دکتر احمدی نژاد در سخنرانی شهر ری: تاکید می‌کنم که انقلاب اسلامی و حرکت ملت ایران امروز در خواسته ها، ادبیات، هنر و حرکت های سیاسی و عمومی ملت ها به طور برجسته‌ای قابل مشاهده است/انجام هر اقدامی در جهت آرمان های انقلاب اسلامی و اصلاح امور کشور ، باید به سمت استقرار حکومت جهانی انسان کامل باشد/تمهید مقدمات استقرار حکومت جهانی توحید و عدالت به رهبری امام عصر(عج)، هدف اصلی ملت ایران و انقلاب اسلامی از پی جویی آرمان‌ها دانست/خواسته های ملت ایران می خواهد حکومت جهانی عدالت و عشق را برپا کند، بنابراین انقلاب اسلامی به یک جغرافیای خاص محدود نمی شود.

دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق یکشنبه شب 19 بهمن ماه 1393 طی سخنانی که در مسجد المهدی واقع در میدان دولت آباد شهرری و در جمع عده کثیری از مردم ایراد کرد ، به تبیین دستاوردها، آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی به عنوان بزرگترین حادثه تاریخ بعد از بعثت پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی (ص) پرداخت و تاکید کرد که انرژی آزاد شده از متن این انقلاب ، امروز بسیاری از حوادث و تحولات جهانی را تحت تاثیر عمیق خود قرار داده است.

دکتر احمدی نژاد افزود: به عنوان کسی که حداقل از صد کشور جهان دیدن کرده و با علما، متفکرین ، نخبگان ، دانشگاهیان ، سیاستمداران ، رسانه ها و گروههای مختلف مردم جهان تماس داشته است ، تاکید می کنم که انقلاب اسلامی و حرکت ملت ایران امروز در خواسته ها ، ادبیات ، هنر و حرکت های سیاسی و عمومی ملت ها به طور برجسته ای قابل مشاهده است ، به طوریکه در هرجای دنیا سخن از ایران به میان می آید بلافاصله در صدر اخبار جهان قرار می گیرد ، ملت ها به آن توجه کرده و تجزیه و تحلیل می کنند.
وی تاکید کرد که نام ایران و انقلاب اسلامی برای مردم دنیا یادآور ایستادگی ، مقاومت ، سرافرازی ، عزتمندی ، خداخواهی ، عدالت جویی و ظلم ستیزی است.
رئیس جمهور سابق ، در پاسخ به این نکته که اصولا هدف ملت ایران از انقلاب چه بوده است، گفت: ملت ایران برای تغییر ظواهر، جابه‌جایی مهره ها، رفتن یک عده و آمدن عده ای دیگر، تغییر ادبیات یا تغییر قیافه ها و دست به دست شدن قدرت، انقلاب نکرد و هدف این نبود که مسابقه قدرت و قدرت مداری در قالب دستجات و گروهها و فرقه ها برگزار شود. این ها هیچکدام ارزش از خودگذشتگی، ندارد. فداکاری عظیم ملت ایران برای ارزشهای بسیار متعالی تری بود. انقلاب اسلامی برای رهایی ملت ایران و همه ملتها از تمامی تحمیلات و بازکردن همه زنجیرهای اسارت نوع انسان واقع شد و آمد تا آثار ظلم، ستم، تجاوز و تحقیر ملتها را از جامعه بشری پاک کند و راه دسترسی به آرمانهای بلند الهی و انسانی و حقیقت آزادی ، عدالت و کرامت را به انسانها نشان دهد.
دکتر احمدی نژاد افزود: انقلاب اسلامی به ثمر رسید تا رفاه را به همه انسانها ، ملتها و همه اقوام و اقشار هدیه کند ، انسانها را از حقارت سلطه گران و سلطه طلبان به عزت انسانی و الهی رهنمون سازد و صلح و امنیت را برای همه بشریت به ارمغان بیاورد. انقلاب آمد تا رابطه قطع شده بین انسان و آسمان را دوباره برقرار کند و راه الهی شدن را به انسان بنمایاند.
وی در ادامه سخنانش انقلاب اسلامی را مقدمه ای برای اصلاح مدیریت فاسد و استکباری و برپایی حکومت جهانی توحید و عدالت به رهبری و حاکمیت امام عصر (عج) توصیف کرد و در رد ادعای کسانی که می گویند ملت ایران نمی دانست چه چیزی می خواهد، گفت: ملت ایران مخالف ظلم و طرفدار عدالت ، مخالف تحقیر انسانها و موافق عزت آنها بود؛ خواسته های ملت ایران کاملا روشن بوده است زیرا می خواهد حکومت جهانی عدالت و عشق را برپا کند، بنابراین انقلاب اسلامی به یک جغرافیای خاص محدود نمی شود.
رئیس جمهور سابق بر وجود بسیاری از ضعفها، اشکالات و انتقادات در مسائل عمومی کشور و انقلاب تاکید کرد و در بیان برخی از دستاوردهای بزرگ مانند استقلال ملی و سیاسی گفت: زمانی بود که تمام سیاست های کشور را بیگانگان دیکته می کردند اما امروز در نقطه ای قرار داریم که هیچ قدرت بیگانه ای قادر نیست اراده یا سیاست خود را به ملت ایران تحمیل کند و حتی اگر سخت ترین شرایط را هم به ایران تحمیل کنند، این ملت دیگر به آنها اجازه نخواهد داد که برای او تصمیم بگیرند.
وی از حفظ سرزمین به عنوان یک دستاورد بزرگ دیگر انقلاب یاد کرد و گفت: در دویست سال اخیر، یعنی در دوره منحوس قاجار و پهلوی، وسعت ایران به حدود نصف کاهش یافت اما ملت فداکار ایران بعد از انقلاب اجازه نداد که حتی یک سانتی متر مربع از خاک این سرزمین جدا شود و امروز در دنیا کسی جرات تهدید یا تعرض به ملت ایران را ندارد.
دکتر احمدی نژاد یک بخش از دستاوردهای ملت ایران را به عرصه عمران و آبادانی مربوط دانست و گفت: فعالیت های عمرانی انجام شده در کشور طی سالهای بعد از انقلاب، بسیار شگفت انگیز بوده است. گرچه بنده معتقدم و مردم هم باور دارند که همیشه می توانستیم خیلی بهتر عمل کنیم اما دستاوردهای کم نظیری در پیشرفتهای عمرانی داشته ایم. سدها، نیروگاهها، دانشگاهها، بیمارستانها ، راهها ، بزرگراهها ، آزاد راهها ، ورزشگاه ها و مجموعه های بزرگ ساخته شده در کشور بسیار فراوان است.
وی به دستاوردهای ملت ایران در عرصه علم و فن آوری طی سالهای پس از انقلاب اشاره کرد و گفت، امروز ایران یک کشور برخوردار از توانمندیهای فضایی، هسته ای، بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی است و توانست در سرعت رشد علمی جهانی به مقام اول دست پیدا کند.
عضو ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت تفکیک عملکردها و رفتارها از اصل انقلاب تاکید کرد و گفت: با وجود دستاوردهای بزرگ، همیشه در عرصه عملکرد و رفتار با نوساناتی مواجه بوده ایم و بسیاری از قضاوت ها در باره انقلاب نیز به همین عملکردها که محدود به برخی افراد معدود است، باز می گردد؛ در حالی که اصل انقلاب به توده های مردم و به اصل ملت ایران یعنی ۸۰ میلیون نفر جمعیت ایران و صدها میلیون انسان در عرصه جهان مربوط می شود و این دو را باید تفکیک کرد.
وی بخش دیگری از ارزیابی انقلاب اسلامی را در سطح باورها و آرمانها دانست و افزود: دست قدرتمند یک ملت ، به برکت زنده بودن آرمانهای بزرگ و باورهای الهی ، می تواند نوسانات عملکردی را حتی اگر شدت آن زیاد باشد، اصلاح کند، بنابراین نکته بسیار مهم آن است که آرمانها، روحیه انقلابی، عدالت خواهی، خداخواهی، آزادیخواهی و گرایش به الهی شدن، در ملت ایران زنده و بالنده باشد زیرا در سایه آن ، حرکت رو به جلوی کشور تضمین و ضعف ها و نقص ها برطرف خواهد شد و قطار انقلاب در ریل صحیح خودش حرکت خواهد کرد.
رئیس دولتهای نهم و دهم به تلاش شیطان برای خالی کردن دل مردم از گرایش به آرمانها و اندیشه های انقلابی اشاره کرد و گفت: شیطان برای خراب کردن عمل فردی یک نفر ، نوچه های خود را به خدمت می گیرد و بعضی ها هم که اصلا به آن نیازی ندارند. اصل دشمنی شیطان با مسیر و صراط مستقیم انقلاب اسلامی است. او با خراب کردن باورها و امید و اعتماد به آینده و قطع کردن رابطه انسانها با آسمان، می خواهد به اهداف مهمتر و بزرگتری برسد زیرا کسی که در مسیر گمراهی قرار بگیرد، هر چقدر جلو برود، در گمراهی بیشتری گرفتار خواهد شد.
وی تمهید مقدمات استقرار حکومت جهانی توحید و عدالت به رهبری امام عصر (عج) را هدف اصلی ملت ایران و انقلاب اسلامی از پی جویی آرمانها دانست و گفت: تحقق کامل همه آرمانهای ما زمانی ممکن خواهد شد که حکومت جهانی عدالت مستقر شود و همه عدالت وقتی پیاده خواهد شد که عادل مطلق حاکم بشود. همه عزت انسانها ، زمانی متجلی می شود که عینیت عزت الهی بر دنیا حاکم گردد. همه خوبی ها زمانی متجلی خواهد شد که حکومت توحید و عدالت استقرار یابد. امام عصر (عج)، تضمین و میعاد همه بشریت است و آن روز ، موعود همه انسانها و صالحان است . بزرگترین حادثه تاریخ بشر از ابتدا تا آخر، استقرار حکومت جهانی عدالت است و اگر این مهم، محقق نشود، هدف از خلقت انسانها و کل عالم و هدف از آفرینش جهان ، نامعلوم خواهد ماند.
دکتر احمدی نژاد افزود: انجام هر اقدامی در جهت آرمانهای انقلاب اسلامی و اصلاح امور کشور ، باید به سمت استقرار حکومت جهانی انسان کامل باشد و این حادثه ، آنقدر مهم است که اگر فقط یک روز از عمر دنیا باقی باشد، خدای متعال آن روز را آنقدر طولانی خواهد کرد تا آن اتفاق واقع شود.
وی تکیه بر نگرش صحیح در ارتباط با ظهور و استقرار حکومت جهانی را ضروری خواند و گفت: نگاه یک گروه از افراد به مساله ظهور و تشکیل حکومت جهانی ، نقطه ای است و معتقدند که امام عصر (عج) یک روزی ظاهر می شوند و ما تکلیفی جز عبادت و انتظار نداریم و اگر ظلم و فسادی اتفاق افتاد از آن استقبال می کنیم زیرا نوید بخش ظهور است. تندروهای این عقیده نیز می گویند باید به ظلم و فساد کمک کنیم تا همه گیر شود و من یقین دارم که این اندیشه از القائات شیطان است زیرا کسی که از راه حق دور می شود، به مقصد نمی رسد. آدمهایی که در فساد و تباهی غوطه ور شده اند، هیچگاه آرزوی امام را نخواهند کرد. معنی عزت و عدالت و حاکمیت امام را کسانی می فهمند که در مسیر عدالت ، پاکی ، معنویت و عزت انسانی حرکت کرده و بالا رفته باشند.
رئیس جمهور سابق در ادامه سخنانش ظهور امام را یک روند، فرایند و جریان تاریخی دانست و افزود: ما معتقدیم که تمام آفرینش و اسرار خلقت مبتنی بر حرکت به سمت ظهور است. اراده الهی به این سمت است و همه انسانها در جهت کمال حرکت می کنند تا به امام برسند. تمام آفرینش و قوانین و سنت های الهی برای طی شدن این مسیر و وقوع آن در حال رقم خوردن است و اراده قطعی الهی نیز بر تحقق آن روز است و ما انسانها برای رسیدن به قله، باید در ارتفاع حرکت کنیم.
وی با استناد به آیات قران کریم ، تاکید کرد که همه حوادث عالم محتوم به این سرنوشت یعنی ظهور حکومت جهانی است ، اما انسان می تواند به آن سرعت بدهد و زودتر به این هدف برسد. برنامه خدا برای آن حادثه نیز بسیار دقیق است. این اندیشه تکلیف آور است و هر عمل و اقدامی که به تسریع این فرایند کمک کند، به یک تکلیف و وظیفه برای انسان تبدیل می شود و این سخن امام راحل که فرمودند در هر جای جهان تا ظلم هست ما هستیم ، به معنی کمک به روند و فرایند استقرار حکومت جهانی است.
دکتر احمدی نژاد ، غلبه بر مستکبران و طواغیت را مستلزم وحدت ملتها در جهت هم افزایی قدرت آنها دانست و نتیجه گرفت که هر تلاشی در جهت وحدت و همدلی ملت ها و گردآوردن آنها در زیر پرچم توحید، مایوس کردن ملتها از مدیریت ناعادلانه جهانی از طریق برملا کردن ضعفها و پوچ بودن آن ، اصلاح باورها و تغییر مطالبات ملتها به سمت شناخت اندیشه و راه امام ، در واقع کمک به روند و فرایند ظهور امام و استقرار حکومت جهانی انسان کامل است.
وی افزود: اگر حکومت جهانی مستلزم علم و دانش و تربیت انسانهای بزرگ و با اطلاع و دانشمند است ، هرکس در جهت ارتقاء دانش انسانها تلاش کند ، عشق به پاکی و آسمان و انگیزه بریدن از زشتی ها را در دلها تعمیق بخشد، خودباوری ملت ها را تقویت کند، چهره واقعی شیاطین را بر ملا سازد ، در جهت حکومت جهانی امام زمان تلاش کرده است و ملت ایران که با پایین کشیدن نقاب از چهره شیطانها ، بزرگترین افشاگری را انجام داده است، در این مسیر پیشتاز بوده است.
رئیس جمهور سابق ، رسیدن به حکومت جهانی از دل جنگ و درگیری و آدمکشی را یکی از القائات شیطان برشمرد و افزود: به برکت انقلاب اسلامی ، در همه جای دنیا ، موج آزادیخواهی ، عدالت طلبی و کرامت خواهی بلند شده است و ما شاهد برداشته شدن بسیاری از مرزهای فکری ، ذهنی و رفتاری هستیم . انقلاب اسلامی از فطرت انسانها در امده است و همه اش پاکی ، اخلاص ، خدمت و همه اش مردمی بودن است. امام راحل فرمود به من خدمتگزار بگویید بهتر است تا رهبر بگویید و رهبر عزیز ما نیز فرموده اند که ما نوکر مردم هستیم. این ها حرفهای انقلاب است.
وی در پایان سخنانش تاکید کرد که امروز شاهد انتشار سریع یک آگاهی و بیداری در تمام جهان هستیم و زن و مرد و کوچک و بزرگ ، نوید آن آینده درخشان را می دهند. بدون تردید شیاطین خواهند رفت و آنی که خواهد آمد، حقیقت عدالت و توحید و بهار حقیقی انسانهاست.

فايل ها الصاقي:

گزارش تصویری ایسنا از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در شهرری

 

منبع

"Our President, analytical news site"