احمدی‌نژاد تصریح کرد: باید سرو قامت ملت ایران به قدری خود را در دنیا بالا بکشد که هیج کس نتواند آن را انکار کند و این شدنی است؛ مهم نیست که دیگران در مورد ما چه می گویند بلکه آنچه اهمیت دارد کاری است که باید انجام شود.

رییس‌جمهور تاکید کرد: هیچ قدرتی نمی تواند ملت ایران را مهار کند البته ممکن است موانعی در مسیر حرکت ملت ایجاد کند اما ملت ایران مانند رودخانه عظیمی است که هرگونه مشکل و مانعی را در مسیر حرکت خود از بین خواهد برد.

محمود احمدی‌نژاد در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های عمرانی و صنعتی استان فارس با بیان اینکه اگر کشور پیشرفت کرده و آباد شود همه از آن بهره‌مند خواهند بود، گفت: رسیدن به این مقصود نیازمند کمک، پشتیبانی، همدلی و همکاری همه مردم و مسئولان است؛ همه باید دست به دست هم داده و با نگاهی که موجب حرکت و انجام امور باشد، کارها را دنبال کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز ملت ایران منسجم و متحد با یکدیگر بوده و اخبار پیشرفتهای ملت، روزانه در جهان منتشر می‌شود، گفت: پیشرفتهای ملت ایران به قدری بزرگ است که برخی نمی توانند و یا نمی خواهند که آنها را باور کنند و اگر ملت ایران همه قله‌های علم جهان را فتح کند نیز این دسته آن را انکار خواهند کرد.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: باید سرو قامت ملت ایران به قدری خود را در دنیا بالا بکشد که هیج کس نتواند آن را انکار کند و این شدنی است؛ مهم نیست که دیگران در مورد ما چه می گویند بلکه آنچه اهمیت دارد کاری است که باید انجام شود.

رییس‌جمهور با بیان اینکه ملتی که پیشرفته و آباد باشد اگر همه شیاطین هم بخواهند، نمی توانند عظمت آن را انکار کنند، اظهار داشت: امروز علیرغم همه بد اخلاقی‌ها حرکت ملت ایران به سمت قله‌های پیشرفت با سرعت روزافزون انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه باید نگاه ما به قله های بلند و نقطه اوج کارها باشد، اظهار داشت: معنای این حرف آن نیست که ما به همه آن چیزی که می خواهیم می رسیم اما کسی که قله را هدف‌گیری می‌کند مطمئناً به دستاوردهای بالاتری خواهد رسید.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: اگر ما تصمیم بگیریم که باید در دنیا پیشگام و پیشرو باشیم آنگاه سرعت حرکت ما بسیار بالاتر خواهد بود.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه‌هایی که امروز به طور همزمان در استان فارس به بهره برداری رسید، تصریح کرد: این راه ، پایه و مقدمه پیشرفت است که امروز خوشبختانه شبکه حمل و نقلی در کشور بخصوص در استان فارس به سرعت در حال گسترش بوده و امیدوارم شبکه حمل و نقلی این استان هر چه سریع‌تر کامل شود.

احمدی‌نژاد با اشاره به بهره‌برداری فولاد پاسارگاد، این پروژه را کاری بزرگ برشمرد و تصریح کرد: ایجاد صنایع بزرگ در این استان از خواسته‌های مردم در سفرهای اول و دوم دولت به استان فارس بود و خوشحالیم که امروز موتور صنعت استان روشن است.

رییس‌جمهور همچنین از مسئولان خواست تا با هماهنگی با محیط زیست حلقه‌های صنعت فولاد از جمله استفاده از معادن استان و ایجاد صنایع پایین دستی نیز تکمیل شود تا در استان فارس مجموعه کاملی از صنعت فولاد ایجاد گردد.

احمدی‌نژاد همچنین به مدیران و مسئولان کارخانه فولاد پاسارگاد توصیه کرد تا در کنار پرداختن به کار خود از مردم و جوانان استان و به ویژه مردم شهرستان کوار پشتیبانی کرده و نسبت به امور کارگران و تلاشگران این مجموعه نیز حساس باشند.