عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي كشور گفت: 3 هزار و 400 ميليارد تومان از سرمايه‌هاي كشور در اختيار 43 نفر است.

عزت‌الله يوسفيان‌ملا در آيين تجليل از مهندسان و مسئولان ديزل سنگين ايران در شركت دساي آمل گفت: مهندسان و فرهيختگان علمي كشور روز به روز در حال رونمايي از پروژه‌هايي بزرگ و كم‌نظير هستند كه در گذشته فكر داشتن چنين دستاوردهايي را حتي در فكر خود نمي‌گنجانديم.

وي با بيان اينكه بايد از اين استعدادهاي درخشان حمايت شود، افزود: بايد زمينه‌هاي لازم براي شكوفايي و بروز طرح‌هاي نوين را در كشور مهيا كنيم.

نماينده مردم آمل و لاريجان در مجلس شوراي اسلامي با اعلام اينكه از 220 هزار ميليارد تومان نقدينگي كشور، بيش از 50 هزار ميليارد تومان آن در دست بخش خاصي است، گفت: 50 هزار ميليارد تومان يك چهارم نقدينگي كشور است.

يوسفيان ملا كه خود عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي كشور است در تشريح اين موضوع يادآور شد: 3 هزار و 400 ميليارد تومان در اختيار 43 نفر از يك بانك بوده و همچنين 2 هزار ميليارد تومان ديگر در اختيار 41 نفر است كه يا شخص خاص يا شركتي آن را در اختيار دارند.

وي افزود: شركت‌هاي مختلف با وثيقه‌هاي ناچيز وام‌هاي كلان دريافت كردند كه اعضاي ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي ساعت‌هاي زيادي در هفته در حال بررسي اين مقدار مبالغ هستند.

يوسفيان ملا در بيان ارزش توليد موتور ديزل در كشور تصريح كرد: ما براي خريد موتور سنگين ديزل بايد 370 هزار يورو پرداخت مي‌كرديم ولي توليد موتور سنگين توسط مهندسان بومي و داخلي و بدون وابستگي به كشورهاي غربي در ابتداي سال جهاد اقتصادي نويدبخش آينده‌اي روشن براي كشور است.

وي يادآور شد: واقعا مايه مباهات و خوشحالي است كه شركتي ايجاد اشتغال كرده و در راه خودكفايي كشور در امر اقتصادي، توليد و صنعت گام برمي‌دارد.

نماينده مردم آمل و لاريجان در مجلس اين حركت بزرگ را پيروزي بزرگ دانست و گفت: همه ما تكليف داريم در بخش صنعت كمك‌رسان باشيم و بتوانيم گوشه‌اي از بار اقتصادي كشور را برداريم.