٭رهبر معظم انقلاب: از مهمترین اقدامات دولت برجسته‌كردن شعارهای انقلاب است. ٭یک نماینده مجلس: در سال های اخیر تحجر، التقاط و طالبانیسم را شاهد بودیم. ٭آیا قوه قضائیه در مقابل این توهین های بی سابقه سکوت خواهد کرد.

محمد باقری، نماینده مردم بناب به عنوان نماینده حامی دولت و موافق کلیات کابینه یازدهم در مدت زمانی که از وقت باقی مانده روحانی به وی اختصاص داده شده بود گفت: من از اصولگراهای واقعی کشور هستم و کابینه معرفی شده و شخص روحانی را اصولگرای واقعی می‌دانم.

وی افزود: من معتقدم تصمیمات انسان باید از روی علم و آگاهی باشد و نه از روی حدسیات و احساسات. در انتخابات 24 خرداد 92 مردم همانطور که به دوم خردادی‌های افراطی واکنش شدید نشان دادند در حال حاضر نیز به افراطیون اصولگرایی و به تحجر و التقاط طالبانیسم که در سالهای اخیر مشاهده می‌کردیم واکنش نشان دادند و بر روی آنها خط بطلان کشیدند.

باقری با اشاره به اینکه مردم به اعتدال روحانی رای دادند، اظهار داشت: اعتدال یعنی میانه روی در همه حوزه‌های مدیریتی کشور، اعتدال یعنی میانه روی در اقتصاد، سیاست و فرهنگ.
نماینده مردم بناب پیرامون سن بالای کابینه تصریح کرد: ما به جای اینکه از مسن بودن کابینه اشکال بگیریم باید وضعیت کشور را درک کنیم که این افراد در چه شرایطی پست وزارت را قبول کردند در حقیقت وزرای پیشنهادی با پذیرفتن این مسئولیت فداکاری کردند.

حوادث فتنه 88 موضوع دیگری بود که باقری بدان اشاره کرد و گفت: بنده فتنه را محکوم می‌کنم ولی این سوال برای من وجود دارد که چرا بعد از 4 سال هنوز فتنه و فتنه گران را مشخص نمی‌کنند.

«بعضی افراد از اینکه اشخاصی را در موضع خود نمی‌بینند آنان را فتنه‌گر معرفی می‌کنند، واقعیت این است که اینان کاسب فتنه و یا دلال فتنه هستند چرا که با نادانی و جهالت حرکت می‌کنند».

نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: مشخص کنیم که در این کشور بعد از 4 سال چند نفر فتنه گر هستند و آنان را اعلام کنیم. ما نمی‌خواهیم این افراد دادگاهی شوند اما دستگاه‌های اطلاعاتی فتنه گران را معرفی کنند و اعلام کنند که آنان نمی‌توانند در مسئولیت‌های سیاسی قدم بگذارند.

وی تصریح کرد:بنده اعلام می‌کنم کسانی که بعد از فرمایشات رهبری به خیابان‌ آمده و بیانیه دادند و کشور را به آشوب کشیدند فتنه‌گر هستند.

باقری با تاکید بر این موضوع که چرا دستگاه‌های امنیتی مدارک محکمه پسند را به نمایندگان ارائه نمی‌دهند، گفت: مگر ما نامحرم هستیم؟ من اعلام می‌کنم هیچگونه مدرکی دال بر مجرم بودن کل کابینه به من ارائه نشده وبرخی افراد می‌خواهد ما را در تخیل خود همراه کنند.

نماینده مردم بناب پیرامون کابینه دولت یازدهم گفت: ما به دنبال افراد متخصص هستیم و این افراد معرفی شده با حیا، آینده‌نگر و خردمند هستند و در حقیقت این کابینه، کابینه عقلا است.
محمد باقری در پایان سخنان خود گفت: ای کاش همه افرادی که منتسب به جریان اصلاحات هستند و بعضی از اصولگرایان مانند پزشکیان و زنگنه‌ها بودند.

سخنان این نماینده در حالی است که رهبر معظم انقلاب در آخرین دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت دهم با تجلیل از اقدام دولت در برجسته‌كردن شعارهای انقلاب در داخل و خارج افزودند: احساس شرم‌نكردن در بیان اهداف، انگیزه‌ها و شیوه‌های انقلابی در مجامع جهانی، از جمله كارهای بزرگ دولت است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با توصیه به اعضای هیأت‌ دولت برای جهت‌گیری انقلابی در تمام فعالیت‌های آینده افزودند: امثال شما مدیران شایسته و كارآمد، لازم است تلاش كنید تا رویكرد انقلابی را در فعالیت‌های خود حفظ كنید.

با این شرایط آیا قوه قضایئه در مقابل چنین توهین های بی سابقه‌ای سکوت خواهد کرد؟! باید منتظر ماند...