رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مشکلات را با تمام توانم کنار می زنم و برای توسعه کشور تلاش می کنم گفت: تا ساعت 9 روز 12 مرداد سال جاری هر ثانیه را برای انجام خدمت به کشور استفاده می کنم و باور دارم آینده ای درخشان در انتظار کشور است.

محمود احمدی نژاد دقایقی قبل در مراسم افتتاح کارخانه زغالشویی پابدانا اظهارداشت: ملت ایران ملتی بزرگ و سرفراز است و توانسته با تکیه بر قدمت و فرهنگ و دیانت خود انسانهای بزرگی را در دامان خود پرورش دهد و این انسانهای بزرگ را تحویل ملت ایران و جامعه بشری داده است.
وی تصریح کرد: ساخت و تکمیل کارخانه زغالشویی کرمان یکی از نمونه های به ثمر رسیدن تلاشهای شبانه روزی ایرانیان است و بهره برداری از این کارخانه بزرگ را به ملت ایران تبریک می گویم.
وی با اشاره به افتتاح طرحهای عمرانی در بخش راه گفت: هم اکنون تمام راههای بندرعباس به سمت استانهای مختلف دوبانده شده است که از ایمنی و کیفیت بالایی برخوردار هستند و حمل و نقل در آنها به خوبی در حال انجام است.
رئیس جمهور در ادامه به بروز زمین لرزه های مداوم در کشور اشاره کرد و گفت: با ساخت و سازهایی که صورت گرفته این زمین لرزه ها کمترین تلفات را به همراه داشته است ضمن اینکه در قالب بازسازی هایی صورت گرفته در زمین لرزه های گذشته که اکثرا بر دوش دولت نهم نیز بود شاهد مقاوم شدن سازه ها هستیم و تنها در جنوب کرمان 54 هزار واحد مسکن ساخته شده و این روند هنوز هم در حال انجام است.
وی به بازسازی بم و زرند نیز اشاره کرد و گفت: اجرای این طرحهای عمرانی نتیجه تلاش شبانه روزی مسئولان و همکاری مردم بود که به خوبی انجام شد.
احمدی نزاد گفت: برخی می گویند تعداد خانه های ساخته شده از خانواده های موجود در ایران بیشتر است اما نرخ مسکن بالاست گفت: برای حل این مشکل لایحه مالیات را ارئه داده ایم که اگر اجرا شود مشکل وجود خانه های خالی از سکنه نیز به زودی حل می شود.
وی در خصوص کارخانه کنستانتره زغالسنگ کوهبنان نیز گفت: برای احداث این کارخانه زحمات زیادی کشیده شده است و ظرف 23 ماه این کارخانه بزرگ احداث شده است در سفر قبلی به من گفته شد که می خواهیم این کارخانه را احداث کنیم و فولاد را در کرمان بسازیم و امروز با استفاده از خودباوری که در وجود کرمانیها وجود دارد شاهد احداث این کارخانه هستیم و همچنین کارخانه کک سازی نیز در زرند احداث شد که بسیار قابل توجه است.
وی گفت: در چند سال قبل تولید کک در کشور به دلایلی به صفر رسیده بود اما با برنامه ریزی میزان تولید این کارخانه را بالا بردیم و امروز یک کارخانه دیگر نیز در زرند ساخته شده است که امروز بهره برداری می شود.
وی با اشاره به فرهنگ غنی ملت ایران گفت: ملت ایران در جهان بسیار تاثیر گذار است و این یک اصل است و مکتب زمانی حاکم می شود که ملتی بزرگ پشت سر آن مکتب باشد.
وی با اشاره به اقدامات دشمنان برای ضربه زدن به کشور گفت: یک ملت واقعی پشت فرهنگ و عقیده خود قرار می گیرند و افرادی نیز که مسئولیت این ملت را به عهده دارد باید این ملت و مکتب را در دنیا به جلو ببرند.
احمدی نژاد افزود: باور ما این است ملتی همچون ایران که سختیهای فراوانی را پشت سرگذاشته است امروز یکی از بزرگترین ملتهای دنیا است که توان حاکم کردن توحید را بر دنیا دارد.
وی افزود: من از مسئولان بیش از 100 کشور دنیا شندیم ام که همه اعتراف کرده اند که مردم ایران ملتی هستند که می توانند دیوار سیاه را بشکنند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه در دولتهای نهم و دهم در همه بخشها کار کردیم اما برخی می گویند که ما در زمینه تولید کاری انجام نداده ایم در صورتیکه طبق آمار ما هم در تولید کار کرده ایم و هم در توزیع و گرانیهایی را که اکنون می بینید نتیجه موقعیتی است که دشمن برای ما ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: این مشکلات اقتصادی نتیجه اقداماتی است که دشمنان انجام داده اند و ملت ایران از این مشکلات نیز عبور می کند.
احمدی نژاد اقدامات دشمن را به بازی خواند که بازیگرانش در صدد دست اندازی به داشته های ملت ایران هستند اما ملت ایران از این دست اندازها عبور می کند.
وی به توزیع ثروت در جامعه اشاره کرد و گفت: منظور ما از ساده زیستی فقیر زندگی کردن نیست بلکه ما به فکر افزایش رفاه مردم هستیم و نمونه آن هدفمندی یارانه ها، توزیع سهام عدالت و سایر طرحها است و هدف از این طرحها تنها توزیع ثروت در لایه های مختلف جامعه است و در این راستا باید قانون های مالیاتی و بانکی نیز درست شود.
وی گفت: پولها باید درست توزیع شوند نه اینکه به جیب عده ای محدود بروند و درنهایت در بورس و یا ساخت ساختمانهای بزرگ و برجها هزینه شوند بلکه در زمینه تولید و افزایش قدرت اقتصادی کشور متمرکز شوند.
وی ادامه داد: نقطه اتکا ما باید ثروت بومی باشد و در این مسیر باید خودمان را باور داشته باشیم و اجازه ندهیم اقدامات دشمنان داخلی و خارجی روی ما اثر بگذارد در این میان باید به کشاورزی توجه ویژه داشته باشیم زیرا زمین همیشه وجود دارد و نهاده های کشاورزی نیز ثابت هستند و اگر آب هم نداشته باشیم راهکارهای مختلف را انجام می دهیم مثل انتقال آب خلیج فارس به کرمان که با جدیدت انجام می شود.
وی با اشاره به همکاری و همراهی تمام مسئولان برای توسعه کشور و انقلاب گفت: هدف انقلاب اگر خدای نکرده در بین برخی دست پیدا کردن به قدرت باشد این نقطه سقوط می شود بلکه هدف انقلاب رفع محرومیت و توسعه و پیشرفت کشور است.
وی ادامه داد: باید مسئولان کشور را بسازند و ناراحتی های فعلی به دلیل پیشرفتهایی است که در کشور ایجاد شده است اما ما باید داشته های خود را فعال کنیم و مشکلات را کنار بزنیم و ملت ایران و مسئولان همچون یک بولدوزر چند تنی ژیان مشکلات را از بین خواهد برد.