سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی هوایی ارتش بلافاصله پس از انتشار، بازتاب های فراوانی در رسانه های سرتاسر جهان داشت. تاکید بر نیت شوم کاخ سفید مبنی بر تلاش برای تغییر حکومت در ایران، تاکید بر تکیه به رفع مشکلات از طریق توجه به داخل کشور و نه تحریم های خارجی، و عدم اعتماد به امریکا درخصوص برنامه هسته ای بیشترین تیترهای این خبرها را به خود اختصاص می دادند.

به گزارش «پایگاه خبری تحلیلی رئیس جمهور ما»، سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی بلافاصله پس از انتشار، بازتاب های فراوانی در رسانه های سرتاسر جهان داشت. تاکید بر نیت شوم کاخ سفید مبنی بر تلاش برای تغییر حکومت در ایران، تاکید بر تکیه به رفع مشکلات از طریق توجه به داخل کشور و نه تحریم های خارجی، و عدم اعتماد به امریکا درخصوص برنامه هسته ای بیشترین تیترهای این خبرها را به خود اختصاص می دادند.

نکته جالب اینجاست که اکثر قریب به اتفاق سایت های خبری و خبرگزاری هایی که به بازتاب بیانات ایشان پرداختند هرکدام به نحوی سعی کرده بودند با تحلیل های خلاف واقع و یا چینش خاص جملات، اهمیت و کوبندگی آنان را تخفیف دهند.

به عنوان مثال، سایت خبری نیشن در این خصوص پس از نقل قول بخشی از بیانات رهبری می نویسد: ”سخنان آیت الله خامنه ای درباره دشمنی [امریکا] منعکس کننده ی خصومت طولانی مدت وی با امریکاست که این کشور را از منظر مقامات ایرانی به عنوان دشمن تعریف می کند!". گفتنی است هاآرتص نیز عین همین تحلیل را منعکس کرده است.

اما الجزیره عمده توجه خود را به حمایت رهبر از دولت دکتر روحانی اختصاص داد و نوشت: دولت به حمایات آیت الله خامنه ای نیاز حیاتی دارد. همچنین، سایت خبری امریکایی اس بی اس در بازتاب سخنان ایشان، دعوت منتقدین به صبر و تحمل بیشتر را نقطه تمرکز خود در انتشار سخنان رهبر قرار داد.

اما نکته جالب تر اینکه بازتاب سخنان ایشان فقط به مدت چند ساعت مورد توجه خبرگزاری ها قرار داشت و سپس با تیتر کردن خبری درباره حضور ناوهای جنگی ایران در نزدیکی مرزهای امریکا خبرهای درباره ی سخنان دیروز رهبر انقلاب کاملا به حاشیه رانده شد.

بی بی سی، جورازلیم پست، فاکس نیوز، یو اس ای تودی، سی ان ان، و ای بی سی نیوز از جمله سایت هایی بودند که بیشترین توجه را به این خبر اختصاص دادند. اما جالب اینکه در داخل کشور کمتر رسانه ای به این خبر پرداخته است و به نظر می رسد این حجم از تبلیغ بر روی یک موضوع واحد فقط و فقط به منظور خارج کردن خبر بیانات رهبری از مرکز توجه مخاطبین است.

این سایت ها و خبرگزاری ها، خبر مذکور را به نقل از ناخدایکم افشین رضایی حداد نقل کرده که خبرگزاری فارس مصاحبه ایشان را در تاریخ دوازده آذر سال جاری درج کرده بود (+). اینکه خبری با این همه تاخیر دوباره به تیتر یک تبدیل می شود چه دلیل دیگری جز به حاشیه راندن یک موضوع مهمتر می تواند داشته باشد؟