حجت الاسلام ناطق نوری هم به جمع مشاوران روحانی پیوسته است.

وی برای تشکیل کابینه ای کاری و معتدل استفاده از چهره های با تجربه ای چون محمود حجتی، حبیب الله بیطرف، محمد رضا نعمت زاده،اسحاق جهانگیری،حجت الاسلام شفیعی، مصطفی پورمحمدی، علی یونسی، احمد مسجد جامعی، محمد باقرقالیباف، محمد باقرذوالقدر و علی اکبر ولایتی را پیشنهاد داده است.

ناطق نوری همچنین به برخی دوستان خود گفته نگران نزدیک شدن افراطیون به روحانی نباشید.

در همین حال، مشرق خبر داد که نزدیکان حسن روحانی می گویند، تمام گمانه هایی که این روزها درباره کابینه روحانی مطرح می شود خلاف واقع بوده و تنها قطعی ترین گزینه برای دولت آینده انتصاب حسین فریدون برادر رئیس جمهور منتخب به عنوان ریاست دفتر رئیس جمهور می باشد.

آقایان هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی نیز در زمان ریاست جمهوری برادران خود یعنی محمد و علی را برای ریاست دفتری برگزیدند.

تاکنون سه کارگروه سیاست، اقتصاد و فرهنگ توسط نزدیکان حسن روحانی برای تعیین کابینه تشکیل شده که افرادی چون حسین روحانی، محمد باقرنوبخت، محمد شریعتمداری، علی یونسی، سید رضا صالحی، علی ربیعی، اسحاق جهانگیری،محمود واعظی و محمد رضا نعمت زاده عضو این کارگروه ها هستند.

گفتنی است، این روزها که بازار گمانه زنی ها برای تعیین کابینه حسن روحانی داغ است برخی چهره های شیفته خدمت! لابی گسترده ای را با برخی رسانه ها آغاز کرده اند تا نام خود را در لیست های متعددی که منتشر می شود درج نمایند.