دکتر محمود احمدی نژاد در مصاحبه با ON4: نابودی شهرها و تاسیسات زیربنایی آنها و کشتار زنان و کودکان بیگناه، هیچ ارتباطی به اسلام و پیامبر عزیز آن ندارد. من به مستکبرین اعلام می کنم که ابعاد این توطئه شما به زودی برملا خواهد شد و آنوقت خود را در مقابل همه ملت های منطقه خواهید یافت. بدانید که تسلط مجدد بر منطقه ، یک آرزوی خام است و هیچوقت اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ دکتر محمود احمدی نژاد در حاشیه سفر به ترکیه، پنجشنبه ۷ اسفند ۹۳ با شبکه ON4 تلویزیون ترکیه مصاحبه کرد.
متن مصاحبه ایشان با این شبکه تلویزیونی ترکیه به شرح ذیل می باشد:
منطقه خاورمیانه تقریبا همه نیازهای بشری را در خود ذخیره کرده است و به همین سبب مستکبرین برای حکومت بر جهان، نیازمند تسلط بر منطقه ما هستند. ایجاد تفرقه و جنگ داخلی و برادر کشی، حربه جدید بیگانگان برای احیای موقعیت از دست رفته خود در منطقه است.
من برای مرحوم نجم الدین اربکان احترام زیادی قائل هستم زیرا او مسائل زمان خود را به خوبی شناخت و عمر شریفش را صرف اصلاح وضعیت جهان کرد. او در پرتو یک نگاه بلند، به دنبال نجات انسانها و ایجاد وحدت بین ملت ها بود. به طوریکه در دوران کوتاه دولت خودش کارهای بزرگی را پایه گذاری کرد. او سیاستمداری بود که توانست عمق تحولات را به درستی تشخیص بدهد و برای آینده یک راهبرد روشن یعنی آگاهی مردم و وحدت بین ملتها را ترسیم کند.
ملت ترکیه، بسیار بزرگ، مومن، مهربان و میهمان نواز، آگاه و مصمم، آرمانی، موحد و عدالتخواه است. ارتباط عمیقی بین بنده با دو ملت ایران و ترکیه وجود دارد و ما در کشورهای هم احساس برادری و آشنایی داریم. ملت ترکیه در طول تاریخ به دنبال عدالت بوده است و در استقرار جهانی توحید و عدالت نیز پیشقدم خواهد بود. هیچ عاملی نباید و نمی تواند بین دو ملت بزرگ و تاریخ ساز ایران و ترکیه فاصله بیندازد و من اطمینان دارم که در سایه اتحاد، برادری و همکاری واقعی دو ملت، نه فقط مسائل منطقه، بلکه مسائل جهان حل خواهد شد.
منطقه ما از دیرباز مطمع نظر مستکبرین بوده است زیرا نه فقط عرضه کننده فرهنگ، تمدن و انرژی به جهان است بلکه تقریبا همه نیازهای بشری را در خود ذخیره کرده است. مستکبرین برای تسلط بر این منطقه، رژیم صهیونیستی را بوجود آوردند اما با بیداری ملتها و حرکت های انقلابی، این رژیم خاصیت خودش را از دست داد و بیگانگان ناگزیر از طراحی جدیدی بودند. ایجاد تفرقه، به راه انداختن جنگ داخلی و برادر کشی، حربه ای در خدمت منافع صهیونیست هاست. بهترین شرایط برای مستکبرین، همین وضعیت امروز منطقه است. هر کس دلسوز ملت هاست باید متوجه باشد که این درگیری ها صد درصد به نفع دشمنان ملت هاست. بنابراین همه باید هشیار باشند و دست به دست هم بدهند و برای خاتمه دادن به این شرایط غم انگیز و مخرب تلاش کنند.
نابودی شهرها و تاسیسات زیربنایی آنها و کشتار زنان و کودکان بیگناه، هیچ ارتباطی به اسلام و پیامبر عزیز آن ندارد. من به مستکبرین اعلام می کنم که ابعاد این توطئه شما به زودی برملا خواهد شد و آنوقت خود را در مقابل همه ملت های منطقه خواهید یافت. بدانید که تسلط مجدد بر منطقه ، یک آرزوی خام است و هیچوقت اتفاق نخواهد افتاد.
خداوند انسانها را خلق کرده است تا با مهربانی و احترام به یکدیگر زندگی کنند و دوست و یار هم باشند. بنابراین انسانها به طور طبیعی مخالف ظلم، بی عدالتی و تحقیر هستند و هفت میلیارد جمعیت روی زمین ضد امپریالیسم محسوب می شوند. مستکبرین به عنوان مظاهر شیطان، برای رسیدن به مقاصد شوم خود و غارت منابع ملتها، آنها را تحقیر می کنند و بین انسانها کینه و درگیری بوجود می آورند و آنها را در فقر نگه می دارند اما فطرت انسان، خدای مهربان و کتاب الهی فرمان می دهند تا در برابر مستکبرین که یک گروه اقلیت محسوب می شوند. بایستیم و به مخالفت با آنها برخیزیم.
هر کس انسانها، عزت خود، عدالت و توحید را دوست دارد، باید بایستد و با این گروه اقلیت مخالفت کند. ملتها هرجا فرصت پیدا کنند در برابر آنها صف آرایی می کنند. وقتی ملتها متحد بشوند، کار مستکبرین تمام می شود و آن روز نزدیک است.(+)

"Our President, analytical news site"