با وجود استقبال اغلب روزنامه‌ها از اجتماع 20 میلیونی أربعین حسینی(ع)، روزنامه‌های زنجیره‌ای و حامی فتنه این رویداد مهم را در صفحات اول خود حذف کردند تا ثابت کنند اصل مشکل جریان فتنه، اسلام و نهضت امام حسین علیه‌السلام است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ روزنامه کیهان نوشت: این برخورد عجیب نشریات زنجیره‌ای با یک رویداد مهم 20 میلیونی در حالی است که رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب نظیر صدای آمریکا، بی‌بی‌سی، رادیو فردا، دویچه وله، گویانیوز نیز در کنار دو سایت جرس و کلمه (وابسته به فتنه سبز) اقدام به سانسور راهپیمایی و پیاده‌روی عظیم اربعین از نجف اشرف تا کربلای معلا کرده بودند.

این امپراتوری رسانه‌ای دروغ در نقطه مقابل کوچک‌ترین و کم‌اهمیت‌ترین اتفاقات چند نفره را تبدیل به عناوین اصلی خبری خود می‌کند.

دیروز البته اغلب روزنامه‌های داخلی در عناوین مهم خود، رویداد بزرگ راهپیمایی و اجتماع بزرگ اربعین را در تیتر و عکس‌های اصلی خود گنجانده بودند از جمله؛

- جوان: مشق 20 میلیونی آزادی قدس در کربلا
- جام جم: اربعینی که شگفتی‌ساز شد
- رسالت: اربعین حسینی صحنه قدرت‌نمایی اسلام ناب محمدی(ص) شد
- همشهری: جهان در حیرت حماسه بی‌نظیر اربعین
- وطن امروز: ارتش بیست میلیونی
- خراسان: مانور عشق و اقتدار
- کار و کارگر: همایش 20 میلیونی شیعیان در کربلای حسینی
- اطلاعات: کربلا میعادگاه میلیون‌ها جان شیفته
- مردم‌سالاری: تجمع بزرگ کربلا؛ پاسخ کوبنده به داعش
- جمهوری اسلامی: تجلی وفاداری 17 میلیون زائر کربلا در اربعین حسینی
- شهروند: اربعین 20 میلیونی
- و کیهان با تیتر «راه قدس از کربلا آغاز شد» به استقبال این رخداد عظیم رفته بود
- و...

اما برخی روزنامه‌ها که سوابق حمایت از فتنه و فتنه‌گران را دارند ترجیح دادند با سکوت از کنار ماجرا بگذرند یا به کوچک نمایی آن بپردازند.

از جمله روزنامه غربگرای شرق هیچ تصویر و تیتری درباره اربعین 20 میلیونی کربلا منتشر نکرد و تنها در گوشه‌ای از صفحه تیتر عزاداری اربعین حسینی در حضور مقام معظم رهبری را در صفحه اول قرار داد. این روزنامه در عوض از این تیترها در صفحه اول خود استفاده کرد: «با رپ مبتنی بر فرهنگ ایرانی مشکلی نداریم»، «سید حسن خمینی: تازه از راه رسیده‌ها چهره‌های قدیمی را منکوب می‌کنند»، «واکنش‌ها به تحلیل اباذری از پدیده پاشایی» و...

روزنامه فرهیختگان وابسته به دانشگاه آزاد نیز اقدامی منطبق با اقدام شرق انجام داد، و در عین حال این تیترها را در صفحه اول خود گنجاند: «هاشمی به گردن انقلاب حق دارد»، «محسن هاشمی: مسئولان خود را با دانشگاه تطبیق دهند»، «امکان توسعه تکمیلی در استان کرمان فراهم است»، «مصاحبه با یک خواننده»، «از بلاژویچ و برانکو زیاد یاد گرفته‌ام» و...

روزنامه آفتاب یزد عکس بزرگ خود را به حضور سید حسن خمینی در رفسنجان و شرکت در مراسم سومین یادبود امام جمعه فقید این شهر اختصاص داد و فقط یک تیتر ریز یک ستونی به اربعین اختصاص داد.

این در حالی است که همین روزنامه و مشابه‌های آن تجمع‌های چند ده نفره مدعیان اصلاح طلبی را به عکس اول خود تبدیل می‌کنند. روزنامه آرمان نیز درست مانند آفتاب یزد رفتار کرده و عکس و تیتر سید حسن خمینی را برجسته کرده و در عوض یک تیتر را برای اربعین اختصاص داد.

روزنامه اعتماد البته تیتر بزرگ خود را به «قدرت‌نمایی شیعه در اربعین اختصاص داده» اما عکس بزرگ خود را به سید حسن خمینی سپرد. روزنامه ایران عکس روحانی را در صفحه اول خود گذاشت و زیر آن تیتر زد «تور اربعین از تهران تا کربلا».