وزرای امور خارجه آمریکا و ایران امروز پیش از آغاز دیدار دوجانبه در وین، در جمع خبرنگاران حاضر شده و صحبت کردند/وزیر امور خارجه: «مصمم هستیم که هرآنچه لازم است برای ممکن کردن این امر مهم، انجام دهیم، اما این بستگی به موضوعات متعددی دارد و می‌خواهیم روی آن‌ها کار کنیم.»

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ جان کری و محمد جواد ظریف وزیران امور خارجه آمریکا و ایران امروز (شنبه) برای اولین بار در دور تازه مذاکرات هسته‌ای، با یکدیگر دیدار کردند.
پیش از این دیدار، دو دیپلمات به جمع خبرنگاران آمده و چند جمله‌ای در مورد روند مذاکرات صحبت کردند.
کری با بیان اینکه نسبت به توافق هسته‌ای با ایران امیدوار است، گفت با این حال «کار سخت زیادی پیش رو داریم. مسائل بسیار دشواری باقی مانده است. فکر می‌کنم که همه می‌خواهند وارد این تلاش آخر شوند تا ببینید که آیا توافق امکان‌پذیر است یا نه.»
وی افزود: «فکر می‌کنم همه می‌خواهند شاهد توافق باشند، اما ما باید روی موضوعات بسیار دشواری کار کنیم.»
در ادامه ظریف به صحبت پرداخت و گفت: «موافقم، البته شاید نه در مورد موضوعات، بلکه در این رابطه که لازم است سخت تلاش کنیم تا بتوانیم پیشرفت کرده و به جلو حرکت کنیم.»
وزیر امور خارجه افزود: «مصمم هستیم که هرآنچه لازم است برای ممکن کردن این امر مهم، انجام دهیم، اما این بستگی به موضوعات متعددی دارد و می‌خواهیم روی آن‌ها کار کنیم.»
ایران و گروه موسوم به 1+5 از دو هفته قبل دور تازه گفت‌وگوها را آغاز کرده‌اند و در این مدت کارشناسان و معاونین وزرای خارجه به صورت فشرده در نشست‌ها حضور داشته‌اند.
کری و ظریف امروز وارد وین، محل برگزاری مذاکرات، شده‌اند و قرار است دیگر وزرای خارجه نیز تا دوشنبه به آن‌ها بپیوندند. طرفین برای رسیدن به توافق نهایی تا روز 9 تیر (30 ژوئن) زمان دارند. با این حال، گفته می‌شود احتمالا مذاکرات برای چند روز پس از آن نیز ادامه پیدا می‌کند.(+)
"Our President, analytical news site"