فرگوس سیمپسون در کتاب علمی با عنوان "بازگشت تئورم آخرالزمان: آیا امروز زمان قیامت است؟" نوشت: "در حال حاضر ریسک وقوع فاجعه جهانی که ممکن است منجر به نابودی نسل بشر شود، سالانه بیش از 0.2% است". این ریاضی دان احتمال زنده ماندن نسل بشر تا پایان سده بیست و یکم را 87% ارزیابی کرده است.

استاد فرگوس سیمپسون، ریاضی دانی از انستیتوی علوم فضایی دانشگاه بارسلونا بر اساس محاسبه اش مدعی شد که احتمال نابودی نسل بشر در سال 2017 میلادی 500/1 است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛به نقل از روزنامه "ایندیپندنت"، الگوریتم محاسبه این ریاضی دان متکی بر تئوری آخرالزمان (Doomsday argument) است که می تواند از روی تعداد افراد متولد شده در کره زمین، تعداد افرادی که متولد خواهد شد را محاسبه کند. این تئوری احتمال زندگی ابدی نسل بشر را هم نفی نمی کند. بر اساس محاسبه سیمپسون، احتمال نابودی بشریت در هر یک از سال های سده بیست و یکم میلادی 0.2% است. سیمپسون در کتاب علمی با عنوان "بازگشت تئوری اخرالزمان: آیا امروز زمان قیامت است؟" نوشت: "در حال حاضر ریسک وقوع فاجعه جهانی که ممکن است منجر به نابودی نسل بشر شود، سالانه بیش از 0.2% است". این ریاضی دان احتمال زنده ماندن نسل بشر تا پایان سده بیست و یکم را 87% ارزیابی کرده است.(+)

 

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/dSVyw