رئیس‌جمهور امروز در جریان بازدید از وزارت صنعت ضمن دستور برای احیای صنایع راکد، از وزیر صنعت خواست تا برنامه و پیشنهادات خود را برای رفع موانع پیشِ‌روی تولید به دولت اعلام کند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» ؛ حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در راستای دیدارهای خود از وزارتخانه‌های مختلف این بار بازدیدی را از وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام داده است. در این دیدار که بیش از دو ساعت به طول انجامید، نخست نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به ارائه گزارشی از عملکرد خود در طول 8 ماه فعالیت خود در این وزارتخانه پرداخت و با بیان آمارهای مختلف وضعیت فعلی صنایع کشور را تشریح کرد.

یک مقام مسئول در وزارت صنعت در خصوص جزئیات جلسه امروز وزیر صنعت با رئیس جمهور به خبرنگار تسنیم گفت: رئیس جمهور با تأکید بر رونق بخش‌های تولید کشور به بیان محورهای مختلفی در این زمینه پرداخت و اعلام کرد که در بررسی آمارها مشاهده می‌شود که حجم زیادی از فارغ التحصیلان کشور بیکار هستند که باید با تدوین برنامه‌هایی منسجم برای اشتغال این افراد تدابیر مناسبی را اتخاذ کنیم.

وی در ادامه روایت این جلسه گفت: روحانی با اشاره به تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی تأکید کرد که باید برای افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی سیاست‌ها و اقدامات مناسبی انجام شود، البته در این زمینه برای احیای صنایع راکد و صنایعی که با ظرفیت اندکی به فعالیت می‌پردازند نیز باید تدابیر لازم صورت گیرد.

این مقام مسئول همچنین گفت: رئیس جمهوری با اشاره به بهبود فضای کسب و کار در کشور خطاب به مسئولان وزارت صنعت به وضعیت معادن کشور و لزوم حرکت جدی در این بخش تأکید و اعلام کرده است که در حوزه صادرات نیز باید برنامه‌های مناسبی تدوین شود تا ضمن توسعه واحدهای تولیدی جایگاه کشور در حوزه صادرات محصولات مختلف نیز ارتقا پیدا کند.

رئیس جمهور در ادامه صحبت‌های خود با وزیر صنعت و معاونین این وزارت‌خانه از مسئولان این بخش خواست تا پیشنهادات خود را برای رفع مشکلات واحدهای تولید و تحقق محورهای مذکور اعلام کنند و قول داده که موانع پیشِ‌روی صنعت را برطرف خواهد کرد.