عضو شورای مرکزی جبهه پایداری از منتفی نبودن کاندیداتوری سعید جلیلی در انتخابات خبر داد و گفت: هر سه نامزد پایداری تاکید کرده‌اند که ما به فردی که انتخاب شود کمک خواهیم کرد.

فاطمه آلیا عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با فارس، در خصوص ساز و کار جبهه پایداری برای رسیدن به نامزد واحد و نتیجه جلسه جلیلی و لنکرانی اظهار داشت: نامزد پایداری خارج از نامزدهای احتمالی ما یعنی فتاح، جلیلی و لنکرانی نخواهد بود و هیچ کدام از آنها کاندیداتوری خود را منتفی نکرده‌اند.
آلیا ادامه داد: فقهای بزرگوار ما در راس جبهه پایداری پیش‌بینی می‌کردند که افراد خدوم و برخوردار از ویژگی‌های حداکثری به راحتی به میدان نمی‌آیند و باید برای متقاعد کردن آنها بسیار تلاش کرد که این امر از ویژگی‌های مثبت تلقی می‌شود که افراد مسئولیت ریاست جمهوری را بسیار خطیر می‌شمارند.
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری بر همین اساس متذکر شد: این سه نفر سعی دارند مسئولیت را به یکدیگر محول کنند.
* شورای فقها در باب انتخابات صرفاً ورود تئوریک داشته است
وی در پاسخ به این سوال که آیا فقهای شورای جبهه پایداری در انتخابات ورود مصداقی دارد یا تئوریک گفت: شورای فقها تاکنون بر مبنای اعتقاد و گفتمان ورود داشته و مصداق را به شورای مرکزی محول کرده است. از این رو ما از ماهها قبل تمام کسانی را که اعلام کرده بودند که نامزد می‌شوند یا در معرض نامزدی بودند، با 1000 معیار مورد بررسی قرار دادیم و به طور مثال فقط برای مفهوم کارآمدی و تبعیت محض از ولایت فقیه حدود 10 الی 15 ستون برای نمره دادن داشتیم.
آلیا درباره جلسه مشترک جلیلی و لنکرانی گفت: بنده در این جلسه حضور نداشتم اما یک تیم 2 تا 3 نفره با آنها صحبت کرده‌ است.
* کاندیداتوری سعید جلیلی منتفی نیست
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است که سعید جلیلی برای کاندیداتوری راضی شود گفت: این موضوع منتفی نیست چرا که این افراد تا لحظه آخر سعی می‌‌کنند زیر بار مسئولیت نروند.
وی در عین حال تصریح کرد: البته این طور هم نیست که هیچ یک از این سه نفر مسئولیت را نپذیرند لذا هر کدام گفته‌اند که ما به فردی که انتخاب شود کمک خواهیم کرد.
آلیا با تاکید بر اینکه هر سه نفر نامزدهای احتمالی ما گفتمان جبهه پایداری را قبول دارند و تاکید کرده‌اند که ازحرکت تشکلی گفتمانی خوشحال هستند، خاطر نشان کرد: بنابراین هر کدام از آنها مسئولیت را به دو نفر دیگر واگذار کرده است و بنابراین گزینه نهایی مورد تایید دو نامزد دیگر است.
* نتیجه جلسه مشترک فتاح ،‌جلیلی و لنکرانی
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری درباره سوالی مبنی بر اینکه آیا این سه نفر تاکنون جلساتی داشته‌اند یا خیر گفت: بله، جلسه مشترک بین این سه نفر برگزار شده و قرار است آنها از بین خود گزینه نهایی را معرفی کنند.
* همایش جبهه پایداری با حضور آیت‌الله مصباح در هفته آینده
وی در پایان از برگزاری همایشی در هفته آینده با حضور اقشار مختلف مردم، طلاب، روحانیت، دانشجویان و آیت‌الله مصباح از سوی جبهه پایداری برای معرفی گزینه نهایی این جبهه خبر داد و یادآور شد: اگر تلاش شود جلیلی و فتاح نیز به این همایش خواهند آمد.