دیودونه کارگردان، نمایش نویس و طنزپرداز مشهور فرانسه در دیدار با دکتر احمدی نژاد گفت: شما اولین شخصیت سیاسی هستید که برپایه حقیقت و صداقت توانستید کل جهان را تحت تاثیر سخنان خود قرار دهید و مردم دنیا امروز بیش از همیشه دلتنگ شنیدن حرفهای شما هستند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از مهرمردم، این کارگردان فرانسوی در سال ۲۰۱۰ نمایشنامه طنز “محمود” را به روی صحنه آورد که مورد استقبال شدید مردم کشورش قرار گرفت.
دیودونه در ملاقاتش با دکتر احمدی نژاد تاکید کرد که وی و همکارانش در حال آماده کردن نمایشنامه طنز جدیدی با عنوان صلح هستند و او قصد دارد از کانال خنده به مردم فرانسه بفهماند که صلح را باید در درون خودشان جست و جو کنند.
وی که به همراه فرزند و یکی از دستیارانش به دیدن دکتر احمدی نژاد آمده بود، رفتار پلیس فرانسه با برخی شهروندان این کشور را که به بهانه مبارزه با تروریسم تشدید شده است، مورد انتقاد قرار داد و گفت: حوادث تروریستی در شارلی فرانسه منجر به تقویت این احساس شد که میان قربانی و جلاد یک رابطه معنی دار وجود دارد.
دیودونه از خنده به عنوان یک نیاز ضروری برای جامعه فرانسه یاد کرد و گفت: جامعه فرانسه دارد دیوانه می شود و فرانسوی ها امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به خنده دارند. نمایش بعدی من در باره صلح است و می خواهم از طریق نمایش به مردم فرانسه بفهمانم که بنیان صهیونیسم برپایه دروغ و فریب گذاشته شده است.
این هنرمند فرانسوی از دکتر احمدی نژاد درخواست کرد تا دیدگاه خود را در زمینه صلح برای وی تشریح کند.
دکتر احمدی نژاد در سخنان خود ضمن تمجید از خلاقیت های هنری این کارگردان فرانسوی گفت: شما بهترین حرفها را در قالب طنز که یک هنر زیبا و منحصر به فرد است ، مطرح می کنید. من بعضی از کارهای تحسین برانگیز شما را دیده ام . مسیر ، فکر و هدف ما مشترک است. شما با زبان هنر حرف خود را می زنید و ما با زبان سیاست. ظاهر و روش فرق می کند اما پیام یکی بیشتر نیست و آن هم آزادی همه انسانهاست.
رئیس جمهور سابق ایران در بیان ماهیت صهیونیسم گفت: اصل صهیونسیم، کسانی هستند که سرمایه ها و رسانه های جهان را در اختیار دارند. این بیچاره هایی که در جلوی صحنه قرار دارند، کارگران صهیونیسم محسوب می شوند اما قیافه ارباب بودن به خود می گیرند.
دکتر احمدی نژاد در بیان صلح از نگاه صهیونیسم گفت: از نظر صهیونیسم ، صلح وقتی وجود دارد که هفت میلیارد جمعیت کره زمین به مانند یک گله آرام تحت سلطه آنان، رفتار کنند اما از نظر ما تا زمانی که انسانها از روی خودخواهی و خودبرتربینی با هم تعامل می کنند، هیچ صلحی اتفاق نخواهد افتاد. صلح واقعی در سایه عدالت و مناسبات پاک و انسانی ممکن می شود و آن زمانی است که مسابقه در ثروت و قدرت ، جای خود را به مسابقه در انسانیت و تلاش در جهت تجلی هرچه بیشتر خصایص انسانی بدهد.
وی افزود: حقیقت وجودی انسانها ، مبتنی بر پاکی ، عزت طلبی ، عدالت خواهی و صلح جویی است و صلح واقعی نیز مستلزم عدالت است و این امر زمانی ممکن می شود که همه انسانها مورد احترام قرار گیرند ، از حقوق مساوی برخوردار باشند و هیچ کس خود را برتر از دیگران نداند.
دکتر احمدی نژاد به آثار مخرب خود برتر بینی در جوامع بشری اشاره کرد و گفت : کسانی که خود را برتر از دیگران می پندارند ، به تحمیل اراده و خواست خویش می پردازند اما انسانها بر اساس فطرت پاک شان چنین چیزی را برنمی تابند و در برابر آن مقاومت می کنند. اینجاست که افراد خود برتر بین برای تحمیل خواست خود به استفاده از فریب ، زور و اسلحه روی می آورند.
عضو ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام ، وحدت جهانی را یکی از راههای برقراری صلح دانست و گفت: صلح کامل در سایه اتحاد و همدلی همه انسانها بوجود می آید و این در حالی است که صهیونیست‌ها و شیاطین در تلاش هستند تا میان مردم تفرقه و جدایی بیندازند و آنها را در مقابل یکدیگر قرار دهند زیرا در چنین وضعیتی ، قدرت و اراده مردم تضعیف می شود و آنها راحت تر می توانند به اهداف غیر انسانی خود برسند.
رئیس جمهور سابق ایران، اصلاح مدیریت جهان را یک امر ضروری دانست و گفت: مردم در همه جای دنیا ، خوبند و از هر پیام انسانی ، عدالت خواهانه و آزادیخواهانه استقبال و حمایت می کنند . مردم هیچ مشکلی ندارند و همه مشکلات از مدیران است و تا این مدیریت اصلاح نشود، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. مشکل امروز دنیا این است که عوامل و بوجود آورندگان جنگ ، لباس های شیک و ادکلن زده می پوشند و با فریبکاری ، خود را پرچمدار و حامی صلح معرفی می کنند.
وی خروج از وضع موجود را مستلزم تبیین و معرفی ریشه مشکلات و آگاه سازی مردم نسبت به قدرت و جایگاه خود دانست و گفت: انسانها باید همدیگر را بشناسند و دست به دست همه بدهند. امروز برخلاف اراده و خواست صهیونیسم جهانی ، یک حس مشترک ، انسانها را به هم نزدیک می کند و در نقطه مقابل صهیونیسم ، ملتها باید یکدیگر را به وحدت دعوت کنند و ان اشاء الله روزی خواهد رسید که همه ملت ها فرصت پیدا می کنند تا حرفهای دلشان را بزنند.
در پایان این دیدار ، دکتر احمدی نژاد و دیودونه ، هدیه ای را به رسم یادبود به یکدیگر تقدیم کردند.

"Our President, analytical news site"