرکت در نشست سران کشورهای صادرکننده گاز به مسکو سفر خواهد کرد، اعلام کرد.

به گزارش فارس پوتین گفت: من امیدوارم که در آینده نزدیک بتوان همه مباحثات با رهبران ایران ادامه یابد. من فکر می‌کنم که رئیس‌جمهوری فعلی بزودی برای شرکت در نشست سران گازی به مسکو سفر کند و ما مسلما در این خصوص مذاکره خواهیم داشت.