خبرگزاری انگلیسی رويترز، تیتر یک خود را به این موضوع اختصاص داده و می نویسد: حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفت اگر دو طرف تلاش کنند، این امکان وجود دارد که سه دهه دشمنی ایران و آمریکا به دوستی تبدیل شود.

الجزیره انگلیسی نیز در گزارشی زیر عنوان "روحانی: احتمال پایان دادن به دشمنی ایران و آمریکا وجود دارد" نوشت: وی این اظهارات را در یک مصاحبه تلویزیونی در سوئیس پس از ورود به اجلاس جهانی اقتصاد در داووس بیان داشته است.
به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، اظهارات روحانی درمورد احتمال برقراری رابطه دوستانه بین ایران و آمریکا، بازتاب گسترده ای در رسانه های انگلیسی زبان داشته است.

جام نیوز نوشت: خبرگزاری رویترز، تیتر یک خود را به این موضوع اختصاص داده و می نویسد: حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفت اگر دو طرف تلاش کنند، این امکان وجود دارد که سه دهه دشمنی ایران و آمریکا به دوستی تبدیل شود.

الجزیره انگلیسی نیز در گزارشی زیر عنوان "روحانی: احتمال پایان دادن به دشمنی ایران و آمریکا وجود دارد" نوشت: وی این اظهارات را در یک مصاحبه تلویزیونی در سوئیس پس از ورود به اجلاس جهانی اقتصاد در داووس بیان داشته است. آقای روحانی در داووس با مدیران شرکت های بین المللی دیدار می کند.

جروزالم پست آورده است: رئیس جمهور ایران به شبکه تلویزیونی آر تی اس (RTS) گفت: هیچ دشمنی تا ابد باقی نخواهد ماند و هیچ دوستی نیز تا ابد ادامه ندارد. پس ما باید دشمنی را به دوستی تبدیل کنیم.

تایمز اسرائیل به نقل از دکتر روحانی می نویسد: ایران خواهان روابط دوستانه با همه دولت هاست.

صدای آمریکا، هاآرتص و ... نیز در گزارش های مشابهی اظهارات رئیس جهور ایران را پوشش داده اند.