دکتر احمدی نژاد افزود: بعضی از دشمنان از جمله صهیونیست ها از برخی تحولاتی که در منطقه در حال رخ دادن است، احساس رضایت می کنند چرا که نمی خواهند کشورها از اقتدار و پیشرفت برخوردار باشند.

احمدی نژاد در دیدار رییس و نمایندگان پارلمان عراق: صهیونیست ها همواره خواهان ناآرامی در منطقه هستند

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت : صهیونیست ها می خواهند ترکیه ، لیبی ، مصر و دیگر کشورها همیشه در شرایط ناآرامی بسر ببرند، بنابراین با توجه به این گونه رفتارها باید بیش از گذشته دست برادری به سوی یکدیگر دراز کنیم.
دکتر محمود احمدی نژاد شامگاه پنجشنبه در دیدار اسامه نجیفی رییس و نمایندگان پارلمان عراق افزود: بعضی از دشمنان از جمله صهیونیست ها از برخی تحولاتی که در منطقه در حال رخ دادن است، احساس رضایت می کنند چرا که نمی خواهند کشورها از اقتدار و پیشرفت برخوردار باشند.
وی اظهار کرد : فارغ از هرگونه اختلاف سلایق که وجود دارد باید درسطح بالاتری و با یک نگاه تاریخی برای پیشرفت و امنیت همه کشورها تلاش کنیم.
رییس جمهوری با بیان این که قلب من و شما از تحولات اخیر در منطقه متاثر شده است، تصریح کرد: ما برادرانی هستیم که نزدیک به ۱۴۰۰ سال است که در برادری زندگی کرده ایم ، بنابر این هیچ دلیلی ندارد برادران امروز برابر یکدیگر قرار بگیرند بلکه باید در مسیر تفاهم قدم بگذارند .
احمدی نژاد بااشاره به تحولات اخیر در مصر خاطر نشان کرد و گفت اگر درگیری های مصر ادامه پیدا کند یک ستون محکم در منطقه آسیب می بیند و معلوم است از هر طرف شاهد افزایش کشته ها در این منطقه و در مصر خواهیم بود و این چیزی است دشمنان از این اتفاق اظهار رضایت می کنند.

** همکاری فزاینده بین دوکشور
احمدی نژاد گفت که دو کشور ایران و عراق همکاری های سازنده و فزاینده ای با یکدیگر داشته اند اما در مقطع کوتاهی دشمنان بشریت بین دو کشور فاصله ای را ایجاد کردند و خوشبختانه امروز خدا را شاکریم که این فاصله ها از میان برداشته شده است .
رییس جمهوری کشورمان با اشاره به نقش و پارلمان و نمایندگان در تقویت روابط میان ملت ها خاطرنشان کرد : پارلمان عراق نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای را در تقویت روابط چه در داخل و چه خارج دارد .
وی در ادامه خاطرنشان کرد، از این که عراق به سمت اقتدار و امنیت در حال حرکت است بسیار خوشحالیم و احساس می کنیم که در بین برادران خود هستیم .
احمدی نژاد با اشاره به دیدار و گفت وگو ها انجام شده با کفیل ریاست جمهوری و نخست وزیر عراق اظهار کرد : دراین دیدار تصمیمات بسیار خوبی برای توسعه روابط میان تهران و بغداد گرفته ایم .
وی ادامه داد: امروز در بخش صنعت برق و انرژی همکاری های بسیار خوبی میان تهران و بغداد درحال شکل گیری است و جمهوری اسلامی ایران نیز این آمادگی را دارد که نیروگاه جدیدی برای تامین برق این کشور فراهم سازد .
رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد؛ در راستای گسترش روابط میان این دو کشور در آینده خط جدید گازی از بصره به آبادان ایجاد شود.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود در جمع نمایندگان پارلمان عراق با بیان این که بیش از ۶ میلیون مسکن در ایران طی چهار سال اخیر ساخته شده است ما نیز به سهم خود این تجربه ها را در اختیار شما قرار خواهیم داد.
وی همچنین در زمینه نقش پارلمان عراق در گسترش توسعه مناسبات بویژه در رابطه با جمهوری اسلامی ایران از رییس مجلس این کشور تشکر و قدردانی کرد و گفت : اسامه نجیفی در این راستا بسیار تلاش کرده اند و همه ما نیز از همه شرایطی که در منطقه وجود دارد مطلع هستیم .
رییس جمهوری بابیان اینکه باید مراقب دشمنان قسم خورده که دشمنان همه ملتهای آزاده جهان هستند گفت : دشمنان هیچ طایفه ای را به رسمیت نمی شناسند و این مو ضوعی است که باید مراقب باشیم چرا که آنها نه شیعه هستند و نه سنی و نه کرد را می شناسند بلکه آنها تنها منافع خود را به رسمیت می شناسند.
رییس جمهوری به اهمیت نقش ایران و عراق در منطقه اشاره کرد و گفت : این دو کشور می توانند در ایجاد تفاهم میان ملت های منطقه نقش مهمی را ایفا کنند.
رییس جمهوری ادامه داد امروز شرایط به گونه ای است که ایران و عراق باید دست به دست هم بدهند و مجلس ایران و عراق کمیته مشترکی تشکیل دهند و پس از آن با گروه های مختلف برای ارامش و همدلی نشست های را برگزار کنند .
رییس جمهوری ادامه داد با ایجاد ارامش و همدلی بدون تردید دشمنان مدت سودی نخواهند برد و در آینده نزدیک جایی برای دشمنان وجود نخواهد داشت.
رییس جمهوری باتاکید بر این که ماهمه توان خود را برای همدلی و گسترش وحدت به کار خواهیم گرفت گفت : بدون تردید مجلس عراق در این راستا نقش تاریخی خود را ایفا خواهد کرد.

دکتر احمدی نژاد بارگاه ملکوتی امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع) را زیارت کرد

رییس جمهور با حضور در کاظمین مرقد مطهر امام موسی کاظم (ع) و جواد الائمه (ع) را زیارت کرد.

دکتر محمود احمدی نژاد شامگاه پنجشنبه به وقت محلی در پایان برنامه های اولین روز سفر به عراق، با حضور در کاظمین مرقد مطهر امام موسی کاظم (ع) و امام جواد الائمه (ع)، این دو ستاره آسمان عصمت و طهارت را زیارت کرد.

همزمان با زیارت دکتر احمدی نژاد و هیات همراه از این 2 بارگاه ملکوتی مجلس سوگواری و ذکر مصیبت اهل بیت (ع) نیز برگزار شد.

 دکتر احمدی نژاد در فرودگاه نجف اشرف:

نبض هستی در نجف اشرف می زند

رییس جمهور با بیان اینکه نبض هستی در نجف اشرف می زند، تصریح کرد: امام علی (ع) و فرزندان ایشان پرچمداران حریت و عدالت در جهان بوده اند و پرچم عدالت به زودی به دست امام زمان (عج) برافراشته خواهد شد.

دکتر محمود احمدی نژاد پیش از ظهر امروز (جمعه) به وقت محلی هنگام ورود به نجف اشرف و در جمع خبرنگاران بیش از 20 رسانه خارجی در سالن تشریفات فرودگاه نجف اشرف با بیان اینکه خداوند را سپاس گذارم و با همه وجود خوشحال هستم که توفیق حضور در این شهر را عنایت فرموده است، گفت: نبض هستی در نجف اشرف می زند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه تمام عالم برای انسان خلق شده است و انسان نیز برای حریت و عدالت خلق شده است، افزود: حضرت علی (ع) فریاد بلند حریت و عدالت در همه عالم هستی است و بدون تردید فرزندان این حضرت نیز یکی پس از دیگری پرچمدار حریت و عدالت در جهان بودند.

دکتر احمدی نژاد اظهار داشت: همه انسانیت، کمال، ارزش های الهی و صفات خداوند متعال در وجود حضرت امیرالمومنین علی (ع) متجلی است و فرزندان ایشان یکی پس از دیگری میراث دار حقیقت در جهان هستند.

رییس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه حضرت امام حسین (ع) در نقطه اوج تجلی انسانیت و حریت قرار دارد، خاطرنشان کرد: در نهایت عدالت و آزادگی به دستان حضرت مهدی (عج) بر همه جهان حاکم خواهد شد و بشریت را برای همیشه نجات خواهد داد.

دکتر احمدی نژاد به خاطر توفیق حضور مجدد در سرزمین مقدسی که امیرالمومنین (ع) بر آن پاگذاشته است، خداوند متعال را سپاس گفت و افزود : از خداوند متعال برای مردم نجف اشرف، عراق و همه ملت ها عزت و سرافرازی و سلامتی را مسالت دارم.
 رییس‌جمهور با تشکر از استاندار نجف، وزیر گردشگری و رییس شورای نجف که در بدو ورود او به فرودگاه به استقبالش آمده بودند، گفت: سلام گرم خود را به مردم خوب و مومن نجف می‌رسانم و به آنها می‌گویم آماده باشید که به زودی پرچم امیرالمومنین(ع) به دست امام زمان (عج) در جهان برافراشته می‌شود.

 عدنان زرفی استاندار نجف در ابتدای صحبت‌های رئیس‌جمهور ضمن این که سفر و زیارت احمدی‌نژاد از نجف اشرف را تاریخی توصیف کرد، گفت: احمدی‌نژاد در واقع به کشور خودش آمده است.

 

دکتر احمدی نژاد حرم مطهر امیرالمومنین امام علی (ع) را زیارت کرد

دکتر محمود احمدی نژاد پیش از ظهر جمعه به وقت محلی با سفر به نجف اشرف، بارگاه ملکوتی حضرت امام علی (ع) را زیارت کرد.

 احمدی نژاد قرار است تا دقایقی دیگر به قصد زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) و ابوالفضل عباس (ع) به سمت کربلای معلی حرکت کند.
گفتنی است رییس جمهوری کشورمان و هیات همراه پس از زیارت این امام بزرگوار در کربلای معلی، برای زیارت مسجد کوفه و سهله به نجف اشرف بازمی گردد.