'هیلاری کلینتون' وزیر امور خارجه آمریکا، مذاکرات محرمانه ایالات متحده با شورشیان شبکه حقانی را تایید کرده است.

بی بی سی فارسی شنبه (22 اکتبر/30 مهر) از وجود رابطه بین آمریکا و گروه حقانی و تائید آن توسط هیلاری کلینتون خبر داد.
به گزارش بی بی سی: «"هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا، مذاکرات محرمانه ایالات متحده با شورشیان شبکه حقانی را تایید کرده است. او تاکید کرد که این مذاکرات در گذشته برگزار شده بود. کلینتون گفت گفتگو با طالبان و شبکه حقانی با هدف امتحان آمادگی و خلوص نیت آنها در مورد روند صلح افغانستان انجام شده بود.»!
(البته این تنها مرتبه ای نیست که آمریکا خلوص نیت گروه های مختلف تروریستی را می سنجد؛ امریکا اکنون در حال سنجیدن خلوص نیت گروه "پژاک" است و برای اثبات این خلوص نیت به آن ها پول هم می دهد! در گذشته نیز برای امتحان خلوص نیت، با "ریگی" رابطه برقرار کرده بود و از او حمایت مالی-نظامی-لجستیکی-اطلاعاتی به عمل می آورد! و پیش از ریگی، از مجاهدین خلق (منافقین) ؛ نمونه ای دیگر از این خلوص نیت، رابطه بسیار دوستانه آمریکا با "بن لادن" بوده است. کمی به روز باشیم، "قذافی" هم یکی از کسانی بود که آمریکا رابطه بسیار نزدیک و قراردادهای متعددی با او داشته است. ظاهرا آمریکا با اکثر گروه های تروریستی رابطه داشته تا با استفاده از آن ها در عملیات ترور و کودتا، نسبت به خلوص نیت شان یقین پیدا کند!)
بی بی سی ادامه داد: «خبرگزاری رویترز به نقل از مقام های آمریکایی که خواسته اند نامشان فاش نشود، گزارش می دهد که این گفتگوها، پیش از حمله اخیر به سفارت ایالات متحده در کابل انجام شده بود.
سناتور "کارل لوین" رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا، به پاکستان هشدار داده که در صورت عدم تجدید نظر در موضعش در قبال شبکه حقانی و طالبان، با احتمال قطع رابطه واشنگتن رو به رو خواهد شد.
این سناتور دموکرات خواهان آن شد که وزارت امور خارجه ایالات متحده شبکه حقانی را رسما به فهرست گروه های تروریستی خود اضافه کند.
هیلاری کلینتون به همراه "دیوید پترایوس" رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا -سیا- و ژنرال "مارتین دمپسی" رئیس ستاد مشترک ارتش پنجشنبه (20 اکتبر) وارد پاکستان شد و با مقام های ارشد این کشور مذاکره کرد.»
بی بی سی افزود: «به گفته تحلیلگران، پاکستان از حضور شبکه حقانی در افغانستان به عنوان اهرم فشاری در مقابل رقیب دیرینه اش هند که در صدد نفوذ در افغانستان است، استفاده می کند.»