از کسی که کاری نکرده، تقدیر بی‌معناست. من چکار کردم؟ اگر بگوییم ما کار کرده‌ایم، پس شهدا چه کار کرده‌اند. آنها که روی مین رفته‌اند چکار کردند یا کسانی که یک عمر است که روی ویلچر زندگی می‌کنند؟

رئیس جمهور در مراسم تجلیل و قدردانی وزیر کشور، معاونان و مدیران وزارت کشور، خطاب به استانداران حاضر در این جلسه گفت: تمام تجربیات خود را در ارتباط با اجرای پروژه‌ها و طرح‌های ملی کلان روی کاغذ بیاورید و آن را به من ارائه دهید.

به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد با تبریک فرارسیدن ولادت امام‌حسن مجتبی (ع) و با اشاره به کریم بودن امام حسن مجتبی (ع) گفت: امام‌ حسن‌مجتبی (ع) جلوه‌ای از کرامت و کریمیت خداوند است.

احمدی‌نژاد با اشاره به عنوان این مراسم گفت: مراسم تقدیر را برای چه کسانی می‌گذارند؟ برای کسانی که کار کرده باشند. اما از کسی که کاری نکرده، تقدیر بی‌معناست. من چکار کردم؟ اگر بگوییم ما کار کرده‌ایم، پس شهدا چه کار کرده‌اند. آنها که روی مین رفته‌اند چکار کردند. کسانی که پنج تا از بچه‌هایشان را در راه ایران به شهادت رسیده‌اند، چه کار کرده‌اند؟ یا کسانی که یک عمر است که روی ویلچر زندگی می‌کنند.

وی در این ارتباط ادامه داد: تقدیر را از کسی می‌کنند که کاری کرده باشد. من خودم را می‌گویم چه کار کرده‌ام؟

احمدی‌نژاد افزود: تقدیر را از کسی می‌کند که می‌خواهد برود. مگر ما می‌خواهیم برویم. مگر قرار است ما و شما برویم.

وی در این ارتباط توضیح‌داد: مگر تغییر عناوین باعث تغییر مسئولیت‌ها، آرمان‌ها و وظایف و اندیشه می‌شود؟ آیا به لحاظ شخصی برای ما فرق می‌کند که تحت عنوان یک کارگر خانواده کار و خدمت کنیم یا تحت عناوین دیگر. مگر با تغییر عناوین مسئولیت‌ها کم می‌شود؟

احمدی‌نژاد در ادامه با خنده خطاب به استانداران گفت: حالا کجا می‌خواهید بروید؟

وی افزود: رسم و رسوم‌هایی وجود دارد که شما نیز تلاش کرده‌اید آن را انجام بدهید. من از شما تشکر می‌کنم. اما اصل تقدیر باید از خدا، ائمه، شهدا، امام و جانبازان صورت بگیرد.

احمدی‌نژاد خطاب به استانداران با بیان اینکه تمام تجربیات خود را در ارتباط با اجرای پروژه‌ها و طرح‌های ملی کلان روی کاغذ بیاوریم، گفت: مثلا تجربیاتتان در ارتباط با طرح‌هایی چون مسکن‌مهر، سهام‌عدالت، هدفمندی یارانه‌ها، اجرای اصل 44 و... . شما این طرح‌ها را اجرا کرده‌اید و به نحوی درگیر آن بوده‌اید. تجربیات حاصل از آن را روی کاغذ بیاورید و پیشنهاداتان را در مورد مواردی که بهتر می‌شد انجام داد، بنویسید و اینها را برای من بفرستید.

رییس جمهور با بیان اینکه ما همچنان با شما کار داریم، خطاب به آنها گفت: تمام کار کشور، استانداری و فرمانداری نیست.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه به کوری چشم آمریکا، ما در خدمت شما و پای انقلاب هستیم، ادامه‌داد: ما بدهکار انقلاب هستیم و باید بدهی خود را بپردازیم.

رییس جمهور با تشکر از زحمات استانداران و با بیان اینکه شما واقعا زحمت کشیده‌اید، گفت: اگر یک عدد از طرح‌هایی که در دوران شما اجرا شده، در دوران‌های قبلی اجرا می‌شد، مجسمه‌های خود را طلا می‌گرفتند. شما 10 تا 10 طرح‌های عظیم ملی را اجرا کردید و من به عنوان خادم کوچک شما و به نمایندگی از ملت از شما و خانواده شما و دیگر همکاران در وزارت کشور و آقای نجار تشکر می‌کنم.

احمدی‌نژاد به استانداران گفت: یادتان باشد که هدف رسیدن به قله بلند است و ما در دامنه هستیم.

رییس جمهور سخنان خود را با قرائت دو بیت شعر در وصف حضرت مهدی (عج) به پایان رساند:

 عمری ز غم تو مردم و زنده شدم      در هر چه که بی تو بود بازنده شدم

زان روز که مهر تو به جانم زدند             با عشق تو من دولت پاینده شدم

در پایان این مراسم استانداران، وزیر کشور و معاونانش با رییس جمهور عکس یادگاری گرفتند.

 نجار: ما درس‌های زیادی از احمدی‌نژاد یاد گرفتیم

وزیر کشور با تشکر از زحمات رییس‌جمهور طی هشت سال گذشته گفت: ما از رییس جمهور درس‌های زیادی یاد گرفتیم و ایشان سلوک جدیدی یاد دادند.

 مصطفی محمدنجار در مراسم تجلیل و قدردانی از رییس‌جمهور، با ابراز خرسندی از برگزاری این برنامه و حضور رییس جمهور گفت: ما در اینجا می‌خواهیم از خدمت صمیمانه، ولایتمداری، مکتب‌محوری و مردم‌داری تشکر کنیم.

وی با بیان اینکه در این دوران کارهای زیادی صورت گرفت، برای نمونه به سفرهای استانی اشاره کرد و گفت: سفرهای استانی باعث شد که در دل مردم برود و دغدغه مردم، دغدغه دولت باشد.

نجار با بیان اینکه ارزش‌های حاصله باید حفظ شود، گفت: چهار دوره سفرهای استانی رفتیم و در ابتدا خیلی‌ها فکر نمی‌کردند که این سفرها اینگونه ادامه پیدا کند.

وی با تشکر از خانواده رییس‌جمهور گفت: لازم می‌دانم از استانداران عزیز و از دیگر دوستان در وزارت کشور نیز تشکر کنم. وزارت کشور پیش‌برنده سیاست‌های داخلی دولت است و ما همه در قالب یک تیم تلاش کردیم که این سیاست‌ها پیش برود و با محبت و عشق این کارها دنبال شود.

در این مراسم، همچنین مرتضوی معاون وزیر کشور، استاندار تهران، اصفهان، خوزستان، مازندران و لرستان به ایراد سخنرانی پرداختند.