نماینده تهران در پاسخ به سؤال شخصی که پرسید نظر خود را راجع به علی لاریجانی، قالیباف، علی مطهری و صادق لاریجانی بگویید، گفت: مثل این که سؤال کننده می خواهد ما هم به اوین برویم.

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در مراسم گرامیداشت دهه فجر در مسجد اهل بیت(ع) قم، اظهار داشت: بعد از این که آقای احمدی نژاد برای توضیحاتی در مورد وضعیت اقتصاد کشور به مجلس آمد و جلسه خوبی هم بود، سایت هاشمی رفسنجانی یادداشتی از یکی از نمایندگان مجلس هفتم منتشر کرد که در آن با انتقاد از سکوت نمایندگان در مقابل احمدی نژاد گفته بود، آیا این مجلس است؟ به همین جهت بنده یادداشتی نوشتم و گفتم آقای هاشمی! شعار وحدت ملی که از آن سخن می گویید دروغ و کلک بازی است و الا چه چیزی بهتر از این که مجلس و دولت تعامل داشته باشند؟

سایت خبری ایلنا گزارش داد که رسایی گفته است: می گویند آقای مرتضوی در جریان کهریزک مقصر است؛ اگر آن جا مرتضوی مقصر است و یقه او را می گیرید، چرا در قضیه ستار بهشتی که او هم کشته شد، کسی یقه دادستان فعلی تهران را نمی گیرد؟

رسایی گفت: بعد از سخنان آقای احمدی نژاد رئیس مجلس شروع به اهانت و بی احترامی کرد و آن به سلامت گفتن ها را گفت؛ شنیده ام که سایت آقای لاریجانی فیلم سخنرانی رئیس مجلس را روی خروجی سایت شخصی او گذاشته اند که باید پرسید مگر زدن آن حرف ها افتخار دارد؟

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به دستگیری 24ساعته مرتضوی، خطاب به آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، گفت: چرا برادرت را دستگیر نکردی؟

رسایی خاطرنشان کرد: البته برخی ها این قدر مشغول پروژه بنی صدر سازی هستند که خبر ندارند خودشان دارند تبدیل به منتظری دیگری می شوند.

وی در پاسخ به سؤال شخص دیگری که پرسید نظر خود را راجع به علی لاریجانی، قالیباف، علی مطهری و صادق لاریجانی بگویید، گفت: مثل این که سؤال کننده می خواهد ما هم به اوین برویم.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه ای توافق شده که یا هاشمی، یا خاتمی و یا سیدحسن خمینی کاندیدای اصلاح طلبان باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سخن اخیر محمدعلی نجفی مبنی بر این که اصلاح طلبان قطعا با یک کاندیدا خواهند آمد، گفت: در جلسه ای خصوصی، توافق شده و طراحی این است که تا روز انتخابات روی آقای خاتمی تأکید کنند و آقای خاتمی هم این دعوت به کاندیداتوری را رد نکند؛ یعنی تا روز ثبت نام و حتی چاپ پوستر انتخاباتی اصلاح طلبان، خاتمی است، اما به یک باره می گویند باید هاشمی بیاید و راه دیگری نیست.

وی افزود: چرا قبل از اینکه تحقیقات تمام شود، مهدی هاشمی با قید وثیقه 10 میلیاردی آزاد شده است.

رسایی با اشاره به اینکه برخی افراد سعی می‌کنند مهدی هاشمی از بعد اقتصادی تبرئه شود، اضافه کرد: مهمترین اتهام مهدی هاشمی بیش از آن که سیاسی و امنیتی باشد، اقتصادی است و بنیان مالی اصلی فتنه 88 از همان جا منشا می‌گیرد و البته با توجه به اینکه تحقیق و تفحص را از دانشگاه آزاد آغاز کرده‌ایم احتمالا منبع تغذیه مالی فتنه 88 را پیدا خواهیم کرد.

رسایی در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر اینکه اعتقاد دارم موسوی، کروبی و خاتمی راس فتنه سال 88 نبودند، تصریح کرد: چهار نهاد امنیتی و اطلاعاتی در کشور پس از انتخابات مامور شدند تا متوجه شوند راس فتنه سال 88 چه کسی بود که تمام این نهادها به یک نفر رسیدند.

عضو جبهه پایداری با تاکید بر اینکه برخی اصولگرایانی که در برابر اصلاح طلبان شکل گرفته بودند به دلیل عدم تشخیص در فتنه 88 مردود شدند، خاطرنشان کرد: فتنه سال 88 با کلید دولت وحدت ملی در سال 87 شکل گرفت.