به گزارش دفتر امور رسانه‌هاي رياست جمهوري، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور كشورمان درگذشت علي كردان وزير اسبق كشور را با صدور پيامي تسليت گفت. متن اين پيام به شرح ذيل است

بسم الله الرحمن الرحيم

انالله و انا اليه راجعون

 

رحلت جانسوز فردي مومن، پاك، صديق و خدمتگزار كه در عرصه مجاهدت براي اسلام، انقلاب و مردم از ياران و همسنگرانش سبقت مي‌جست بر همه قدرشناسان منصف سنگين است و حقير نيز كه طي ساليان متمادي و طولاني احساس تعهد و مسووليت و دلسوزي او را از نزديك شاهد بوده‌ام در ماتم از دست دادنش عميقا محزونم. غم فقدان علي كردان فراتر از احساسي برادرانه و برخاسته از صميم جان دردي آگاهانه از فهم محروميت از آثار ارزشمند وجودي او است كه جان همه همرزمان و بازماندگانش را به سختي مي‌آزارد.

 

جناب آقاي علي كردان با همه معرفت عميق و باور وسيق نسبت به افق هاي بلند پا در جاي پاي شهيدان و جان بر سر زخم برداشته از دژخيمان گذاشت، عهد جانبازي «به نيكي » به پايان برد و با پرواز طاير قدسي اش از قفس تن شمع پرفروغ وجودش آرام و اما مظلومانه رو به خاموشي نهاد..

تقدير از جناب آقاي كردان را تكريم غفلت‌هاي ارزشمدار انساني و تجليل از او را تعظيم جايگاه شايسته مهرورزي، عدالت و خدمتگزاري مي دانم و به آن همه مردانگي، استحكام و در عين حال صبوري سكوت و فروخوردن درد مظلوميت حسرت مي خورم.

 

خاطره وجود كردان كاردان و دوست داشتني كه تمام زندگي خود را بر سر انقلاب و نظام و كشور گذاشت و جز خدمت و مجاهدت چيزي در زندگي طلب نكرد را هرگز فراموش نخواهيم كرد.

اينجانب اين ضايعه اسف انگيز را به رهبر عزيز، ملت بزرگوار، همسر مكرمه و فرزندان شايسته و بيت معظم و وابستگان معزز ايشان و قاطبه مديران خدوم و ارجمند صميمانه تسليت عرض مي كنم و در سايه عنايات حضرت ولي عصر (عج ) از خداوند بزرگ براي روح آن فقيد سعيد علو مقام و رضوان الهي و براي همگان سلامت، عزت و بقا مسالت مي‌نمايم.

محمود احمدي نژاد