علی لاریجانی: مسئله اینست که آیا مردم در شرایط فعلی تحمل دارند که در ازای اندک افزایش یارانه‌ها، مثلاً قیمت گازوییل 2 هزار و قیمت بنزین 2500 تومان و نرخ برق 4 برابر شود؟

علی لاریجانی روز گذشته در گفت‌وگو با فارس درباره مخالفت مجلس با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: تصمیم مجلس برای توقف فاز دوم هدفمندی مربوط به سال 91 است. وی خاطرنشان کرد: اینکه وضع سال 92 برای اجرای فاز دوم هدفمندی چگونه باشد، نیازمند بررسی است و مجلس براساس شرایط زمانی نظر خواهد داد.
رئیس مجلس در واکنش به اظهارات کسانی که قوه مقننه را مانع اجرایی شدن هدفمندی یارانه‌ها و مخالف کمک به اقشار کم درآمد معرفی می‌کنند، گفت: کسی با کمک به مردم و بالا رفتن قدرت خرید آنها به‌ویژه اقشار کم درآمد مخالف نیست. لاریجانی افزود: مسئله اینست که آیا مردم در شرایط فعلی تحمل دارند که در ازای اندک افزایش یارانه‌ها، مثلاً قیمت گازوییل 2 هزار و قیمت بنزین 2500 تومان و نرخ برق 4 برابر شود؟ وی با بیان اینکه شرایط برای اجرای فاز دوم هدفمندی مهیا نیست، تصریح کرد: اگر شرایط مقداری آرام، قیمت دلار ثابت و تورم مهار شود، می‌توان برای اجرای فاز دوم در فضایی معقول‌تر تصمیم‌گیری کرد.
این اظهارات از سوی یک نماینده که اتفاقاً در کسوت ریاست مجلس نیز قرار دارد در حالی مطرح می‌شود که آمار و ارقام ارائه شده از سوی وی، تاکنون از سوی هیچ مقام رسمی در دولت تایید و اعلام نشده و مشخص نیست وی با استناد به کدام منبع این اعداد را در فضای افکار عمومی و برای چندمین بار اعلام می‌نماید!