رئیس جمهور گفت: ما دنبال تعامل برد ـ برد با دنیا هستیم و می‌خواهیم با شرکت‌ها و کارآفرینان دنیا توافقی برد ـ برد داشته باشیم. وی تصریح کرد: اعتقادی به توافق برد ـ باخت نداریم چرا که ماندگاری و دوام چندانی ندارد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ روحانی عصر یکشنبه در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان کردستان در مجتمع فجر سنندج اظهار کرد: ملت ایران دنبال ارتباط سیاسی بر اساس چهارچوب مقررات است و هرگز در پی ساخت سلاح کشتار جمعی نبوده است.
وی افزود: دولت با حمایت همه مردم ارکان نظام و هدایت رهبری در مذاکرات هسته ای به این مهم دست‌یافته‌ است و اینکه روند مذاکرات به کجا ختم می‌شود زیاد مهم نبوده و معتقدم این توافق عملیاتی خواهد‌ شد.
وی با بیان اینکه این توافق عملیاتی می‌شود هرچند که پیچ و خم‌‌هایی در مسیر خواهد داشت، افزود: ایمان داشتم در این مسیر پیروز خواهیم ‌شد و در طول مذاکرات همواره بر ادامه مسیر تاکید می‌کردم.
وی با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای کار پر‌‌پیچ و خمی بود اما خوشبختانه پیروز شدیم، تصریح کرد: امکان اینکه این شرایط به دو سال گذشته بازگردد وجود ندارد.
وی تصریح کرد: آنچه را که در آذر ماه 92 در بحث ترک خوردن پایه‌های تحریم‌ها بیان کردم امروز در کنگره مطرح شده است.
وی خاطرنشان کرد: امروز قدرت‌های جهانی به خوبی می‌دانند که بازگشت دوباره تحریم‌ها امکان‌پذیر نیست و اینکه ملت! ایران به این توافق دست‌یافته مسیر انتخاب شده آنان است.
وی با بیان اینکه امروز دیگر فضای امنیتی بر روابط ایران و کشورهای منطقه حاکم نیست، افزود: هرچند شاید خیلی‌ها بخواهند این فضای امنیتی را بازگردانند اما توان این کار را نخواهند داشت.
وی تصریح کرد: امروز پایه‌های تحریم‌ها ترک خورده و امکان بازگرداندن آن وجود ندارد.
وی با بیان اینکه تصمیم امروز ایران تصمیم کاملا حساب شده و قاطعی است، گفت: ملت ایران با بهره گیری از تجربیات گذشته مسیر و حرکت خود را انتخاب و آینده روشنی را برای خود به تصویر می‌کشند.
وی در مورد اقتصاد نیز اظهار کرد: ما در طول این سال‌ها در اقتصاد به سیاست یارانه پرداخت کرده‌ایم و امروز زمان آن رسیده است که از سیاست به اقتصاد یارانه پرداخت کنیم.
وی گفت: مذاکرات هسته‌ای شرایط را برای حرکت‌های اقتصادی آماده کرده و باید با برنامه ریزی درست در این مسیر گام‌های اساسی برداریم.
وی با بیان اینکه در طول مذاکرات همواره به دنبال توافق برد ـ برد بوده‌ایم، تصریح کرد: اعتقادی به توافق برد ـ باخت نداریم چرا که ماندگاری و دوام چندانی ندارد.
وی خاطرنشان کرد: ملت ایران نیاز به یک توافق برد ـ برد و پایدار دارد و برای دستیابی به این مهم در مذاکرات هسته‌ای تلاش کردیم.
وی با بیان اینکه برد از دیدگاه طرف مقابل ما جلوگیری از تولید بمب هسته ای بوده است، گفت: ملت ایران هیچ‌گاه دنبال این قضیه نبوده و سند آن قبول نظارت‌های بالاتر پارلمانی است.
وی افزود: برد ما در مذاکرات هسته‌ای به‌رسمیت شناختن فناوری هسته ای ایران در دنیا و برداشته شدن تحریم‌های مالی و اقتصادی بود.
وی با بیان اینکه در زمینه اقتصادی نیز دنبال توافق و تعامل با شرکت‌ها و دولت‌ها و کار آفرینان بزرگ بودیم افزود: اگر بنا باشد این توافقات زمینه را برای واردات خارجی به کشور فراهم کند هیچ نفعی نبرده‌ایم.
وی گفت: ما باید دنبال سرمایه‌گذاری و تکنولوژی باشیم که بخشی از آن نیازهای داخلی ما را تامین و بخشی به سمت توسعه صادرات هدایت شود.(+)
"Our President, analytical news site"