رییس‌جمهور گفت: دولت‌های نهم و دهم راه جدیدی را مبنی بر اندیشه انتظار و عشق به امام عصر(عج)، باز کردند که این مضامین در سطح جهان برای نخستین بار مطرح شد.

 رییس‌جمهور گفت: دولت از روز اول هیچ مأموریتی جز زمینه‌سازی برای حاکمیت امام عصر(عج) نداشت.

دکتر محمود احمدی‌نژاد در آخرین جلسه هیأت دولت دهم که در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) و در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری شهادت امیرالمؤمنین(ع) و با اشاره به همزمانی جلسه پایانی هیأت دولت با ایام شب قدر، اظهار داشت: شروع کار دولت از مشهد مقدس بود و اکنون نیز آخرین جلسه آن در این شهر مقدس برگزار می‌شود.

رییس‌جمهور افزود: سعادت انسان‌ها تنها در سایه حاکمیت انسان کامل و امام معصوم محقق می‌شود و زندگی سعادتمند در گرو حرکت در این راه است. هرکس عدالت‌خواه و کمال‌جو است راهی جز تلاش برای برپایی حکومت جهانی و زمینه‌سازی برای حاکمیت امام معصوم ندارد؛ بالاترین انحراف هم معطوف کردن ذهن، قلب و اندیشه انسان‌ها به غیر از این راه است.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به شعارهای دولت نهم و دهم بیان کرد: شعارهای دولت نهم و دهم مبنی بر عدالت، مهرورزی، خدمت، زنده کردن شعارهای انقلاب و راه امام و ولایت از اعتقاد به امام عصر(عج) سرچشمه گرفته است.

رییس‌جمهور ادامه داد: دولت‌های نهم و دهم راه جدیدی را مبنی بر اندیشه انتظار و عشق به امام عصر(عج)، باز کردند که در این مضامین در سطح جهان برای نخستین بار مطرح شد.

دکتر احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به سخنان برخی افراد مبنی بر پایان یافتن فعالیت دولت دهم اظهار داشت: کار تمام نشده است، زیرا مأموریت انسان ازلی و ابدی است؛ تا زنده هستیم در اصول خود پایبندیم.

رییس‌جمهور با تشکر از اعضای هیأت دولت برای فعالیت و خدمت در دوران هشت سال گذشته گفت: پاکی، کار برای خدا، صداقت، کار برای حکومت جهانی، پافشاری بر ارزش‌ها، خدمتگزاری به مردم، ساده‌زیستی و عدم ورود فعالیت‌های اقتصادی به نفع خود، عهد میان اعضای دولت بود که قریب به اتفاق آنها به عهد خود وفادار بودند.

دکتر احمدی‌نژاد سخن خود را با دو بیتی با مضمون ذیل به پایان رساند.

عمری ز غم تو مردم و زنده شدم / بر هر چه که بی تو بود بازنده شدم

زان روز که مهر تو به جانم زده شد / با عشق تو من دولت پاینده شدم

گفتنی است در پایان جلسه هیأت دولت نماهنگی از خدمات هشت ساله دکتر احمدی‌نژاد و ارتباط صمیمی رییس‌جمهور با مردم پخش شد.
 

تقدیر اعضای هیات دولت دهم از احمدی‌نژاد

در آخرین جلسه استانی هیات دولت دهم که در استانداری خراسان رضوی برگزار شده است، محمدرضا رحیمی معاون اول رییس‌جمهور به نمایندگی از سایر اعضای هیات دولت یک جلد قرآن مجید و همچنین لوح تقدیری به رییس‌جمهور در آخرین روزهای کاری دولت دهم اهدا کرد.

رونمایی از اسناد توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری ملی و استانی

در پایان آخرین جلسه هیات دولت دهم، با حضور محمود احمدی‌نژاد و دیگر اعضای هیات دولت، اسناد توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری ملی و استانی برونمایی شد.

به گزارش ایسنا، بعد از پایان جلسه امروز هیات دولت، احمدی‌نژاد اسناد توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری در سطوح ملی و استانی را رونمایی کرد.

طبق این سند قرار است نرخ بیکاری تا سال 94 از میزان کنونی، به هفت درصد کاهش یابد.

این سند از مدتی قبل به استان‌ها ابلاغ شده بود و امروز رسما رونمایی شد.

 اعضای هیات دولت دهم عکس یادگاری گرفتند

در پایان آخرین جلسه هیات دولت دهم که در مشهد مقدس و به ریاست محمود احمدی‌نژاد برگزار شد، اعضای هیات دولت دهم عکس یادگاری انداختند.

آخرین جلسه هیات دولت دهم عصر امروز به ریاست محمود احمدی‌نژاد در مشهد مقدس برگزار شد و اعضا پس از پایان جلسه دولت، در حیاط ساختمان استانداری خراسان رضوی عکس یادگاری گرفتند.

اولین جلسه دولت‌های نهم و دهم در سالهای 84 و 88 نیز در مشهد مقدس برگزار شده بود.

 تشریح مصوبات آخرین جلسه هیات دولت دهم از زبان احمدی‌نژاد

رییس‌جمهور بعد از پایان آخرین جلسه هیات دولت دهم، در جمع خبرنگاران به تشریح برخی از مصوبات هیات دولت پرداخت.

 احمدی‌نژاد با بیان اینکه "در این جلسه مصوبات خوبی داشتیم"، به برخی مصوبات دولت درباره مشهد اشاره کرد و گفت: قرار شد در مورد ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شمال شرق واقع در منطقه سرخس مطالعاتی انجام و لایحه‌ای در این ارتباط به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.

وی همچنین درباره اختصاص بودجه زیارتی به استان خراسان رضوی اظهار کرد: این هم جزو مصوبات دولت بوده و دولت در این زمینه تصمیم گرفته است؛ البته برخی مافوق دولت بار دیگر تصمیماتی گرفته و اجرایی می‌کنند.

رییس‌جمهور افزود: دو سال است که بودجه تحت فشار است ولی مصوبه‌ای که مورد اشاره قرار گرفت در جای خود هست و هرچه درآمد حاصل شود ما آن را اختصاص می‌دهیم.

احمدی‌نژاد همچنین درباره حضور وزارت مسکن و شهرسازی در طرح‌هایی که در اطراف حرم رضوی در حال اجراست نیز گفت: وزارت مسکن با شرکتی که این طرح‌ها را انجام می‌دهد شریک است و قرار شده بود که سهم این وزارتخانه واگذار شود اما نظر مسئولان استانی این بود که اگر وزارت مسکن از این طرح‌ها خارج شود کار با مشکل برخورد می‌کند و با مصوبه دولت قرار شد که واگذاری این سهم به تعویق بیفتد تا وزارت مسکن بتواند مسئولیت خود را در این ارتباط انجام دهد.