رئیس دولت های نهم و دهم : "یکی از دوستان گفتند که برای چه به اینجا آمده اید؛ گفتیم که آمده ایم تا آثار دوستی های مستکبرین با ملت ایران را ببینیم. آنقدر دوست بوده اند که با رگبار و مسلسل ملت ایران را می زدند. انقدر خیرخواه ملت ایران بودند که تمامی بمب هایشان را بر سر ملت ایران خالی کردند. اگر تاریخ فراموش شود و به درستی تبیین نشود، راه آینده گم خواهد شد. شیطان دنبال این است که بگوید هیچ خبری نبوده است. کمی به او رو بدهیم می گوید مشکل از خودتان بود و خودتان مقصر بودید! یعنی اگر به شیطان میدان دهی می آید و قضیه را برعکس جلوه می دهد و فردا می گوید که امام(ره) مقصر بود که به ایران حمله شد."

دکتر محمود احمدی نژاد پنجم فروردین ۱۳۹۵ به منظور بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور وارد منطقه شلمچه و یادمان شهدای عملیات کربلای پنج شد.
متن سخنان ایشان در یادمان شهدای شلمچه به شرح ذیل می باشد:
بسم الله الرحمان الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و جعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه
بنای بنده بر صحبت کردن نبود منتها برخی دوستان خیلی اصرار کردند و من گفتم چند دقیقه ای در خدمت شما باشم. اولین تشکر ما باید از خدای بزرگ باشد. یک لحظه به این فکر کنید و ببینید که کجا هستید. ما می توانستیم اگر امکانش بود صد یا پانصد سال قبل به دنیا می آمدیم. می توانستیم امروز که پنجم فروردین است در هرجای این کره زمین باشیم. باید خدا را شکر کنیم که این توفیق را داد و راه را باز کرد و دست ما را گرفت و آورد به شلمچه که یک تاریخ است. باید خدا را شکر کنیم که عنایت کرد و عید ما را پرشکوه، زیبا، پرمعنا و هدفمند کرد. خدا را شکر کنیم که توفیق داد یک بار دیگر آثار دلاوری ها، فداکاری ها، شهادت ها، خون دل خوردن ها، ایستادگی ها و افتخارات ملت ایران را ببینیم. خدا را شکر کنیم که به ما توفیق داد، نام پر عظمت ترین، پرافتخار ترین و زیباترین دوران تاریخ ملت ایران را گرامی بداریم.
شلمچه وجب به وجبش افتخار است. وجب به وجبش عظمت و ظهور مردان و زنانی است که از زمان و مکان عبور کرده و حقیقت خدایی خودشان را پیدا کردند و میان بر زده اند و خیلی زود به هدف رسیدند. کسانی که استقلال، امنیت، عزت، ایستادگی و همبستگی فعلی ایران مرهون فداکاری آنهاست.
خدا را شکر کنیم که ما را به جایی آورد تا به یادمان آورد که چه ظلم هایی بر سر ایران آمده است. مگر ایران چه می خواست و دنبال چه بود؟ می گفت می خواهم آزاد باشم. می خواهم خودم برای خودم تصمیم بگیرم و خودم برای خودم شکل زندگی ام را انتخاب کنم. مستکبرین و شیاطین جهانی که اتفاقا شعار آزادی و حقوق بشر می دهند با تمام توان مالی و نظامی خود آمدند تا این فریاد بلند شده ملت ایران را خفه کنند.
شیطان خیلی عصبانی شد. خیال می کرد که هفت میلیارد مردم کره زمین را در دام خود انداخته و مسلط شده است. یکدفعه دید که ملت ایران یک پرچم بلند کرده است. آنقدر عصبانی شد و آنقدر کینه به دل گرفت که هرکاری که به ذهن هر خبیثی می آید علیه مردم ایران انجام داد. تمامی قوانینی که خود تصویب کردند را خودشان زیر پا گذاشتند. آبروی نداشته خود را زیر پا گذاشتند. چگونه بچه های ما را درو کردند. یکی اسلحه می داد. یکی هواپیما می داد و یکی بمب می داد. یکی تبلیغات سیاسی می کرد. یکی فشار بر علیه ما می آورد و دیگری تحریم می کرد. یکی برای آنها خاکریز درست می کرد و دیگری برایشان موانع درست می کرد. یکی بمب شیمیایی می داد و دیگری بمب های پیشرفته و خوشه ای می داد. همه با هم برعلیه ملت ایران بودند. چرا؟ برای اینکه ملت ایران یک شعله ای را بر افروخت و یک پرچمی را بلند کرد که آن پرچم نشان دهنده راه عزت و شکوه همه ملت هاست.
شیطان این را نمی پذیرد. شیطان قسم خورده است که نگذارد انسان ها به قله برسند. به عزت خداوند قسم خورده است که این اتفاق نیافتد. عصبی می شود و کینه به دل می گیرد تا انتقام بکشد. از ملت ایران انتقام کشیدند. ما آمده ایم به اینجا تا راه آینده را بشناسیم. کسانی که تاریخ را فراموش می کنند و یا می خواهند تاریخ را تحریف کنند، می خواهند راه آینده را گم کنند و آدرس اشتباهی برای آینده بدهند.
یکی از دوستان گفتند که برای چه به اینجا آمده اید؛ گفتیم که آمده ایم تا آثار دوستی های مستکبرین با ملت ایران را ببینیم. آنقدر دوست بوده اند که با رگبار و مسلسل ملت ایران را می زدند. انقدر خیرخواه ملت ایران بودند که تمامی بمب هایشان را بر سر ملت ایران خالی کردند. اگر تاریخ فراموش شود و به درستی تبیین نشود، راه آینده گم خواهد شد. شیطان دنبال این است که بگوید هیچ خبری نبوده است. کمی به او رو بدهیم می گوید مشکل از خودتان بود و خودتان مقصر بودید! آن جناب مستکبر و شیطان بزرگ و شرکایش که گناهی نداشتند. می خواستید نگویید استقلال و آزادی! و نمی گفتی که می خواهم خودم برای خودم تصمیم بگیرم. خوب این حرف ها را زده ای او هم خوشش نمی آید. یعنی اگر به شیطان میدان دهی می آید و قضیه را برعکس جلوه می دهد و فردا می گوید که امام(ره) مقصر بود که به ایران حمله شد. کجای تاریخ نشان می دهد که ملت ایران به جایی تجاوز کرده باشد. متجاوزترین متجاوزان تاریخ، آدم کش ترین آدم های تاریخ، ملت ایران را متهم کردند و هشت سال بر علیه ملت ایران بودند.
آن کسانی که می خواهند تاریخ را تحریف کرده و پاک کنند و یا سعی کنند که به فراموشی سپرده شود، می خواهند راه آینده را اشتباهی آدرس دهند و علت حوادث را چیز دیگری جلوه دهند. این ها چه بخواهند و چه نخواهند در دام شیطان هستند.
معنای تجلیل از شهدا و رزمندگان این نیست که ما اینجا دنبال جنگ هستیم. ما منطق و مکتب داریم. ما با عقل و با زبان استدلال و با منطق و انسانیت با همه ملت ها گفت و گو و ارتباط برقرار می کنیم. اما زمانی که کسی مسلسلی گرفته است بر روی شما و چکشی را بلند کرده است بر سر شما و می گوید یا از حق خود عقب نشینی بکن و یا اینکه می زنم اگر عقب نشینی را بپذیرم این عقب نشینی انتها ندارد.
زمان جنگ هم همین طور بود. ریخته بودند بر سر ملت ایران که کوتاه بیایید و دفاع نکنید. دشمن در خاک ماست، چگونه دفاع نکنیم؟ شما ابتدا یقه آن مزدور خودتان را بگیرید و از مرزهای ما بیرون ببرید. می گفتند نه بگذارید او آنجا باشد شما توقف کنید. این معادله شیطان است.
خدا را شکر می کنیم که توفیق داد به اینجا بیاییم و به خودمان و همه ی تاریخ یادآوری کنیم که ما پای عزت و آزادی ملت ایران تا آخر ایستاده ایم و قدمی عقب نشینی نخواهیم کرد.
صلوات برمحمد و آل محمد (ص)(+)

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/iokpd