اکنون مردم شاهد ثبات و آرامش در بازار و رونق تدریجی در اقتصاد کشور هستند. از لحاظ صنعت، معدن، نفت، گاز، کشاورزی و خدمات شرایط ما نسبت به گذشته بهتر شده!!

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در سخنان خود در بین مردم شهرستان‌های شهریار، ملارد و قدس افزود: مردم ما با مشکلات زیادی که ناشی از اقدامات گذشته است روبرو هستند اما برای حل این مشکلات و دستیابی به رونق اقتصادی مردم امیدوار هستند. گزیده اظهارات روحانی به شرح زیر است:
ـ برای حل مشکلات مردم در بخش‌های مختلف جامعه به آرامش توام با انسجام و وحدت نیازمند است. ما در داخل کشور به وحدت، همدلی و همزبانی نیازمندیم و باید همه در برابر توطئه‌های دشمن برای ایجاد ناامنی در منطقه و جنگ و خونریزی در کشورهای همسایه مقاومت کنیم.
ـ ما مصمم هستیم تا مشکلات را با جهان با منطق، استدلال و مذاکره به حل و فصل نهایی برسانیم. مردم ما با صدای بلند و رفتار مستحکم خود به همه جهانیان اعلام می‌کنند که دوران خشونت و افراطی‌گری به سر آمده و همه باید با منطق، استدلال و تدبیر راه آینده را که راه توسعه است طی کنیم.
ـ دولت یازدهم با تیم مذاکراتی قوی در صحنه جهانی هر روز گام‌هایی جدیدی را برای احقاق حقوق ملت ایران بر می‌دارد. با این وجود اقلیت بسیار کوچکی که بلندگوهای بزرگ را از دیگران عاریه کرده‌اند اکثریت قاطع ملت ایران پشتیبان مسیر صلح و آشتی و مسیر تعامل سازنده با جهان هستند.
ـ همه مردم ایران بدانند که ما در مسیر تحقق احقاق حقوق ملت ایران قدم برمی‌داریم، پایان این راه پیروزی پرافتخاری برای ملت خواهد بود. ما در این مسیر قدم‌هایی برداشته‌ایم و هدف نهایی ما عزت ملت و احقاق حقوق ملت خواهد بود. بی‌تردید ما بدون حمایت مردم نمی‌توانیم به موفقیت نهایی دست یابیم.
ـ اکنون مردم شاهد ثبات و آرامش در بازار و رونق تدریجی در اقتصاد کشور هستند. از لحاظ صنعت، معدن، نفت، گاز، کشاورزی و خدمات شرایط ما نسبت به گذشته بهتر شده و با وجود آنکه دولت در تنگناهای مالی قرار دارد و امسال نیز قیمت نفت کاهش پیدا کرده اما با کمک مردم مسیر پیشرفت و توسعه کشور را ادامه می‌دهیم.
ـ در آمار اخیر وزارت علوم دیدیم که کشور در دو سال گذشته به لحاظ علمی پیشرفت کرده و رتبه اول در سطح منطقه و دنیای اسلام را به دست آورده است. اکنون کشور با کمک جوانان و نخبگان خود مسیر علم و ترقی را طی می‌کند. امسال همچنین در زمینه تولید محصولات کشاورزی آمار بهتری نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.
ـ من در سفر تبلیغاتی خود در دوران انتخابات ریاست جمهوری قول دادم که سفر استانی خود در تهران را از این منطقه آغاز کنم و خوشحالم که اکنون به این وعده خود عمل کردم. استقبال مردم منطقه هم نشانه حمایت آنها از دولت است با این وجود این منطقه مشکلات فراوانی دارد که ما در تهران در جلساتی با حضور وزرا، استاندار و مقامات این شهرستان‌ها متوجه مشکلات مردم منطقه غرب تهران شده‌ایم و تصمیم گرفتیم 20 طرح را در سال 94 و 95 در این منطقه اجرا کنیم و بدین منظور 642 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم.
ـ عملیات ساخت شهرک‌های صنعتی ملارد و صفادشت نیز از همین امسال آغاز می‌شود. همچنین عملیات تاسیس فاضلاب شهریار، قدس و ملارد نیز آغاز می‌شود.
ـ این شهرستان‌ها از لحاظ امکانات درمانی شرایط شایسته‌ای ندارند، بنابراین بیمارستان 300 تختخوابی در شهریار، 160 تختخوابی در قدس و 160 تختخوابی در ملارد ساخته می‌شود. همچنین بیمارستان امام سجاد بازسازی و تجهیز می‌شود.
ـ برخی از این پروژه‌ها در سال 94 و برخی از آنها در سال 95 اجرایی می‌شوند.
ـ دولت در زمینه آبرسانی نیز برنامه‌هایی دارد که در زمان لازم به مردم معرفی می‌شود. البته ما راهی جز صرفه‌جویی در آب کشاورزی نداریم و باید سیستم آبیاری مدرن را در این مناطق عملیاتی کنیم. دولت کمک‌های لازم را در این زمینه انجام می‌دهد و بخش بزرگی از این طرح در سال 94 و 95 اجرایی می‌شود. ما با وارد کردن آب از کشورهای همسایه و شیرین کردن آب به دنبال حل مشکل آب در کشور هستیم اما باید بدانیم که مهم‌ترین راه، صرفه‌جویی در مصرف آب است.
ـ باید همه به فرهنگ‌های مختلف احترام بگذاریم تا همدلی و اتحاد مردم بیشتر شود. ایران اسلامی باید الگوی همزیستی برای همه کشورهای منطقه باشد. شما اختلافات قومی و مذهبی را در کشورهای منطقه می‌بینید بنابراین ایران باید الگوی وحدت برای همه باشد و ما باید کمکی برای مظلومان عالم و منطقه باشیم.(+)

"Our President, analytical news site"