قائم مقام هیات مرکزی اجرایی انتخابات ریاست جمهوری، پایبندی به قانون را مایه نجات و موفقیت در همه عرصه‌ها دانست و از نامزدهایی که صلاحیت آنها تایید نمی‌شود، خواست قانون را مبنای اقدامات خود قرار دهند. سیدمرتضی بختیاری، قائم مقام هیات مرکزی اجرایی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اظهار داشت: پایبندی به قانون مایه نجات در همه عرصه‌ها و موفقیت در همه زمینه‌ها خواهد بود.

وی بر همین اساس اعلام کرد: کاندیداهایی که صلاحیت‌شان تایید می‌شود، برای طی مراحل قانونی اقدام کرده و پس از ابلاغ رسمی وزارت کشور، فعالیت‌های تبلیغاتی‌شان آغاز می‌شود. بختیاری تصریح کرد: انتظار همه مردم، مقام معظم رهبری و قانونگذار از کسانی که به هر دلیلی صلاحیت‌شان از سوی شورای نگهبان احراز نمی‌شود، این است که قانون را مبنای رفتار و اقدامات خود قرار دهند.

 

قائم مقام هیات مرکزی اجرایی انتخابات ریاست جمهوری گفت: بحمدالله مردم هوشیارند و رد صلاحیت‌ افراد را هرگز به معنای فقدان شایستگی آنها برای حضور در سایر عرصه‌های خدمت تلقی نمی‌کنند. بختیاری افزود: عدم احراز صلاحیت افراد به معنای این است که زمینه‌ها و شرایط قانونی برای حضورشان در جایگاه رئیس جمهوری وجود نداشته اما امکان دارد در دولت آینده مسئولیت‌های حساس دیگری بگیرند.