«کروبی دولت باراک اوباما را به خاطر تمرکز شدید بر روی برنامه اتمی ایران و عدم توجه کافی به حقوق بشر مورد انتقاد قرار می دهد.»

"محمد تقی کروبی" فرزند خارج نشین مهدی کروبی، در مصاحبه ای با "المانیتور" از لندن به احضار فرزندان موسوی و کروبی به دادسرای اوین اعتراض کرده و این احضار چند ساعته را "بازداشت شگفت انگیز و بی دلیل" توصیف کرده است.

وی در ادامه و طی اظهاراتی متناقض، به علت احضار این افراد اشاره کرده و می گوید: «فرزندان موسوی و کروبی کاری نکردند جز اینکه نامه ای به مردم ایران نوشتند و خواستار آزادی والدین خود شدند.»

این نامه با اهداف خاصی در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در فضای مجازی منتشر شد و البته نتیجه دلخواه نگارندان را هم به دنبال نداشت.

 

تقی کروبی در ادامه این مصاحبه که از سوی وب سایت روز آنلاین (roozonline)، ترجمه و بازنشر شده، دولت آمریکا را مورد انتقاد قرار داده است.

 

روز آنلاین در این باره نوشت: «وی همچنین دولت باراک اوباما را به خاطر تمرکز شدید بر روی برنامه اتمی ایران و عدم توجه کافی به حقوق بشر مورد انتقاد قرار می دهد. کروبی می گوید: "اگر فشار جامعه جهانی بر ایران – اتحادیه اروپا و ایالات متحده- مرحله به مرحله برداشته شود، اوضاع سیاسی کشور بهبود خواهد یافت".»

 

 

پسر مهدی کروبی در مصاحبه با شبکه بی بی سی انگلیس (BBC) نیز گفته است: «دادستانی و سخنگوی قوه قضائیه سخن از احضار این افراد گفته اند و نه سخن از دستگیری و پرواضح است که این نگاه غلط بود[!]»

 

وی همچنین با بیان اینکه "کسانی که 4 سال پیش، مهندس موسوی را به میدان آوردند و از او حمایت کردند، امروز از هر چیزی صحبت می کنند غیر از این موارد" از بی تفاوتی حامیان سابق آقای موسوی نسبت به وی ابراز تاسف کرد.