در مناظره برگزار شده بین دکتر احمدی نژاد و مهندس موسوی، اتفاقات غیر قابل انتظاری رخ داد که بسیاری از بینندگان تلویزیونی، فکر رویداد چنین اتفاقاتی را نمی کردند. دکتر احمدی نژاد در این مناظره سخنانی به زبان آورد که مدت هاست به افکار عمومی وعده گفتن آن ها را می زد و جناح اصلاح طلب نیز با دیده پوزخند به آن می نگریست، اما در این مناظره ورق برگشت و پوزخند زنان به شوک زدگان و طعنه خوردگان به پوزخند زنان این ماجرا تبدیل شدند، این شوک به حدی بر این افراد گران تمام شد که به نظر می رسد تا کنون قدرت تجزیه و تحلیل و تفکر آنان به شدت، تحت تأثیر قرار گرفته است و هنوز محافل پشت پرده هم نتوانستند اثرات این شوک را برطرف نمایند. به عنوان مثال سایت آینده که از حامیان جدی جناب آقای هاشمی رفسنجانی هستند، در یک گاف عجیب، علی رغم تلاش برای رفع اتهامات وارده به جناب آقای هاشمی، ناخواسته ادعای دکتر احمدی نژاد را پیرامون ارسال پیغام برای پادشاهان یکی از کشورهای منطقه از جانب جناب آقای هاشمی رفسنجانی تأیید نمود.

سایت آینده در تیتر خبری با عنوان« در گفت‌وگوی سرپایی هاشمی و احمدی‌نژاد چه گذشت؟» برای توضیح عکس های منتشر شده پیرامون گفتگوی دکتر احمدی نژاد و آقای هاشمی با یکدیگر در مراسم سالگرد ارتحال امام آورده است:« بنابر این گزارش، رئیس مجلس خبرگان رهبری در جملات کوتاهی، از رئیس جمهور بابت دروغگویی و تهمت زدن به وی در مناظره دیشب گلایه کرده است. ظاهرا هاشمی در این گفت‌وگوی سرپایی به دو محور دروغها، یکی در مورد پیغام سقوط احمدی نژاد ظرف شش ماه به پادشاه عربستان و دیگری سازماندهی مخالفان احمدی‌نژاد توسط وی که در مناظره دیشب مطرح شد، اشاره کرده است.»

اما نکته آن است که جناب آقای دکتر احمدی نژاد در مناظره اصلا سخنی از این که این پیغام به پادشاه کدامین کشور فرستاده شده است نزده است!!! و ایشان تنها این جمله را بیان نمود که: « در همان اوايل اين دولت، آقاي هاشمي پيغامي براي يکي از اين پادشاهان حاشيه خليج فارس فرستاد که شما نگران نباشيد ظرف شش ماه اين دولت ساقط مي شود » این سایت حامی با چنین گاف بزرگی دو نکته را روشن نمود:

 

 

اول آن که چنین اتفاقی روی داده است

 

دوم این که آن کشور حاشیه خلیج فارس که در سخنان دکتر احمدی نژاد آمده است کشور عربستان است!!

البته، ما پیرامون صحت یا عدم صحت چنین خبری اطلاعی نداریم و لذا صرفا به نقل قول می پردازیم. اما آن چه مشخص است این است که چنین گافی از سوی یکی از رسانه های خبری حامی آقای هاشمی قطعا دارای چنین نتیجه گیری خواهد بود. به هر حال ما امیدواریم که انتخابات و مسائل حاشیه ای آن منافع ملی کشور را هیچ گاه در معرض خطر قرار ندهد.

 

در این میان نکته ای که به نظر می رسد آن است که وارد کردن چنین ضربه ای از جانب دکتر احمدی نژاد به برخی، قوه فکر و تحلیل این افراد را تحت تأثیر قرار داده و نوعی از شتابزدگی در مواضع و گفتارهای آنان به روشنی مشهود است، امری که نشان از پیروزی دکتر احمدی نژاد در مناظره با مهندس موسوی دارد.

 

منبع : پایگاه خبری تحلیلی نهال نیوز- به قلم امید حق بین