رئیس جمهوری با تاکید بر اهمیت و ضرورت وحدت بین مسلمانان تصریح کرد: رسیدن به وحدت به عوامل زیادی بستگی دارد که عامل اول آن ایمان عمیق و مخلصانه به خدا و عامل دوم داشتن یک رهبر واحد به عنوان محور وحدت است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از ایرنا، دکتر "محمود احمدی نژاد" عصر پنجشنبه در دیدار با علمای استان سیستان و بلوچستان در مصلای زاهدان افزود: لازمه صیانت از دین خدا، دفاع از حقوق مسلمانان، کرامت انسان ها و استقلال کشور، وحدت است.

وی افزود: اگر ایمان به خدا نباشد، وحدتی اتفاق نمی افتد و تلاش اول همه ما باید این باشد که همه کارها را برای خدا انجام دهیم.

رئیس جمهوری همچنین لازمه شناخت خدا را تلاش و کار برای خالق دانست و گفت: باید صفات و اسماء خدا را بشناسیم و تنها راه شناخت اسماء خداوند، داشتن یک انسان کامل است.

احمدی نژاد اظهار داشت: انسانی که ما آن را تجلی کامل اسماء الهی می دانیم ، انسان کامل است که ما او را امام می دانیم و همه پیامبران از جمله ابراهیم ، موسی و حضرت محمد (ص) امام هستند و اگر خدای متعال امامان را نمی آورد و بشر راهی برای خداشناسی نداشت.

رئیس جمهوری با بیان اینکه "خدا را شکر می کنیم که امام عصر انسان کامل زمان ما و از نسل پیامبران است، خطاب به برخی ها که می گویند صحبت کردن با امام عصر اختلاف ایجاد می کند ،تصریح کرد: امام عصر نه تنها عامل وحدت همه مسلمانان است ، بلکه عامل وحدت همه ادیان الهی و خداپرستان است و همه پیروان ادیان الهی نیاز به یک منجی دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر راه را درست انتخاب کنیم، در دنیای اسلام تفرقه ای ایجاد نخواهد شد، تاکید کرد: البته در ایران امروز به خاطر وجود نعمت ولایت، همدلی و برادری وجود دارد و هنگامی که من صحبت از لزوم وحدت و همدلی می کنم، منظورم بحث جهانی است که خیلی ها آن راه را گم کرده اند.

رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه گفت: کسانی که در برابر جنایات رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند، راه پیامبر را نشناخته اند.

وی در ادامه گفت: اخیرا دیده ام که کسی صحبت هایی کرده و به جای اینکه مقاومت و رزمندگان فلسطینی را تشویق کند، آن را محکوم کرده است. چنین افرادی چه فرقی با صهیونیست ها دارند؟

احمدی نژاد همچنین با اشاره به سخنان لیونی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که مدعی شده بود ما برای ایجاد دنیای آزاد می جنگیم، تاکید کرد: دنیای آزاد مد نظر صهیونیست ها ، جنایت و آدم کشی است.

رئیس جمهوری گفت: امروز وظیفه ترویج اسلام ناب و وظیفه دعوت از امام عصر که فرزند پیامبر است ، یک وظیفه عمومی است.

وی ادامه داد: امروز باید در ایران فریاد بلند دفاع از مظلومین از همه جای آن شنیده شود.

احمدی نژاد همچنین با اشاره به حادثه عاشورا گفت: همه حادثه عاشورا ، تجلی امام است و اگر عاشورا نبود، اثری از اسلام نبود. امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است و این فرموده پیامبر خداست.

احمدی نژاد اضافه کرد: حادثه ای بالاتر از عاشورا برای هدایت نوع بشر نیست و امروز جهان نیازمند فرهنگ عاشورا و حسینی است و اگر فرهنگ حسینی در همه جای جهان وجود داشت ، فجایع امروز رخ نمی داد و آمریکا جرات نمی کرد عراق و افغانستان را به اشغال خود در آورد و عزت انسان ها را لگدمال کند.

رئیس جمهوری اظهار داشت: خدا را شکر می کنیم که مردم در تمام استان های کشور و همه علمای کشور دلداده امام حسین (ع) هستند و این دلدادگی رمز وحدت و پیوند میان آنها است.

احمدی نژاد با اشاره به وجود اختلافات شدید در بین جهان استکبار و دشمنان اسلام گفت: آنهایی که در خودشان اختلاف دارند و به هم اعتمادی ندارند، اما برای تسلط و فشار بر ما با هم متحد می شوند و میلیاردها دلار خرج می کنند که بین جهان اسلام تفرقه اندازند.

رئیس جمهوری تصریح کرد: مردم و علمای ایران با هم متحد هستند و با هم حرکت می کنند و آرزوی مستکبران برای ایجاد تفرقه در چنین ملت واحدی ، به گور خواهد رفت.

احمدی نژاد گفت: قدرت اسلام، قدرت فرهنگی، قدرت وحدت وهمدلی است و باید دست به دست هم دهیم و ماموریت بزرگ امروز را انجام دهیم و دولت هم در این راه در خدمت علما است ودر این راه کوتاهی نخواهد کرد.

رئیس جمهوری کشورمان در پایان دیدار با علما با درخواست نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان برای تاسیس دانشکده مذاهب اسلامی موافقت کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان طی سخنانی پیش از سخنرانی رئیس جمهوری از دولت خواست تا نسبت به تاسیس دانشکده مذاهب اسلامی در این استان به منظور جذب و تربیت دانشجویان علوم دینی از استان و کشورهای همجوار اقدام و زمینه ادامه تحصیل آنها در خصوص علوم دینی و رسیدن به مدارج بالاتر را فراهم کند.