نماینده مردم تهران در مجلس، در پاسخ به این سؤال که دلیل ایستادگی ما در برابر مسئله هسته ای چیست؟ گفت: آنان می‌خواهند به ما زور بگویند؛ ما حقوقی داریم که در پروتکل‌های بین المللی و به صراحت در NPT آمده است که تولید، تحقیق و توسعه دانش هسته‌ای یکی از این موارد است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»،  به نقل از598، مهدی کوچک زاده در گفت‌و گویی، در پاسخ به این سؤال که دلیل ایستادگی ما در برابر مسئله هسته ای چیست؟ گفت: آنان می‌خواهند به ما زور بگویند؛ ما حقوقی داریم که در پروتکل‌های بین المللی و به صراحت در NPT آمده است که تولید، تحقیق و توسعه دانش هسته‌ای یکی از این موارد است.

وی در پاسخ به این سوال که تأثیر این ایستادگی بر فرهنگ عمومی جامعه دارد تأکید کرد: اگر ایستادگی از سوی نظام صورت می‌گیرد به پشتوانه همین مردم است، مردم اهل رفتن زیر بار زور نیستند اما برخی مسؤولین سعی دارند دانسته یا نادانسته مردم را به وادادگی و تسلیم بکشانند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مردم شرایط بسیار سخت‌تر از امروز را در جنگ تجربه کرده‌اند و ایستاده‌اند. دانشجو باید دقیق بداند کیست، کجا ایستاده و ملتش در چه شرایطی قرار دارد و نقطه هدفی که ملت ۳۴ ساله برای آن زحمت کشیده چیست، حداقل به گونه ای عمل کند که الگوی غلط به اطرافیان و جامعه منتقل نکند.

وی با بیان اینکه ما هرچه داریم از شهدا داریم گفت: اگر این ملت توانسته بر استعمار و استبداد غلبه کند به خاطر رفتاری بوده که شهدا داشته‌اند؛ زنده نگه داشتن یاد شهدا یعنی بازگو کردن مشی و راه این این عزیزان که در همین مراسمات و همایش‌ها صورت می‌گیرد.

لازم به ذکر است همایش ملی«حماسه استقامت» امروز ساعت 15 عصر در دانشگاه پیام نور مشهد برگزار خواهد شد.