دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه وی در دیدار با سید محمد خاتمی مسئولیت راه اندازی نشریات اصلاح طلبان را برعهده گرفته است، گفت: خیر؛ این خبر صحت ندارد.

صراط: غلامحسین کرباسچی در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه وی در دیدار با محمد خاتمی مسئولیت راه اندازی نشریات اصلاح طلبان را برعهده گرفته است، اظهار داشت: خیر؛ این خبر صحت ندارد.
گفتنی است؛ چندی پیش شنیده شد غلامحسین کرباسچی با محمد خاتمی دیداری داشته است و تاکید شد که البته این اولین و آخرین دیدار وی نبوده و سلسله جلسات بین این دو نفر در حال برگزاری است و ظاهرا این جلسات به صورت منظم انجام می‌شود.
گفته می‌شود در این جلسات مقرر شده تا کرباسچی مسئولیت راه اندازی نشریات استانی را برعهده بگیرد.
وی با راه اندازی نشریات متعدد و همسو با جریان فکری خودشان قرار است تا پشتیبان جبهه اصلاحات باشد.

همچنین قرار شده تا وی به اصلاحات کمک‌های مالی نیز داشته باشد. ظاهرا هدف از این اقدامات همسو‌تر شدن و هماهنگی بیشتر بین کارگزاران و اصلاحات است و این افراد در نظر دارند تا با همبستگی بیشتر آماده حضور در عرصه‌های پیش روی سیاسی کشور باشند.
همچنین لازم به ذکر است، دبیرکل حزب کارگزاران پاییز سال گذشته در گفتگویی با اشاره به تداوم فعالیت حزب کارگزاران در چند سال گذشته و با تاکید بر برگزاری جلسات حزب متبوعش در تهران و شهرستان‌ها، اظهار داشت: بخشی از فعالیت‌های حزب، در مرکز و در سایر استان‌ها ادامه داشته است. کرباسچی تصریح کرد: فعالیت حزب کارگزاران بیش از آن‌ که تبلیغاتی و مطبوعاتی باشد، در جهت باورهای اعضای حزب در تحکیم روش‌های توسعه‌گرایانه در کشور، پیش رفته است.
دبیرکل حزب کارگزاران ادامه داد: بسیاری از کار‌ها و فعالیت‌های اثرگذار اعضای حزب طی این سال‌ها دنبال شده و اگر احساس می‌شد تحلیل‌ها و بینش‌های مورد نظر ما برای گسترش توسعه و اقتصاد متعادل بین سیاسیون و داخل حکومت، تأثیرگذار است، مطرح می‌کردیم اما نیازی نمی‌دیدم که با کار تبلیغاتی و شعاری روی آن مانور دهیم. وی با اشاره به برگزاری کنگره حزب کارگزاران سازندگی، تصریح کرد: صحبت‌هایی پیرامون برگزاری کنگره، صورت گرفته و با مساعد شدن شرایط، کنگره تا آخر سال برگزار خواهد شد اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نیست.
کرباسچی در پایان با اشاره به آغاز برنامه‌ریزی‌های حزب متبوعش برای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: به فکر انتخابات آینده مجلس هستیم، حزب کارگزاران در تمام انتخابات‌ها فعال بوده و در انتخابات آتی نیز شرکت خواهد کرد.
همچنین که حمیدرضا جلایی‌پور فعال سیاسی اصلاح طلب نیز گفته است "اصلاح‌طلبان کوشش خواهند کرد که انتخابات مجلس آینده پرشور و رقابتی شود و در عین حال مردم را تشویق کنند که نمایندگان معقول و غیرافراطی را به مجلس بفرستند."
منبع: خبرگزاری دانشجو