رئیس دولت های نهم و دهم خطاب به رئیس دولت یازدهم: "80 میلیون نمی فهمند، تو می فهمی؟ این چه استکباری و چه فرعونیتی است که در وجود بعضی ها پیدا شده. بسیج شدید و هجوم کردید تا یک طرفه به ملت بگویید یارانه ها بد است و انجام ندهید، 97 درصد هم می گویند نه باید انجام بشود، باز هم می گوید نه خیر! ما بهتر می فهمیم و ملت نمی فهمد! بابا ملت انقلاب کرد که دیگر از این آدم ها نبیند. اگر قرار بود شما را ببیند آن یکی بود دیگر! اگر ملت چیزی نمی گوید معنایش این نیست که  چیزی نمی داند، نجابت به خرج می دهد، بزرگواری می کند، فرصت می دهد، روزی که ملت تصمیم بگیرد دمشان را می گیرد و پرتشان می کند بیرون و این سخن امام (ره) است. من چهار سال به حرمت شما مردم سکوت کردم اما از این به بعد با اجازه شما می خواهم جوابشان را بدهم. از این به بعد به فضل الهی خواهم گفت تا معلوم شود که کی در این کشور چه کاره است."

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ دکتر محمود احمدی نژاد که روز چهارشنبه برای بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس و ادای احترام به شهدای گرانقدر ملت ایران به استان خوزستان سفر کرده بود، بعد از ظهر در مسجد امام حسن مجتبی (ع) شهر اهواز و در جمع اعضای شورای تببین خط امام و آرمان های انقلاب اسلامی استان خوزستان سخنرانی کرد. در این سخنرانی ، حضار بارها تکبیر گفتند و شعار "احمدی، بقایی، حمایت، حمایت"، "شعار هر چی مرده احمدی بر می گرده" و "شعار هر چی مرده احمدی خیلی مرده" سر دادند.

رئیس جمهور سابق کشورمان در این مراسم ضمن تبریک نوروز باستانی و فرارسیدن بهار طبیعت، گفت:

"خدا را شکر می کنم که توفیق را نصیب این برادر کوچک و خادم کوچک شما کرد تا به نیابت از شما در اروندکنار یاد شهدا را گرامی بداریم و نایب الزیاره مردم بزرگ خوزستان باشیم. بهار از هدایای ناب خداوند به بشر است. در بهار هم طبیعت زیبا، هم دلها نو و هم محبت ها تازه می شود. بالاتر از همه اینکه عهدها و اندیشه ها تازه می شود. بهار یک راز و رمز است. بشر در طول هزاران سال در زمستان تفرقه، جهل، سلطه انسانهای فاسد، فرعونها، طاغوتها و بت پرستها گذران زندگی کرده است و فرصت طلب ها، نگذاشته اند بشر آن چنان که باید طعم لطف خدا و بهار زندگی را بچشد. 

وی افزود: در بهار همه همدیگر را دوست دارند، به دیدار هم می روند، یکدیگر را حلال می کنند، به همدیگر کمک می کنند و یاری می رسانند، در غم ها و در شادی های هم شریک می شوند. این در حالی است که اصلا بعضی از دولت ها و بعضی انسانهای خودگم کرده و به شیطان پیوسته شادی خودشان را در غم دیگران جست و جو می کنند. مانند کسی که نانش را از درد دیگران به دست می آورد و منتظر است دیگران درد بکشند تا کاسبی بکند. بعضی ها در دنیا اقتصادشان از چپاول و ریاستشان از له شدن دیگران و عزتشان از تحقیر مردم است. اینها کسانی هستند که بوی بهار و بوی امام به مشامشان نرسیده است. 

دکتر احمدی نژاد خاطرنشان کرد: عزیزان من! به فضل الهی زمستان در حال پایان است و به بهار نزدیک می شویم. السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام. امام زمان (عج) بهار انسانهاست. بهار که می آید وقت تجدید میثاق با امام و یادآوری تلاش برای تحقق حاکمیت بهار انسانی است. شیاطین دائما دست اندرکارند تا انسانها را از بهار دور کنند. اخیرا عده ای پیدا شدند تا اسم بهار را می آوری عصبانی می شوند. تا می گوییم ما بهاری هستیم، می گویند شما منحرف هستید. ما منحرفیم؟ ما منحرفیم یا شما که حقوق 80 میلیون ایرانی را برای پر کردن جیب خودتان بالا می کشید؟!   

وی اضافه کرد: شیاطین هزاران سال است که تلاش می کنند جلوی آمدن بهار را بگیرند و می کوشند جوانه ایمان، عشق، محبت، برادری و خداپرستی در دل مردم سر نزند، غافل از آنکه وقتی نهالی بخواهد بالا بیاید اگر رویش را آسفالت هم بکنند، باز هم بالا می آید.

رئیس جمهور سابق کشورمان با تبریک به مردم خوزستان، آن ها را پیشگام اندیشه بهاری در ایران خواند و گفت: خوزستان دروازه ورود اندیشه ولایی، اندیشه امامت و اندیشه عشق به امام زمان (عج) است. مردم اینجا چند صد سال پای این مکتب ایستادند و جنگ را تحمل کردند اما دست از اندیشه علوی برنداشتند. سلام و درود خدا بر مردم خوزستان. امیدوارم هر چه  زودتر چشم بشریت به جمال امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف روشن شود.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه ملت ایران طی هزاران سال، حوادث بزرگ از قبیل اشغال گری مغول را پشت سر گذاشته است، گفت: ملت خدایی، عدالت طلب، آزادی خواه، انسانی و انسان دوست ایران از پس حوادثی همچنان پابرجاست که اگر فقط یکی از آن ها بر دیگر ملت ها می گذشت، از اساس نابود و منهدم می شدند. امروز هم همه شیاطین جمع شده اند تا با فشارهای گوناگون عزت ملت ایران را بگیرند. می گویند شما چیزی نیستید، شما ضعیفید، شما باید زانو بزنید، اما ملت ایران ایستاده است و همه دشمنان خودش را به ذلت خواهد کشید. 

رئیس جمهور سابق کشورمان خاطرنشان کرد: شما بهتر از من می دانید و حقیقت را لمس می کنید، همه شیاطین داخل و خارج با هم متحد هستند، روزی که پرده ها کنار برود ما می فهمیم که پشت صحنه چه توافقی با هم کردند. اینها جمع شده اند که پرچم عزت ملت را پایین بکشند، جلوی پیشرفت و حرکت ملت ایران را بگیرند، هر روز به یک بهانه یکی در داخل خراب می کند و پاس می دهد به خارجی ها و با هم همکاری می کنند. این به آن تحویل می دهد و آن به این تحویل می دهد، به خیال این که این رفتارها از چشم تیز بین ملت ایران مخفی است. ولله و بالله ملت ایران مسائل را می فهمند، همه چیز را می فهمد. بگذارید یک جمله را هم بگویم چون حرف دل ملت ایران است. آنهایی که خیال می کنند ملت ایران نمی فهمند خودشان نفهم ترین آدمهای روی کره زمین هستند. 

وی اضافه کرد: 80 میلیون نمی فهمند، تو می فهمی؟ این چه استکباری و چه فرعونیتی است که در وجود بعضی ها پیدا شده. 97 درصد ملت جمع می شوند و یک چیزی را می خواهند، می گوید چیز بدی است و اقتصاد را خراب کردند. می شود یک دلیل بیاوری که تو بهتر از همه ملت می فهمی؟ بسیج شدید و هجوم کردید تا یک طرفه به ملت بگویید یارانه ها بد است و انجام ندهید، 97 درصد هم می گویند نه باید انجام بشود، باز هم می گوید نه خیر! تو کی هستی و از کجا تشریف آوردی؟ تو چه اختیاری داری که آن بالا نشسته ای؟ این اختیار را چه کسی به تو داده است؟ غیر از این است که ملت داده است؟ می گوید نه خیر آقا! ما بهتر می فهمیم و ملت نمی فهمد! بابا ملت انقلاب کرد که دیگر از این آدم ها نبیند. اگر قرار بود شما را ببیند آن یکی بود دیگر!

دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: به خدا ذلیل ترین انسانها کسی است که فکر می کند بیشتر از مردم عزت دارد و خودش را برتر از مردم می داند. رئیس الملک خادم الملک است. می خواهی رئیس باشی؟ خادم مردم باش. بعضی ها فکر می کنند آسمان شکافته شده و چند نفر پایین افتادند و جنسشان جنس دیگری است. من می خواهم یک کلمه چه به آنهایی که بیرونند چه به آنهایی که داخل هستند بگویم، اگر ملت چیزی نمی گوید معنایش این نیست که  چیزی نمی داند، نجابت به خرج می دهد، بزرگواری می کند، فرصت می دهد، روزی که ملت تصمیم بگیرد دمشان را می گیرد و پرتشان می کند بیرون و این سخن امام (ره) است. 

رئیس جمهور دولت های نهم و دهم تاکید کرد: امروز با وحدت و همدلی در سراسر کشور باید دست به دست هم بدهیم و یک بار برای همیشه شیطان را در سرزمین ایران دفن کنیم و این ان شاء الله اتفاق خواهد افتاد. شما من را می شناسید، من کوچکترینِ ملت ایرانم. خدا شاهد است که به نوکری ملت ایران افتخار می کنم و این را با هیچ چیز عوض نمی کنم. 

وی ادامه داد: این ملت شایسته خدمتگزاری است، ملت بزرگی است. ما باید همسایه ها را ببینیم، کدام ملت توانسته در طول 8 سال جنگ با این معادلات دوام بیاورد. به خدا اگر امروز کسی گوشه چشمی به ایران بیاندازد، نیاز نیست همه ایران بسیج بشوند، همین مردم خوزستان می ایستند و او را در خاک خوزستان دفن می کنند. همین بختیاری ها می آیند و همین جا دشمن را دفن می کنند. 

دکتر احمدی نژاد گفت: من در طول هشت سال به همه جای ایران رفتم و همه مردم ایران را می شناسم. من چهار سال به حرمت شما مردم سکوت کردم اما از این به بعد با اجازه شما می خواهم جوابشان را بدهم. ما جواب هایمان از آن جواب ها نیست که بگوییم نصف شما و نصف هم ما! خیر‍! ما برای حفظ ملت و برای حفظ کشور سکوت کردیم و گفتیم بفرمایید، ما برای اینکه وقت شما را نگیریم تا جواب ما را بدهید، برای شما مانع درست نکردیم. ولی از این به بعد به فضل الهی خواهم گفت تا معلوم شود که کی در این کشور چه کاره است. 

رئیس جمهور سابق کشورمان با اشاره به مشکلات عدیده خوزستان، تاکید کرد: مگر می شود طوفان گرد و خاک باشد، برق هم قطع باشد، تلفن هم قطع باشد، آب هم قطع باشد، بعد عده ای کنترل از راه دور بکنند؟! شما اینجا زندگی نکردید که ببینید اینجا چه خبر است، بعد هم می گویند این شرایط آب و هوایی عذاب الهی است، والله عذاب الهی وجود خود شماهاست. وقتی کسی در ویلای 5 هزار متری در بهترین آب و هوای شمال تهران زندگی می کند، اصلا چه می فهمد که مستاجری یعنی چه؟ بی برقی یعنی چه؟ چه می فهمد بی کاری یعنی چه؟ نان نداریم ببریم سر سفره زن و بچه یعنی چه؟ طرف دستش از توی جیبش که بیرون می آید کمتر از 50 تومان پول توی جیبش نیست. ای کاش، ای کاش و ای کاش این ثروتی که یک عده به هم زده اند محصول کارشان بود. شما آمدید و نشستید سر پستها و بعد یکهویی پولدار شدید. مردم شما را آوردند سر کار تا بیایید آستین ها را بزنید بالا و مشکل را حل کنید. 

دکتر احمدی نژاد اظهارکرد: شما شرایط را مهیا کنید همین مردم خوزستان کل این منطقه را اداره می کنند. چه اشکالی دارد یکی از عرب های خوزستان شهردار اهواز یا استاندار خوزستان شود؟ نمی گذارید چون می ترسید آنقدر خوب اداره کنند که جایی برای شما باقی نماند. مردم خوزستان حواسشان هست، ملت ایران حواسشان هست، ملت ایران نگاهش قومی وطایفه ای نیست. ملت ایران نگاهش عدالت است، می گوید عدالت برای همه باشد. 

رئیس جمهور سابق کشورمان با اشاره به ابرپروژه ایران رود و اتصال دریای خزر به خلیج فارس، گفت:سالانه 5 میلیارد متر  مکعب آب به دریای مازندران می ریزد، گفتیم 500 میلیونش را می آوریم به کویر مرکزی ایران، یک مقدار هم از خلیج فارس و دریای عمان می آوریم. این طرح را که مطالعه کرده بودیم گذاشتند کنار و گفتند به ضرر محیط زیست است! بالاخره همه جا آب نیاز دارد. آب در کشور هست اما استفاده نمی کنند. این پروژه را متوقف می کنید و بعد می روید به مردم فشار می آورید، آب این منطقه را به جای دیگر منتقل می کنید، هم اینجا را محروم می کنید و هم آنجا را. می خواهید بین مردم درگیری درست کنید؟ سرزمین ما کم ثروت دارد؟ کم امکانات و وسعت دارد؟ به خدا همه چیز هست. دعای ما این است که خدایا افرادی برای این کشور بگمار که به جای انحصار ثروت در دست چند نفر، آن را بین کل ملت تقسیم کنند. 

وی تاکید کرد: عزیزان من! بعضی ها می گویند اوضاع ایران خراب است، من به شما می گویم به زودی زود اوضاع ملت ایران عالی خواهد شد. دست و پای خیلی ها از کشور جمع خواهد شد. تبعیض، بی عدالتی و خودخواهی و بعضی چیزهای دیگر که اسمش را نمی خواهم بیاورم جمع خواهد شد. همه ملت به خصوص مردم خوزستان به لطف خدا طعم شیرین عدالت را با همه وجود خواهند چشید. "(+)

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/osw4Y